Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 5°
13 czerwca 2019

Związkowcy dają trzydniowe ultimatum zarządowi JSW

Związkowcy dają trzydniowe ultimatum zarządowi JSW Zdjęcie archiwalne, protest górników z 2015 r.
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nie milkną echa odwołania Daniela Ozona ze stanowiska prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Związkowcy protestują w tej sprawie. Domagają się wypłaty nagrody z zysku.

Działacze związkowi z JSW rozpoczęli w środę protest oraz procedurę sporu zbiorowego, nie zgadzając się na odwołanie Ozona z fotela prezesa spółki.  Wysłali list do premiera z prośbą o spotkanie. Domagają się dymisji ministra energii i odwołania członków rady JSW z jego rekomendacji.

- Od dziś we wszystkich zakładach Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (...) rozpoczynamy akcję protestacyjną. Domagamy się dymisji pana ministra Krzysztofa Tchórzewskiego oraz odwołania wszystkich członków Rady Nadzorczej z nadania Ministerstwa Energii - napisały reprezentatywne organizacje związkowe JSW w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

W środę związkowcy zwrócili się do zarządu spółki o wypłatę nagrody z zysku za 2018 rok. Niespełnienie tego żądania w ciągu trzech dni ma oznaczać rozpoczęcie sporu zbiorowego. Jego finalnym efektem może być akcja strajkowa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Minister pisze do górników w dniu Barbórki Minister pisze do górników w dniu Barbórki

JSW ma 64 związki zawodowe. Związkowców jest więcej niż pracowników JSW ma 64 związki zawodowe. Związkowców jest więcej niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (62)
Byk17.06.2019 8:59

Ta chołata zawsze robi raban. ZZ rylom robią kisiel z mózgu. Układali się z Ozonem teraz zabrali im ich poplecznika. ZZ za bramę i zrobić z nimi porządek. To ja napisze do premiera i powiem niech kontraola zrobi w końcu w zZ porządek. Niech zrobią tez porządek z łapówkami które trzeba dac jak sie przyjmuje do pracy 12 tys.

Gość15.06.2019 19:00

Ratunek dla jsw wszyscy wypiszcie się z zz.

Gość15.06.2019 18:59

Nie udalo się zatrudnić kangurow latały drony to poleciał ozon. Jak dobrze

Gość zołza z zofiówki 15.06.2019 13:38

ZZ w białych rękawiczkach ,,załatwiły,, chłopaków,którzy odeszli pod SRK!!!

Gość15.06.2019 6:16

A kto jeździ do Australii Chiny itd no nie zwykły kopidołek wy na nich robicie i będziecie robić,a 500+ zasłoniło wam oczy jak nauczyciele strajkowali co pisaliście zamknąć to teraz wam tego samego życzę i będziecie mieli zyski które będą pokrywały 500+ emerytura+ itd

alika14.06.2019 21:59

PiS strzelił sobie w kolano...

trzeźwość14.06.2019 10:07

Te związkowcy powołujący się na solidarność są solidarni z tymi którzy nimi manipulują. I to jest ich dramat. Po zawsze będą wspominani oni i ich rodziny jako "trepy".

Pokaż wszystkie opinie (62)