Dni Jastrzębia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
EkoOkna
16 kwietnia 2019

Radni PiS chcą wypłacić "dodatek wyrównawczy" nauczycielom

Radni PiS chcą wypłacić "dodatek wyrównawczy" nauczycielom
fot. shutterstock

Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość skierował do prezydent miasta wniosek o wypłacenie „dodatku wyrównawczego” dla nauczycieli, zatrudnionych we wszystkich szkołach w Jastrzębiu-Zdroju.

- Propozycje wysokości oraz formy wypłaty tzw. „dodatku wyrównawczego” przez 6 miesięcy proponujemy ustalić ze związkami zawodowymi przedstawiając im warianty wypłaty tegoż „dodatku wyrównawczego” - uzasadniają radni.

Według propozycji radnych dodatek (dodatek zróżnicowany) miałby wynieść dla nauczyciela stażysty - 250 zł, nauczyciela kontraktowego - 200 zł, nauczyciela mianowanego - 150 zł, nauczyciela dyplomowanego - 100 zł. W sumie na ten cel miałaby zostać wydatkowana z budżetu miasta kwota prawie 1 mln zł.

W przypadku przyjęcia tej propozycji dodatek miałby być wypłacany w terminie 1.07.2019 r. - 31.12.2019 r.

PiS proponuje jeszcze dwa inne rozwiązania. W drugim wariancie wszyscy nauczyciele mają otrzymać dodatek w takiej samej wysokości po 125 zł przez rok. Jest jeszcze trzeci wariant - wypłata dodatku w wysokości 3 proc. wynagrodzenia, a więc stażysta - 87 zł, kontraktowy - 160 zł, mianowany - 208 zł i dyplomowany - 266 zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy protestowali przed ministerstwem sprawiedliwości Górnicy protestowali przed ministerstwem sprawiedliwości

Będzie zakaz strajku dla nauczycieli? Będzie zakaz strajku dla nauczycieli?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
likus3320.04.2019 12:54

Szczepionkowy próbuje zaistnieć pisząc kontrowersyjne głupoty????.
Ale przez to forum ??? Realy...? :))))

szczepionkowy faszyzm18.04.2019 0:40

Wiem, że to socjaliści... Ale teraz to już gruba przesada. Zrozumcie pisiory, że zacietrzewione nauczycielstwo na was nie zagłosuje, a dzieci i młodzież mają gdzieś!
Oczywiście pisze o strajkującej większości...

Rodzic17.04.2019 22:20

Konflikt powinien być już dawno rozwiązany a właściwie rząd nie powinien do niego dopuścić. Teraz radni partii rządzącej próbują ocieplić swój wizerunek. Szkoda tylko,że za nasze. A co do przedstawionych wyliczeń to jakiś księżyc. W tabelach nie ma prawdziwych informacji . Synowa jest nauczycielką i wiem ile zarabia. Stawki są w do znalezienie w rozporządzeniu MEN ,panowie z PiS-u proponuję je sprawdzić.

ed17.04.2019 21:34

Poje..ło ich

Janusz Tracz 17.04.2019 18:43

jesli juz mieli by cos wyplacic to niech to bedzie pierwszy wariant a nie trzeci, przypomina to wyplacanie premi na kopalniach, tylko ze tam im wyzej tym wiekszy psychol, debil i leber, a ten co faktycznie robi dostaje jakies ochlapy

Profesor mniemanologii stosowanej17.04.2019 13:26

"Radni PiS chcą wypłacić dodatek wyrównawczy nauczycielom". Że niby ze składek pochodzących z ich datków? Bo jeżeli nie, a na pewno nie, to tytuł powinien raczej brzmieć: "Radni PiS wywierają nacisk na wypłacenie dodatku wyrównawczego nauczycielom kosztem obcięcia innych wydatków, lub zwiększenia deficytu finansów".

Nataniel17.04.2019 13:21

Polityka antypisowcow odbiera rozum co nie którym dają podwyżki a ci nie bo nie to niech się zwolnią ci co nie chcą pracować.

Pokaż wszystkie opinie (41)