Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°19°
2 sierpnia 2019

Niebezpiecznie na przejściach dla pieszych

Niebezpiecznie na przejściach dla pieszych
fot. Policja.pl

W środę policjanci sprawdzali jak zachowują się kierowcy wobec pieszych i rowerzystów. Niestety nie jest bezpiecznie, zwłaszcza przy przejściach dla pieszych.

Akcja "NURD" trwała w środę w godzinach 06.00 do 22.00. Udział w niej wzięło 11 policjantów ruchu drogowego jastrzębskiej komendy, którzy przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale i zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów.

- Jeżeli chodzi o zachowanie zmotoryzowanych wobec pieszych, to stróże prawa podjęli czynności wobec  34 kierowców. Zmotoryzowani najczęściej w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych, parkowali na chodnikach lub w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych. W trakcie trwania działań, nie odnotowano żadnych zdarzeń wobec pieszych, rowerzystów i motorowerzystów. Działania te trwają cyklicznie co miesiąc - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Policjanci w trakcie tych działań zadaniowani są w miejsca gdzie występuje zagrożenie wobec tych niechronionych uczestników ruchu drogowego. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Weekend pod wzmożonym nadzorem Weekend pod wzmożonym nadzorem

Seria pijanych kierowców. Wpadli w ręce policji Seria pijanych kierowców. Wpadli w ręce policji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
To sem ja04.08.2019 14:57

Zlikwidować pasy i po problemie. Zostawić te ze światłami. W miejscach o dużym ruchu samochodów srwirzyć wysepki.
I główna zasada: pojazd ma mieć zawsze pierwszeństwo przed pieszym!

Gość04.08.2019 10:19

Przeczytaj dziennik zachodni z 3 sierpnia, potem pisz czy to zmyślone.

do Gość Dziś o 12:1603.08.2019 20:10

Zmyśliłeś to z nienawiści. Tacy jak ty, tworzą to niebezpieczeństwo. Czy nie czujesz winy za to co się czasami dzieje na naszych ulicach? Za wpisy chorych z irracjonalnej nienawiści ? Chodzisz do kościoła, rozumiesz po co? Bezpieczeństwo zależy tylko od nas. Należy kasować wszystkie zagrożenia. Jeśli ktoś sygnalizuje nienawiść do innych w jakikolwiek sposób, powinien odczuć naszą niechęć do niego.

Gość03.08.2019 12:16

Jedna z gazet podała ranking najniebezpieczniejszych miast na Śląsku, jak myślicie które miasto jest na 1 miejscu, co na to Nasza Mocna Figura.

ŻENUJĄCE03.08.2019 10:02

Jeśli policjant zatrzymuje bo ktoś nie wykazał się szacunkiem dla innych, to powinien przede wszystkim się wstydzić. Ludzie kulturalni starają się pomóc innym. Kierowca zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, a pieszy rozgląda się czy może wejść na pasy. Tak, tak, młodzi ludkowie. Zwracajcie uwagę na innych. Bo potem jest płacz "mamo! " i leczenie. Kierowcy z daleka powinni sygnalizować, że się zatrzymają gdy przed pasami stoi starsza osoba, niepewna czy może przejść.
do: "Gość
02.08.2019 15:09" - twoje chamstwo przekracza wszystkie normy. Piszesz bzdury z nienawiścią. A jak cię spotka jakaś drobna krzywda to wydzwaniasz na policję z płaczem. Wróć do człowieczeństwa, które teraz jest bardzo potrzebne wszystkim.
Ktoś wymyślił, że telefon do naszej miejskiej policji jest odbierany w Radomiu. Osoby nie znające miasta nie rozumieją zgłoszenia. Czy to pomysł (NIE) "Dobrej zmiany" na utrudnienie pomocy niesionej przez policjantów?

Gość 03.08.2019 9:00

Uważać powinni wszyscy.... A niestety kierowcy, zwłaszcza kobiety nie chcą zatrzymywać się na pasach... I wiecznie mają słuchawki przy uszach. Zgroza, powinny być za to mega mandaty?

Gość serwisu 03.08.2019 5:53

Na Szerokiej, ludzie udając się na mszę do kościoła. Nie patrzą na sygnalizacje świetlną przy przejściu dla pieszych, Rodzinami na czerwonym świetle przechodzą, i w taki oto sposób dając przykład swoim dzieciom. A w kościele Święty, jeden z drugim. Po wyjściu z Kościoła, ponowną sytuacja.

Pokaż wszystkie opinie (15)