OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
18 września 2019

Jak ma wyglądać Strefa Centrum? Powiedzą mieszkańcy

Jak ma wyglądać Strefa Centrum? Powiedzą mieszkańcy
fot. UM Jastrzębie

Magistrat opracowuje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Jastrzębie-Zdrój. W ramach tego zadania mieszkańcy mają okazję wypowiedzieć się, jak ma m.in. wyglądać „strefa centrum”.

- W ramach projektu przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące tzw. strefy centrum oraz terenów od ulicy Północnej do nieczynnej linii kolejowej. Przestrzeń publiczna musi być zaplanowana z myślą o mieszkańcach, dlatego chcemy wsłuchać się w ich opinie, uwagi czy sugestie, tak aby dostosować miejsce do potrzeb ludzi - mówi Barbara Mirecka, naczelnik Wydziału Architektury Urzędu Miasta.

Konsultacje będą prowadzone od października do grudnia w formie spotkań, warsztatów i ankiet online. Urząd Miasta poinformuje o ich terminach.

Polub i udostępnij
OBI - Insert
Czytaj też

Wakacje w Strefie Centrum dla bezdomnych Wakacje w Strefie Centrum dla bezdomnych

Budują chodnik przy ul. Warszawskiej Budują chodnik przy ul. Warszawskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (39)
Gość21.09.2019 13:20

Proponuje wyjazd do miasta Koper w Sloweni...Cos wspanialego...zagospodarowane jest doslownie wszystko.Zal patrzec jak inni z takim potencjalem jak Jastrzebie portafia uksztaltowac miasto nowoczesne i z rozmachem. A Koper ma zaledwie 45 tys.mieszkancow....zal....

Radzio21.09.2019 9:27

Pieprzenie o szopenie i co zapytaja się ludzi a i tak zrobią co będą chcieli więc na chilere takie debile gadanie

Mieszkaniec19.09.2019 7:22

Jak ma wyglądać strefa centrum, jak ma wygladac zdrój,own,. Skończcie mydlic oczy! Nic nie zrobicie! Kazdy to wie!!

Prawdomowny19.09.2019 7:14

Centrum ma wygladac tak, ze na rondzie dyskoteka a pod nią podziemny dworzec PKP, z którego dumni mieszkańcy Jastrzębia będą mogli dostać się do wszystkich największych miast w Europie. Natomiast w miejscu, gdzie obecnie rosnie las zagajnik lasek, będą stały nowoczesne, szklane biurowce, w których to inwestorzy z całego świata będą zakładać filie swoich międzynarodowych korporacji - to wszystko dzięki centrum innowacji i żelaznym szlakom od naszej najjaśniej panującej Prezydent Hetman wraz ze swoim arcyambitnyn składem urzędników, którzy całymi dniami tworzą dalekosiężne plany rozwoju naszej jastrzebskiej aglomeracji. Nie dziękujcie.

...18.09.2019 23:49

Wniosek mieszkańców o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania wójta (burmistrza, prezydenta miasta) może zostać złożony po upływie 10 miesięcy od dnia wyboru organu albo 10 miesięcy od dnia ostatniego referendum w sprawie jego odwołania i nie później niż na 8 miesięcy przed zakończeniem jego kadencji.

Ja18.09.2019 22:28

Czy istnieje procedura odwołania prezydenta ze względu na działanie na szkodę mieszkańców???

Do Ktos18.09.2019 21:28

Nic dodać nic ująć. Jeśli tam nic nie powstanie to w następnej kadencji prezydent będzie z PiS, a Ci to już tylko postawią kalwarie.

Pokaż wszystkie opinie (39)