Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
3 września 2019

Abp. Skworc apeluje o zachowanie czujności

Abp. Skworc apeluje o zachowanie czujności
fot. archidiecezja katowicka

W kościołach archidiecezji katowickiej, także w Jastrzębiu, odczytano w niedzielę list abp. Wiktora Skworca, w którym wezwał  rodziców do czujności, aby dzieciom nie zostawały przekazywane treści deprawujące w szkołach.

- Apeluję do rodziców o czujność i roztropność. Jest obowiązkiem rodziców – matek i ojców – podejmowanie współpracy ze szkołą, zainteresowanie się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje 

W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości, wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, a nawet deprawujące, rodzice powinni złożyć na początku nowego roku szkolnego w szkole specjalne oświadczenie

Planowane i finansowane przez niektóre samorządy zajęcia w szkołach dotyczące edukacji seksualnej i tzw. edukacji antydyskryminacyjnej mogą prowadzić nie tylko do deprawacji młodego pokolenia i podania w wątpliwość ich tożsamości, ale również naruszają chrześcijański model wychowania – apelował do rodziców abp. Wiktor Skworc.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ksiądz Bernard Czernecki skończył 90 lat Ksiądz Bernard Czernecki skończył 90 lat

JSW przeciwko mobbingowi. Jest doniesienie do prokuratury JSW przeciwko mobbingowi. Jest doniesienie do prokuratury

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
To sem ja04.09.2019 13:23

s&d, dobre ;)
Ale ten "teheran" to nireformowalne stworzenie.
Wnoszę po wypowiedziach. I ma dziwnie dużo czasu na pisanie... może trol od "bohatera" z Inowrocławia?

Radio Teheran04.09.2019 7:00

@Szczepionkowy faszyststa

Zgodnie z deklaracjami, doskonałym krajem do życia dla ciebie powinien być Iran. Choć w wielu aspektach wydaje się być zbyt liberalny, choćby z powodu niezwalczania postępów nauki.

s&d szczepionkowy faszyzm04.09.2019 0:10

Ależ się lewackie trolowisko uaktywniło, zwłaszcza marksista teheran. Plują na krzyż współczesne Nerony...
Nie lubię Skworca, zwłaszcza za jego ubecką przeszłość, ale tu ma 100% racji. Patrzcie rodzice na ręce nauczycielom, bo większość z nich jest skrzywiona propagandą z gw (zresztą znp to siedlisko czerwonych).
A kościół jest inwigilowany agentami, którzy za nic mają chrześcijaństwo. To właśnie masońska swołocz (łamiąc przysięgę antymodernistyczną św. Piusa X) zorganizowała sobór watykański II, który prowadzi kościół i chrześcijan na manowce. Na zachodzie jest już takie zniszczenie cywilizacji, że to tylko kwestia czasu, kiedy (opłacani) nachodźcy narzucą im kalifat (Szwecja, Francja itd.).
Co do pedofili: trzeba ich karać zawsze i wszędzie wszystkich w każdym zawodzie. Ale czerwone trole muszą pracować nad tworzeniem stereotypu: ksiądz-pedofil.
teheran, czasem myślę, że mnie żadną głupotą nie zaskoczysz. Już niejednokrotnie osiągnąłeś dno. Ale tekstem o tym obrazku zrobiłeś nowy odwiert... sam jedź do jakiegoś zboczonego kraju na zachodzie i ochajtaj się z ciemnoskórym osobnikiem wurszt... Pokaż, jakim jesteś tolerancyjnym tęczowym żołnierzem.

Radio Teheran03.09.2019 15:10

"Dopóki kościół nie wypleni ze swoich szeregów pedofili i innych różnej maści zboczeńców,"

Prawoslawni i protestanci maja zony.
Ksieza katoliccy tez mieli, ale nie chcieli sie dzielic majatkiem, wiec wprowadzili sobie celibat.

TV Kaból i osad gurniczy03.09.2019 13:37

Dopóki kościół nie wypleni ze swoich szeregów pedofili i innych różnej maści zboczeńców, doputy nie ma prawa puczać innych, jak należy postepować podobno w imieniu Stwórcy. Mają hipokryzję, patologię, sodomię i gomorę

Radio Teheran03.09.2019 13:22

"ksiądz ostrzega przed deprawacją"

TW Dabrowski dobrze wie czym jest deprawacja.

Radio Teheran03.09.2019 11:45

"naruszają chrześcijański model wychowania"

Ktory zaklada, ze trzeba dyskryminowac innego: za niskiego, za grubego, piegowatego, rudego, o innym kolorze skory, wolniej biegajacego czy gorzej w pilke grajacego, niechodzacego na religie, dziecko sprzataczki itd. (wymienilem, co ze szkoly pamietam).

Proponuje zamienic krzyz w klasie na zdjecie z reklamy a jednoczesnie akcji spolecznej, gdzie kudlaty fryzjer sciska ciemnoskora lysa kobiete. Z tej fotografii emanuje dobra energia a Pan Abp proponuje swoje zasady wprowadzac przemoca.

Gość03.09.2019 11:34

I muszę zmienić bieliznę, bo sie pos... ze śmiechu, ksiądz ostrzega przed deprawacją.

KAZ03.09.2019 9:49

Wiciu. A gdzieś ty był na wakacjach i z kim? Opowiesz w liście?

Gość03.09.2019 8:48

Dlatego moje dziecko nie będzie chodziło na religię ani do kościoła.

Pokaż wszystkie opinie (13)