Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 czerwca 2019

Związkowcy dają trzydniowe ultimatum zarządowi JSW

Związkowcy dają trzydniowe ultimatum zarządowi JSW Zdjęcie archiwalne, protest górników z 2015 r.
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nie milkną echa odwołania Daniela Ozona ze stanowiska prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Związkowcy protestują w tej sprawie. Domagają się wypłaty nagrody z zysku.

Działacze związkowi z JSW rozpoczęli w środę protest oraz procedurę sporu zbiorowego, nie zgadzając się na odwołanie Ozona z fotela prezesa spółki.  Wysłali list do premiera z prośbą o spotkanie. Domagają się dymisji ministra energii i odwołania członków rady JSW z jego rekomendacji.

- Od dziś we wszystkich zakładach Grupy Kapitałowej Jastrzębskiej Spółki Węglowej (...) rozpoczynamy akcję protestacyjną. Domagamy się dymisji pana ministra Krzysztofa Tchórzewskiego oraz odwołania wszystkich członków Rady Nadzorczej z nadania Ministerstwa Energii - napisały reprezentatywne organizacje związkowe JSW w liście do premiera Mateusza Morawieckiego.

W środę związkowcy zwrócili się do zarządu spółki o wypłatę nagrody z zysku za 2018 rok. Niespełnienie tego żądania w ciągu trzech dni ma oznaczać rozpoczęcie sporu zbiorowego. Jego finalnym efektem może być akcja strajkowa.

Polub i udostępnij
Czytaj też

JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie JSW: Uruchomiono kolejne ściany. Chcą zwiększyć wydobycie

Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie Najgorzej jest z JSW. Silny spadek na giełdzie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (62)
Byk17.06.2019 8:59

Ta chołata zawsze robi raban. ZZ rylom robią kisiel z mózgu. Układali się z Ozonem teraz zabrali im ich poplecznika. ZZ za bramę i zrobić z nimi porządek. To ja napisze do premiera i powiem niech kontraola zrobi w końcu w zZ porządek. Niech zrobią tez porządek z łapówkami które trzeba dac jak sie przyjmuje do pracy 12 tys.

Gość15.06.2019 19:00

Ratunek dla jsw wszyscy wypiszcie się z zz.

Gość15.06.2019 18:59

Nie udalo się zatrudnić kangurow latały drony to poleciał ozon. Jak dobrze

Gość zołza z zofiówki 15.06.2019 13:38

ZZ w białych rękawiczkach ,,załatwiły,, chłopaków,którzy odeszli pod SRK!!!

Gość15.06.2019 6:16

A kto jeździ do Australii Chiny itd no nie zwykły kopidołek wy na nich robicie i będziecie robić,a 500+ zasłoniło wam oczy jak nauczyciele strajkowali co pisaliście zamknąć to teraz wam tego samego życzę i będziecie mieli zyski które będą pokrywały 500+ emerytura+ itd

alika14.06.2019 21:59

PiS strzelił sobie w kolano...

trzeźwość14.06.2019 10:07

Te związkowcy powołujący się na solidarność są solidarni z tymi którzy nimi manipulują. I to jest ich dramat. Po zawsze będą wspominani oni i ich rodziny jako "trepy".

Pokaż wszystkie opinie (62)