Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
3 września 2019

Abp. Skworc apeluje o zachowanie czujności

Abp. Skworc apeluje o zachowanie czujności
fot. archidiecezja katowicka

W kościołach archidiecezji katowickiej, także w Jastrzębiu, odczytano w niedzielę list abp. Wiktora Skworca, w którym wezwał  rodziców do czujności, aby dzieciom nie zostawały przekazywane treści deprawujące w szkołach.

- Apeluję do rodziców o czujność i roztropność. Jest obowiązkiem rodziców – matek i ojców – podejmowanie współpracy ze szkołą, zainteresowanie się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje 

W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości, wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, a nawet deprawujące, rodzice powinni złożyć na początku nowego roku szkolnego w szkole specjalne oświadczenie

Planowane i finansowane przez niektóre samorządy zajęcia w szkołach dotyczące edukacji seksualnej i tzw. edukacji antydyskryminacyjnej mogą prowadzić nie tylko do deprawacji młodego pokolenia i podania w wątpliwość ich tożsamości, ale również naruszają chrześcijański model wychowania – apelował do rodziców abp. Wiktor Skworc.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Abp. Skworc uhonorowany przez górników za wybitne osiągnięcia Abp. Skworc uhonorowany przez górników za wybitne osiągnięcia

Morawiecki: "Dzisiaj kończymy burzenie muru" Morawiecki: "Dzisiaj kończymy burzenie muru"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
To sem ja04.09.2019 13:23

s&d, dobre ;)
Ale ten "teheran" to nireformowalne stworzenie.
Wnoszę po wypowiedziach. I ma dziwnie dużo czasu na pisanie... może trol od "bohatera" z Inowrocławia?

Radio Teheran04.09.2019 7:00

@Szczepionkowy faszyststa

Zgodnie z deklaracjami, doskonałym krajem do życia dla ciebie powinien być Iran. Choć w wielu aspektach wydaje się być zbyt liberalny, choćby z powodu niezwalczania postępów nauki.

s&d szczepionkowy faszyzm04.09.2019 0:10

Ależ się lewackie trolowisko uaktywniło, zwłaszcza marksista teheran. Plują na krzyż współczesne Nerony...
Nie lubię Skworca, zwłaszcza za jego ubecką przeszłość, ale tu ma 100% racji. Patrzcie rodzice na ręce nauczycielom, bo większość z nich jest skrzywiona propagandą z gw (zresztą znp to siedlisko czerwonych).
A kościół jest inwigilowany agentami, którzy za nic mają chrześcijaństwo. To właśnie masońska swołocz (łamiąc przysięgę antymodernistyczną św. Piusa X) zorganizowała sobór watykański II, który prowadzi kościół i chrześcijan na manowce. Na zachodzie jest już takie zniszczenie cywilizacji, że to tylko kwestia czasu, kiedy (opłacani) nachodźcy narzucą im kalifat (Szwecja, Francja itd.).
Co do pedofili: trzeba ich karać zawsze i wszędzie wszystkich w każdym zawodzie. Ale czerwone trole muszą pracować nad tworzeniem stereotypu: ksiądz-pedofil.
teheran, czasem myślę, że mnie żadną głupotą nie zaskoczysz. Już niejednokrotnie osiągnąłeś dno. Ale tekstem o tym obrazku zrobiłeś nowy odwiert... sam jedź do jakiegoś zboczonego kraju na zachodzie i ochajtaj się z ciemnoskórym osobnikiem wurszt... Pokaż, jakim jesteś tolerancyjnym tęczowym żołnierzem.

Radio Teheran03.09.2019 15:10

"Dopóki kościół nie wypleni ze swoich szeregów pedofili i innych różnej maści zboczeńców,"

Prawoslawni i protestanci maja zony.
Ksieza katoliccy tez mieli, ale nie chcieli sie dzielic majatkiem, wiec wprowadzili sobie celibat.

TV Kaból i osad gurniczy03.09.2019 13:37

Dopóki kościół nie wypleni ze swoich szeregów pedofili i innych różnej maści zboczeńców, doputy nie ma prawa puczać innych, jak należy postepować podobno w imieniu Stwórcy. Mają hipokryzję, patologię, sodomię i gomorę

Radio Teheran03.09.2019 13:22

"ksiądz ostrzega przed deprawacją"

TW Dabrowski dobrze wie czym jest deprawacja.

Radio Teheran03.09.2019 11:45

"naruszają chrześcijański model wychowania"

Ktory zaklada, ze trzeba dyskryminowac innego: za niskiego, za grubego, piegowatego, rudego, o innym kolorze skory, wolniej biegajacego czy gorzej w pilke grajacego, niechodzacego na religie, dziecko sprzataczki itd. (wymienilem, co ze szkoly pamietam).

Proponuje zamienic krzyz w klasie na zdjecie z reklamy a jednoczesnie akcji spolecznej, gdzie kudlaty fryzjer sciska ciemnoskora lysa kobiete. Z tej fotografii emanuje dobra energia a Pan Abp proponuje swoje zasady wprowadzac przemoca.

Pokaż wszystkie opinie (13)