Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°20°
9 sierpnia 2019

W Jastrzębiu seniorom dobrze się żyje

W Jastrzębiu seniorom dobrze się żyje
fot. pixabay

Jastrzębie-Zdrój otrzymało certyfikat miasta przyjaznego seniorom. Jest on przyznawany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Manko, działające na rzecz środowiska seniorów w całym kraju.

- Trzeba wykorzystać to, że osoby 60+ to grupa, która chce być aktywna społecznie i jest zaangażowana w sprawy lokalne. Wiedza, doświadczenie i energia seniorów to kapitał, na zmarnowanie którego nie można sobie pozwolić - wyjaśnia Robert Cichowicz, zastępca prezydenta miasta.

Certyfikat może otrzymać samorząd, który m.in. wydaje lokalną edycję Ogólnopolskiej Karty Seniora i zachęca lokalnych przedsiębiorców do udziału w programie, organizuje Dzień Seniora oraz posiada takie organizacje jak Uniwersytet Trzeciego Wieku czy Klub Seniora.

Nasze miasto ma seniorom wiele do zaoferowania i to zarówno pod względem kulturalno-społecznym, jak i sportowo-rekreacyjnym, czy też w zakresie promocji zdrowia. Przypomnijmy, że z myślą o osobach starszych przy ul. Mazowieckiej 10 działa Klub Seniora. W magistracie można zaopatrzyć się w Kartę Seniora czy Kopertę Życia, a usługa teleopieki daje możliwość całodobowego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębski Węgiel jednak bez dzikiej karty Jastrzębski Węgiel jednak bez dzikiej karty

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
Ciocia Klocia12.08.2019 6:02

W imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta pragnę podziękować pani prezydent za dotychczasowe dokonania. Chciałam wystąpić z inicjatywą społeczną, aby postawić pani Ani pomnik wdzięczności. Najlepiej na marmurowym postumencie w jej ulubionym miejscu spotkań z mieszkańcami czyli na prakingu przed kinem.

Kuba--Oszukać rzeczywistość-11.08.2019 13:14

Oszukać rzeczywistość--fragment z wypowiedzi :"Łukasz Dwornik"
"Świadoma manipulacja przekazem, zawartym we współczesnej reklamie, dziwić już raczej nie powinna, paleta psychologicznych "chwytów" pozwala na pobudzanie nas do oczekiwanego zachowania. Współcześnie to norma i główny do osiągnięcia cel,." ode mnie :--Coraz częściej na łamach gazet Jastrzębskich oraz plotach okolicznych miejscowości ukazuje się reklama :"POseł Gadowski najskuteczniejszym posłem regionu"..Niestety gdy ukazują sie jego wypowiedzi w gazetach dziwnym trafem pod nimi nie można dodawać komentarzy. To jest przykład typowego samouwielbienia ale dla mnie to tchórzliwy POseł , bojący sie prowadzić ze społeczeństwem otwartą debatę. O wszystkich jego działaniach ,spotkaniach, dowiadujemy się z mediów po fakcie. Udaje że istnieje w społeczeństwie, pokazując swój gadowski sposób politykierstwa licząc na to że frajerzy co nie cierpią PiSu dalej Go będą wybierać a on im za to zorganizuje co najwyżej dyktando i poklepie po ramieniu kradnąc innym spracowanym wiek emerytalny aby swoim kolesiom mieć z czego dawać....jednak o likwidacji abonamentu RTV już ani słowa. Ludzie pamiętają komorników naslanych w trybie US grożacych wyniesieniem ich telewizorów gdyż uwierzyli PO.

Tez Inspektor11.08.2019 12:15

Kiedy pomniki?.... Jak słyszycie zapewne Państwo z mediów, Platforma swojemu wodzowi z Gdańska stawia pomnik. A Ja się też pytam czy pamiętają o Tych którzy przez działania jemu POdobnych, pomimo, iż zatrudniani byli długie dziesięciolecia w szkod i niebezp warunkach pracy (jak rtęć ,promieniowanie izotop,wysokie i niebez ciśnienia, temp, napięcia, pyły wyb i truj itp) wskutek wstecznie uchwalonej z 2008r na 1998r zbrodniczej Ustawce o Emeryturach POmostowych art 4 pkt4 ,, nie dożywają obecnego wieku emerytalnego lub dożywszy żyją na emeryturze zazwyczaj rok,czy tylko dwa? ...Czy sprawcy tej POdłości widzą w całej Polsce cotygodniowe kondukty po tak zamarłych, którzy często za komuny pracowali w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych . Czy wiedzą, że pozbawili Ich nie tylko emerytur ale ochrony przedemerytalnej do takiej pracy w godnym wieku. Wielu z Nich na skutek zgody lekarzy mimo długoletniej pracy jest tez pozbawiana stanowiska pracy i szukają chleba po śmietnikach. Kiedy powstanie Pomnik POszkodowanych w zbrodniczych manipulacjach w wieku emerytalnym. Będę za tym pomysłem w Solidarności optował. !!!

my10.08.2019 16:10

wstyd mieszkać w tym syfie

Inspektor Pracy10.08.2019 11:59

Przecież wiekszość z Nich to zwyczajnie "nienarobione byczki" mające po niewiele wiecej niz 20 lat stażu pracy a ktore razem z PO slem Gadowskim robily hucpę "Wolni z Wyboru" zapominajac o tym iz to wlaśnie Oni POwinni zapierdzielać nadal do roboty dopracowywując do 67 r zycia. Wskazują innych- lecz aby Oni dopracowali ?. Ponadto wladze miasta Jastrzebia Zdroju i Rada Miasta to tez jakiś pokrecony ,dziwny uchwałami organ przez który Ci co maja więcej niz 40 lat pracy muszą przy wstepie na miejskie obiekty np:baseny, placić 100% a te " nienarobione byczki " z ledwo 20 letnim stażem pracy mają ulgi. I gdzie tuy poczucie przyzwoitości.

Inspektor Pracy10.08.2019 11:48

Przecież wiekszość z Nich to "nienarobione byczki" mające po niewiel ponad 20 lat stażu pracy ktore razem z PO slem Gadowskim robily hucpę "Wolni z Wyboru" zapominajac o tym iz to wlaśnie Oni POwinni zapierdzielać nadal do roboty dopracowywując do 67 r zycia. Ludzie to jednak to sklerotyczna substytucja,widzą innych-aby to Oni dopracowali ,sami siebie już nie. Ponadto wladze miasta Jastrzebia Zdroju i Rada Miasta to jakiś pokrecony organ przez który Ci co maja więcej niz 40 lat pracy muszą przy wstepie na miejskie obiekty np:baseny, placić 100% a nienarobione byczki z ledwo 20 letnim stażem pracy mają ulgi.

Do Gość Dziś o 10:3109.08.2019 21:33

A dlaczego tak wyborcy głosują?
Z jednego powodu. Ta panienka jeszcze się do czegoś nadawała w przeciwieństwie do reszty kandydatów które to reprezentowało kompletne dno. A Janeckiego i poparcia dla bzia ludzie mieli już kompletnie dosyć.
Pamiętasz co sie robiło przez pierwsze 3 lata od wyboru kogo innego niż cara bzia? Bzioki się obudziły i o wszystko miały pretensje bo nagle zostały odsunięte od pęka miasta.

Pokaż wszystkie opinie (15)