Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
27 maja 2019

Wiadukt już rozebrany

Wiadukt już rozebrany
fot. UM / Łukasz Parylak

Trwa przebudowa wiaduktu przy ulicy Wyzwolenia. Rozebrano już starą konstrukcję obiektu, zbudowaną w latach 70. dwudziestego wielu.

Tempo prac na budowie widać przysłowiowym gołym okiem. Firma rozebrała już stary, budowany jeszcze w latach 70-tych wiadukt.

Obecnie prace koncentrują się na stworzeniu specjalnego, betonowego przepustu, by umożliwić tamtędy przejazd rowerzystom. Następnie zostanie zasypana wyrwa po demontażu starego wiaduktu i delikatnie zniwelowane nachylenie drogi na tym odcinku ulicy Wyzwolenia.

W związku z inwestycją wyznaczony jest objazd ulicami: Ranoszka, Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, Jagiełły i Cieszyńską. Koszt inwestycji to 2,5 mln zł.

- Miejski plan naprawy wiaduktów zakłada także kompleksowy remont jeszcze dwóch obiektów. Trwa obecnie procedura przetargowa mająca wyłonić wykonawcę przebudowy wiaduktu na ulicy Ździebły. Zaś do końca maja będzie gotowa dokumentacja projektowa przebudowy wiaduktu w ciągu Alei Piłsudskiego. Następnie miasto ogłosi przetarg, w którym zostanie wyłoniony wykonawca - mówi rzecznik jastrzębskiego magistratu Katarzyna Wołczańska.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa ogromny remont za 18 mln Trwa ogromny remont za 18 mln

Wyremontowano kolejne chodniki w mieście Wyremontowano kolejne chodniki w mieście

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
mk27.05.2019 14:31

Wiadukt dla rowerzystów? To już taki mamy dobrobyt?

Lowerboj27.05.2019 9:47

"W związku z inwestycją wyznaczony jest objazd ulicami: Ranoszka, Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, Jagiełły i Cieszyńską. Koszt inwestycji to 2,5 mln zł." Można by sądzić, że koszt wytyczenia samego objazdu to ta kwota.