Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°-2°
16 kwietnia 2019

Radni PiS chcą wypłacić "dodatek wyrównawczy" nauczycielom

Radni PiS chcą wypłacić "dodatek wyrównawczy" nauczycielom
fot. shutterstock

Klub Radnych Prawo i Sprawiedliwość skierował do prezydent miasta wniosek o wypłacenie „dodatku wyrównawczego” dla nauczycieli, zatrudnionych we wszystkich szkołach w Jastrzębiu-Zdroju.

- Propozycje wysokości oraz formy wypłaty tzw. „dodatku wyrównawczego” przez 6 miesięcy proponujemy ustalić ze związkami zawodowymi przedstawiając im warianty wypłaty tegoż „dodatku wyrównawczego” - uzasadniają radni.

Według propozycji radnych dodatek (dodatek zróżnicowany) miałby wynieść dla nauczyciela stażysty - 250 zł, nauczyciela kontraktowego - 200 zł, nauczyciela mianowanego - 150 zł, nauczyciela dyplomowanego - 100 zł. W sumie na ten cel miałaby zostać wydatkowana z budżetu miasta kwota prawie 1 mln zł.

W przypadku przyjęcia tej propozycji dodatek miałby być wypłacany w terminie 1.07.2019 r. - 31.12.2019 r.

PiS proponuje jeszcze dwa inne rozwiązania. W drugim wariancie wszyscy nauczyciele mają otrzymać dodatek w takiej samej wysokości po 125 zł przez rok. Jest jeszcze trzeci wariant - wypłata dodatku w wysokości 3 proc. wynagrodzenia, a więc stażysta - 87 zł, kontraktowy - 160 zł, mianowany - 208 zł i dyplomowany - 266 zł. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii

Protest fizjoterapeutów w jastrzębskim szpitalu Protest fizjoterapeutów w jastrzębskim szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (41)
likus3320.04.2019 12:54

Szczepionkowy próbuje zaistnieć pisząc kontrowersyjne głupoty????.
Ale przez to forum ??? Realy...? :))))

szczepionkowy faszyzm18.04.2019 0:40

Wiem, że to socjaliści... Ale teraz to już gruba przesada. Zrozumcie pisiory, że zacietrzewione nauczycielstwo na was nie zagłosuje, a dzieci i młodzież mają gdzieś!
Oczywiście pisze o strajkującej większości...

Rodzic17.04.2019 22:20

Konflikt powinien być już dawno rozwiązany a właściwie rząd nie powinien do niego dopuścić. Teraz radni partii rządzącej próbują ocieplić swój wizerunek. Szkoda tylko,że za nasze. A co do przedstawionych wyliczeń to jakiś księżyc. W tabelach nie ma prawdziwych informacji . Synowa jest nauczycielką i wiem ile zarabia. Stawki są w do znalezienie w rozporządzeniu MEN ,panowie z PiS-u proponuję je sprawdzić.

ed17.04.2019 21:34

Poje..ło ich

Janusz Tracz 17.04.2019 18:43

jesli juz mieli by cos wyplacic to niech to bedzie pierwszy wariant a nie trzeci, przypomina to wyplacanie premi na kopalniach, tylko ze tam im wyzej tym wiekszy psychol, debil i leber, a ten co faktycznie robi dostaje jakies ochlapy

Profesor mniemanologii stosowanej17.04.2019 13:26

"Radni PiS chcą wypłacić dodatek wyrównawczy nauczycielom". Że niby ze składek pochodzących z ich datków? Bo jeżeli nie, a na pewno nie, to tytuł powinien raczej brzmieć: "Radni PiS wywierają nacisk na wypłacenie dodatku wyrównawczego nauczycielom kosztem obcięcia innych wydatków, lub zwiększenia deficytu finansów".

Nataniel17.04.2019 13:21

Polityka antypisowcow odbiera rozum co nie którym dają podwyżki a ci nie bo nie to niech się zwolnią ci co nie chcą pracować.

Pokaż wszystkie opinie (41)