Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
15 października 2019

Uwaga! Te odpady mogą być niebezpieczne!

Uwaga! Te odpady mogą być niebezpieczne!
fot. pixabay

Rtęć, kadm, ołów, związki bromu - te niebezpieczne związki chemiczne znajdziemy w tak zwanych elektrośmieciach. Są one zagrożeniem nie tylko dla środowiska, ale również ludzi i zwierząt.

Elektroodpady to specyficzna grupa odpadów: zużyte / zepsute pralki, lodówki, telewizory, magnetofony, video, dvd, konsole do gier, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, żelazka, wiertarki, roboty kuchenne, lampki choinkowe, elektroniczne zabawki. Zawierają niebezpieczne dla otoczenia związki chemiczne.

Warto pamiętać, że zawartość w niektórych rodzajach sprzętu niebezpiecznych składników, takich jak: freon, rtęć, kadm, związki bromu, ołów czy chrom. Nieodpowiednie postępowanie z tego typu urządzeniami może spowodować zagrożenie dla środowiska oraz dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt. Poza tym przedmioty te mogą zostać ponownie wykorzystane w produkcji, np. miedź, cyna, żelazo, szkło, a nawet złoto i srebro. Dzięki temu oszczędzamy naturalne zasoby naszej Ziemi!

Co zrobić ze zużytym sprzętem?

Pod żadnym pozorem nie wolno wrzucać go do pojemników lub worków przeznaczonych do zbierania innych odpadów komunalnych. Sprzęt należy oddać do punktu zbiórki, do punktu serwisowego lub sprzedaży.

Oddajemy do Gminnego Punktu Zbierania Odpadów Niebezpiecznych GPZON – Jastrzębski Zakład Komunalny ul. Dworcowa 17d, 44-335 Jastrzębie-Zdrój (w ramach opłaty za gospodarowanie odpadów komunalnych) oraz Przedsiębiorstwa Spedycyjno-Transportowego „TRANSGÓR” S.A. - Oddział Szeroka przy ul. Norwida 34, 44-268 Jastrzębie-Zdrój (przyjmowany jest wyłącznie kompletny zużyty sprzęt),

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci

Kto podrzucił te odpady? Pomóż Policji? Kto podrzucił te odpady? Pomóż Policji?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość16.10.2019 11:36

@Gość

Znaczy się matryca jest? No to sprzęt jak najbardziej komletny.

Kiedyś też trafiłem na sprzedawcę, który zachwalał swojego laptopa. Że ładny, czysty, zadbany, z niedługim przebiegiem, wyczyszczony w środku, super parametry ale z jednym TYLKO mankamentem: nie włącza się.

Gość16.10.2019 6:06

@Radio Teheran

"przyjmowany jest wyłącznie kompletny zużyty sprzęt"

To zupełnie jak niektóre opisy ofert na olx w stylu, że ktos ma tablet, sprzęt zadbany, sprawny, ale matryca zbita.

Podatnik do Olo15.10.2019 22:24

Czyli jak radio mi spadnie z szafki i się rozwali to mam go wywalić do lasu bo w punkcie na ul. Dworcowej go nie wezmą?

Mon15.10.2019 21:41

W szkole są akcje zbierają elektrośmieci i chronią środowisko

Olo15.10.2019 14:32

Kompletny!!! To znaczy nie naruszony, nie rozebrany na czesci pierwsze, nie rozbity "mlotkiem", czesciowo wyjete cenniejsze podzespoly!!! Czego nie kumacie??

Radio Teheran15.10.2019 11:51

"przyjmowany jest wyłącznie kompletny zużyty sprzęt"

To jest radosna tworczosc urzednicza. Pewnie ktos sie caly miesiac glowil, by taki bzdurny zapis sformulowac.

Wyziew Trolla15.10.2019 9:20

Zawierają niebezpieczne dla otoczenia związki chemiczne. Przecież jak są używane w domu to też zawierają te związki , i tak samo stanowią zagrożenie dla środowiska oraz dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt. Piszcie z sensem.

Podatnik15.10.2019 8:13

"(przyjmowany jest wyłącznie kompletny zużyty sprzęt)"

Czyli jak w radiu urwie się antena. To żeby oddać trzeba najpierw ja naprawić?

Radio Teheran15.10.2019 6:28

Miasto dziczeje.

Pokaż wszystkie opinie (9)