Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°-3°
13 maja 2019

Ochroń swój rower, wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy

Ochroń swój rower, wózek inwalidzki lub wózek dziecięcy
fot. pixabay

Akcja znakowania rowerów została odwołana z powodu intensywnych opadów deszczu. Jak informują strażnicy miejscy, aby nanieść na rower syntetyczny znak DNA, pojazd musi być czysty i suchy.

- Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników - informują strażnicy miejscy.

Oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu, ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zgłaszajmy wraki do Straży Miejskiej. Będzie porządek Zgłaszajmy wraki do Straży Miejskiej. Będzie porządek

Demolka na skateparku. Młodzi w akcji Demolka na skateparku. Młodzi w akcji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Gość13.05.2019 12:48

Nieaktualne. Odwołali bo zła pogoda. Jak by kurna nie szło jednego z namiotów miejskich rozstawić na czas znakowania.

Lowerboj13.05.2019 11:34

"System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów." Szkoda, że nie jesteśmy w stanie czerpać innnych wzorców od naszych południowych sąsiadów, skoro to właśnie do nich ciągną dziennie autobusy z jastrzębskimi pracownikami do hal i fabryk, znajdujących się za południową granicą.

Radio Teheran13.05.2019 9:02

Czy hulajnoge mozna oznakowac, posiadanie dozwolone jeszcze?

Gość13.05.2019 8:55

Niestety katolicy piją, a jak wiadomo, każdy pijak to złodziej.

Znafca temató13.05.2019 6:13

Po co jakieś znakowanie? Przecież w Polsce żyje ponad 95% katolików, a katolik nie kradnie. Chyba, że się mylę.