Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°11°
27 maja 2019

JSW nagrodziła Grzegorza Tobiszowskiego

JSW nagrodziła Grzegorza Tobiszowskiego
fot. JSW / Dawid Lach

Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, został uhonorowany specjalną nagrodą Laur Innowatora Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Uznano, że polityk przyczynił się do rozwoju JSW.

 Wyróżnienie otrzymał z rąk Artura Dyczko, pełnomocnika zarządu JSW ds. Strategii i Rozwoju, podczas uroczystości w JSW Innowacje, podsumowującej tegoroczny International Mining Forum.

Zaszczytne, honorowe wyróżnienie nadawane jest osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Dzisiejszy sukces i pozycję JSW zawdzięcza skutecznemu procesowi restrukturyzacji górnictwa, a kluczową rolę odegrał w nim wiceminister Grzegorz Tobiszowski - mówił Jacek Srokowski, wiceprezes JSW Innowacje­.

Grzegorz Tobiszowski podkreślał dużą rolę górnictwa we współczesnej gospodarce.

- Dziś to górnictwo jest liderem innowacyjności, sektorem gospodarki napędzającym koniunkturę - powiedział podczas uroczystości w Katowicach wiceminister energii.

International Mining Forum 2019, które odbyło się 11 i 12 kwietnia br. zgromadziło ponad ośmiuset uczestników z wielu krajów świata. Łącznie zorganizowano trzy panele podczas sesji plenarnej i dwieście prelekcji w trakcie piętnastu sesji tematycznych. IMF 2019 odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej i w Krakowie.

Forum służyło przede wszystkim szerokiej dyskusji i wymianie doświadczeń związanych z wprowadzaniem przemysłu 4.0. Głównym tematem większości sesji tematycznych było bezpieczeństwo i efektywność wydobycia, a także rola węgla koksowego w światowej gospodarce. Część dyskusji poświęcona była także najnowszym inwestycjom w górnictwie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat Akcje JSW spadły poniżej 20 zł. Najniżej od 3 lat

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
GW27.05.2019 23:27

PRL w czystej postaci.

Roman27.05.2019 19:49

Nasz świat się rozpada. To widać coraz wyraźniej. Ale tego chcą prostaczkowie, czyli większość. To, że szkodzą sobie i nam wszystkim, nikomu nie przeszkadza. Za kilka lat będziemy w niewoli. Na własne życzenie. "Partia z narodem", dąży do tego coraz wyraźniej. Wystarczy zabrać tym, którzy pracują i dać tym, którym nie chce się robić i sprowadzać do naszego kraju tych, którzy są gotowi do rozpętania u nas wojny wewnętrznej.

Gość27.05.2019 12:51

Ha ha ha !!!

To potwór27.05.2019 10:42

Będzie w Unii. Ale to co zrobił, zniszczy JSW. Rząd PiS będzie zabierał pieniądze z JSW aż do waszego upadku. Koniec się zbliża.

Max27.05.2019 10:36

Okradli nas z wegla i sie nagradzaja Szooook

Gość27.05.2019 9:53

Za co chyba za osadzanie stanowisk rodzina Matusiaka i kolesiostwo

Gość27.05.2019 9:52

Za. Popieranie Wojtkowa w wprowadzaniu pieniędzy na prawo i lewo.

Pokaż wszystkie opinie (11)