Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°19°
12 sierpnia 2019

Uwaga! Nowy rozkład jazdy MZK

Uwaga! Nowy rozkład jazdy MZK
fot. MZK Jastrzębie

Od 1 września będzie obowiązywać nowy rozkład jazdy Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. W nowym planie uwzględniono uwagi pasażerów. 

– Zdajemy sobie sprawę, że nie zadowolimy wszystkich mieszkańców korzystających z komunikacji autobusowej i wnioski zawsze będą się pojawiać. Mimo to zrobiliśmy wszystko co obecnie jest możliwe, by zoptymalizować rozkład jazdy, wprowadzić zmiany, które znacząco poprawią system komunikacyjny w Jastrzębiu-Zdroju i najbliższej okolicy – mówi Roman Foksowicz, przewodniczący Zarządu MZK Jastrzębie

Zmieniając rozkład jazdy zadbano przede wszystkim o dojazd do szkół i miejsc pracy (głównie jastrzębskich kopalń). Wzięto również pod uwagę skomunikowanie miasta z dworcami kolejowymi w Zebrzydowicach, Wodzisławiu i Rybniku uwzględniając obecny rozkład jazdy pociągów. Ponadto uwzględniono napełnienia autobusów tak, aby nie realizować kursów, z których mieszkańcy nie korzystają. Nowy rozkład jest także odpowiedzią na pisemne wnioski pasażerów kierowane pod adresem MZK.

Rozkład jazdy nie był gruntownie zmieniany od blisko 20 lat. Przygotowanie nowego to spore wyzwanie. Prace trwały pół roku. To modyfikacja około 4 tysięcy kursów tygodniowo. Pojawią się nowe nazwy linii.

Z nowym rozkładem jazdy będzie można zapoznać się 26 sierpnia, zacznie obowiązywać w niedzielę 1 września. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

MZK: Tańsze bilety do Wodzisławia i Rybnika MZK: Tańsze bilety do Wodzisławia i Rybnika

MZK bliżej ludzi - na czterech kółkach MZK bliżej ludzi - na czterech kółkach

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (22)
Bartek15.08.2019 18:54

do Gościa z dnia 14.08.2019. Roku o godz 21:56

Moim zdaniem każda linia czy to będzie E - 3 czy tez W 10 czy inna to powina jechac z Jastrzebia przez Wodzisław do Rybnika
A może pomyslał Pan o osobach starsych czy niepełnosprawnych , jak maja dojechac z Jastrzebia do Rybnika jak by kurs lini był na Dworcu PKP w Wodzislawiu .
Owszen na Dworcu PKP w Wodzislawiu sa ułatwienia dla osob starszych i niepełnosprawnych sa windy i którymi te osoby moga dojsc na dany peron.
Ale za to by musieli w pierwszej kolejnosci wysiadac na Dworcu PKP w
Wodzisławiu potem dośc do Dworca i poszukac kasy zeby zakupic bilet na dany pociag i dopiero dotrzec na dany peron .
Ale jak ma sie wydostac osoba starsza lub niepełnosprawna z peronu w Rybniku jak mi sie wydaje albo moze sie myle ale tam chyba nie ma wind dla osob starsych

Ja bym jeszcze wprowadził 2 linie z Jastrzebia do Rybnika

1 Linia to WS 20 i która by kursowala z Jastrzebia przez Świerkany i przez Chawłowice do Rybnika

2 Linia SW 30 mogla by kursowac z Jastrzebia przez Szeroka i przez Zory do Rybnika

Gość14.08.2019 21:56

Skrócić linię E3 do Wodzisław PKP i skomunikować ją ze wszystkimi pociągami co obniży koszt gdyż Rybnik i Wodzisław nie są członkiem MZK i nie dopłacają do linii. Dodatkowo czas trawa więcej niż przejazd pociągiem itd.

Tymczasem...12.08.2019 17:54

@Ciułacz

Ile? No to już zdążyło się zdezaktualizować. Na chwilę obecną 33,08 PLN. Widać jeszcze natenczas hossa była.

Gość12.08.2019 17:40

A wiecie ?kartki z kolorami zmieniać mają kierowcy w 21 wieku Chacha ale jaja a wyświetlacze to po co cofamy się w rozwoju

Gość zołza z zofiówki 12.08.2019 15:49

Wprowadzone E-bilety powinny dać wzornik na często uczęszczane linie !!!
Hanka z drogii XD

busik12.08.2019 14:42

Tęczowe miasto! podoba mi się pomysł

Ciułacz12.08.2019 13:35

JSW 33.72 zł -2.04(-5.70%)13:20

Pokaż wszystkie opinie (22)