Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 maja 2019

Ochroń swój rower, wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy

Ochroń swój rower, wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy
fot. pixabay

Akcja znakowania rowerów została odwołana z powodu intensywnych opadów deszczu. Jak informują strażnicy miejscy, aby nanieść na rower syntetyczny znak DNA, pojazd musi być czysty i suchy.

- Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników - informują strażnicy miejscy.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ukarano truciciela powietrza mandatem 500zł Ukarano truciciela powietrza mandatem 500zł

Strażnicy miejscy będą nagrywać interwencje kamerą Strażnicy miejscy będą nagrywać interwencje kamerą

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość13.05.2019 12:48

Nieaktualne. Odwołali bo zła pogoda. Jak by kurna nie szło jednego z namiotów miejskich rozstawić na czas znakowania.

Lowerboj13.05.2019 11:34

"System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów." Szkoda, że nie jesteśmy w stanie czerpać innnych wzorców od naszych południowych sąsiadów, skoro to właśnie do nich ciągną dziennie autobusy z jastrzębskimi pracownikami do hal i fabryk, znajdujących się za południową granicą.

Radio Teheran13.05.2019 9:02

Czy hulajnoge mozna oznakowac, posiadanie dozwolone jeszcze?

Gość13.05.2019 8:55

Niestety katolicy piją, a jak wiadomo, każdy pijak to złodziej.

Znafca temató13.05.2019 6:13

Po co jakieś znakowanie? Przecież w Polsce żyje ponad 95% katolików, a katolik nie kradnie. Chyba, że się mylę.