Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
27 czerwca 2019

Nielegalne gry hazardowe na celowniku policjantów

Nielegalne gry hazardowe na celowniku policjantów
fot. pixabay

Jastrzębscy policjanci uzyskali informację, że w dwóch lokalach w centrum miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych. Stróże prawa wkroczyli do salonu i zarekwirowali nielegalne urządzenia.

-  W związku z naruszeniem przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli 8 urządzeń w pierwszym punkcie i 3 automaty w następnym lokalu, na których były urządzane nielegalne gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy KAS którzy, zabezpieczyli automaty. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna - mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Warto przypomnieć, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policja szuka złodzieja sklepowego. Poznajesz go? Policja szuka złodzieja sklepowego. Poznajesz go?

Uwaga! Dzisiaj policja kontroluje samochody Uwaga! Dzisiaj policja kontroluje samochody

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
....28.06.2019 12:41

są n.p. w knajpie na Małopolskiej, asle na zapleczu, więc ich nie widać, ale kto chce może tam wejść i grać. No, ale Małopolska to siedlisko byłych milicjantów, więc nikt nie zakabluje.

dysydent28.06.2019 11:25

Salony te istnieją od ponad dwóch lat i nie jeden raz wywiadowcy tam byli w poszukiwaniu różnych osób a oni teraz bredzą że ''uzyskali informacje '' że takowe funkcjonują , normalnie jaja sobie robią z ludzi ogłaszając takie farmazony.

smiech28.06.2019 8:53

policjanci uzyskali informacje ... wszystko trzeba im podawac na talerzu

Nerwus snerus28.06.2019 5:58

@Radio Teheran

Tak twierdzisz? Czekaj, zaraz spróbuję... on teraz mieszka tylko ze swoim psem, więc "Azorek". 3,2,1... Pasuje!

Gość27.06.2019 23:01

Typowe zagranie dla Jastrzębia... Tu same patole i przekręty które się przylęgły do pracy na kopalni i teraz mamy takie potomstwa same zbierusy.. Wstyd mi się przyznać że mieszkam w Jastrzębiu

Monitoring 27.06.2019 22:25

Mam nadzieję, że mowa tutaj o punkcie na wielkopolskiej?

jeje27.06.2019 22:03

są od dawna, ale jeśli właścicielką lokalu jest żona policjanta, to przecież policja jej nie zrobi koło pióra.

Pokaż wszystkie opinie (18)