Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Konferencja
28 października 2019

Co ze Strefą Centrum? Głos zabiorą mieszkańcy

Co ze Strefą Centrum? Głos zabiorą mieszkańcy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębski magistrat ogłosił rozpoczęcie konsultacji w sprawie Strefy Centrum. Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć w sprawie tego, jak ma wyglądać ta cześć miasta. Chodzi o obszar od ulicy Północnej do nieczynnej linii kolejowej. 

Chodzi o tereny zlokalizowane w kwartale ul.: Warszawska, Północna, Porozumienia Jastrzębskiego i Sybiraków oraz od ul. Północnej do nieczynnej linii kolejowej.

- W ramach tego projektu przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące tzw. „strefy centrum” oraz terenów od ulicy Północnej do nieczynnej linii kolejowej. Przestrzeń publiczna musi być zaplanowana z myślą o mieszkańcach, dlatego chcemy wsłuchać się w ich opinie, uwagi czy sugestie, tak by dostosować miejsce do potrzeb ludzi - wyjaśnia Barbara Mirecka, naczelnik Wydziału Architektury Urzędu Miasta.

Warto przypomnieć, że część Strefy Centrum znajdującej się przy ul. Sybiraków i Północnej jest własnością prywatną. Inwestor, który kupił je od miasta planował budowę tam centrum handlowo-rozrywkowego. Jednak na przeszkodzie temu stanęły protesty środowisk ekologicznych, podnoszące argumenty o konieczności ochrony przyrody w tym miejscu. Na chwilę obecną właściciel nie informuje miasta o swoich zamiarach względem tego terenu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W strefie centrum powstanie osiedle? W strefie centrum powstanie osiedle?

"Trzeba liczyć się z milionowym odszkodowaniem" "Trzeba liczyć się z milionowym odszkodowaniem"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
Zzzzzz 05.11.2019 9:12

POWINNO POWSTAĆ RYNEK MIEJSCE GDZIE MOŻNA ODPOCZĄĆ POCZYTAĆ Z WYŁĄCZNYM ZAKAZAEM WCHODENIA Z PSAMI Z OGRODZENIEM I MONITORINGIEM -SKORO WYDAJE SIĘ KASĘ NA RZECZY BEZSENSOWNE TO MOŻNA ZAINWESTOWAĆ W MONITORING, CALE MIEJSCE POWINNO POSIADAĆ DUŻO ZIELENI ALE ZIELENI SLUZĄCEJ SRODOWISKU I SPĘDZAJĄ TYM TAM SWÓJ WOLNY CZAS ---NIE POTRZEBNA JEST NASTEPNA GALERIA ITD-BEZ SENSU.

mieszkaniec03.11.2019 22:50

Według mnie powinien w tym miejscu powstać rynek. Każde miasto w okolicy je ma tylko Jastrzębie nie ma. Co do naszego kina według mnie nie jest źle bo w naszym kinie jest tanio około 15 zł za bilet, a jak później powstanie kino z tych ala "firmowych" będziecie narzekać że jest ale za drogo. Więc moje zdanie jest takie że rynek to będzie najlepsze rozwiązanie.

lubimysie31.10.2019 8:45

Aleja fontann miała być..
To by był ewenement na skalę kraju.
Fontanny rekreacyjne i ozdobne byłyby fantastycznym pomysłem przyciągającym wielu ludzi z bliska i daleka.
Przemyślcie sprawę.

do Gość Dziś o 14:0330.10.2019 23:19

A po to żeby jedna z drugą w UM premie sobie za to wypłaciły i wizualizację znajomemu zlecili. On tez chce mieć kasę za nic. Można jeszcze nowe logo narysować dla terenu prywatnego za 100 tysięcy.

anna30.10.2019 21:03

Duży, nowoczesny,współczesny z udogodnieniami Cmentarz!!!

Gość30.10.2019 14:03

Jeżeli teren jest prywatny to UM nie ma nic do gadania. Jak inwestor wymyśli muzeum złotych szaletów to je postawi i kropka.
Urząd może jedynie dać zgodę lub nie i tylko w tej kwestii może się wypowiedzieć.
To ja się pytam, po co te konsultacje.

Gość30.10.2019 6:11

Plac, pomnik i mauzoleum naszej pani burmistrz tam postawić.

Miejsce, jak się patrzy.

Godnie zastąpi ulubione miejsce spotkań pani burmistrz z mieszkańcami tej upadającej osady górniczej, czyli parking przy kienie Centrum. Ale co się dziwić. Jaka klasa pani burmistrz, taki szacunek dla poddanych.

Pokaż wszystkie opinie (44)