Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
28 października 2019

Co ze Strefą Centrum? Głos zabiorą mieszkańcy

Co ze Strefą Centrum? Głos zabiorą mieszkańcy
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębski magistrat ogłosił rozpoczęcie konsultacji w sprawie Strefy Centrum. Mieszkańcy mogą się wypowiedzieć w sprawie tego, jak ma wyglądać ta cześć miasta. Chodzi o obszar od ulicy Północnej do nieczynnej linii kolejowej. 

Chodzi o tereny zlokalizowane w kwartale ul.: Warszawska, Północna, Porozumienia Jastrzębskiego i Sybiraków oraz od ul. Północnej do nieczynnej linii kolejowej.

- W ramach tego projektu przeprowadzone zostaną konsultacje społeczne dotyczące tzw. „strefy centrum” oraz terenów od ulicy Północnej do nieczynnej linii kolejowej. Przestrzeń publiczna musi być zaplanowana z myślą o mieszkańcach, dlatego chcemy wsłuchać się w ich opinie, uwagi czy sugestie, tak by dostosować miejsce do potrzeb ludzi - wyjaśnia Barbara Mirecka, naczelnik Wydziału Architektury Urzędu Miasta.

Warto przypomnieć, że część Strefy Centrum znajdującej się przy ul. Sybiraków i Północnej jest własnością prywatną. Inwestor, który kupił je od miasta planował budowę tam centrum handlowo-rozrywkowego. Jednak na przeszkodzie temu stanęły protesty środowisk ekologicznych, podnoszące argumenty o konieczności ochrony przyrody w tym miejscu. Na chwilę obecną właściciel nie informuje miasta o swoich zamiarach względem tego terenu.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wiatr, słońce i atom zamiast węgla? Wiatr, słońce i atom zamiast węgla?

Dzisiaj rozdają bawełniane torby na zakupy Dzisiaj rozdają bawełniane torby na zakupy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
Gość29.11.2019 11:23

Monitoring w lesie ciekawa sprawa kamera co 5 drzewko ?
"lubimysie31.10.2019 8:45" - Fontanny już się budują na 1 Maja.

Gość27.11.2019 8:54

do Zzzzzz 05.11.2019 9:12 rynek monitoring 5ha olbrzymie koszta a inwestor w tym miejscu wybuduje około 10 bloków 11 piętrowych do UM trafi sporo podatków na inwestycję np wiadukt

Gość27.11.2019 8:50

do mieszkaniec03.11.2019 22:50 rynek w tym miejscu to jakby miał wyglądać plac wyłożony kostką brukowaną parę drzew i 10 ławek ?

Zzzzzz 05.11.2019 9:12

POWINNO POWSTAĆ RYNEK MIEJSCE GDZIE MOŻNA ODPOCZĄĆ POCZYTAĆ Z WYŁĄCZNYM ZAKAZAEM WCHODENIA Z PSAMI Z OGRODZENIEM I MONITORINGIEM -SKORO WYDAJE SIĘ KASĘ NA RZECZY BEZSENSOWNE TO MOŻNA ZAINWESTOWAĆ W MONITORING, CALE MIEJSCE POWINNO POSIADAĆ DUŻO ZIELENI ALE ZIELENI SLUZĄCEJ SRODOWISKU I SPĘDZAJĄ TYM TAM SWÓJ WOLNY CZAS ---NIE POTRZEBNA JEST NASTEPNA GALERIA ITD-BEZ SENSU.

mieszkaniec03.11.2019 22:50

Według mnie powinien w tym miejscu powstać rynek. Każde miasto w okolicy je ma tylko Jastrzębie nie ma. Co do naszego kina według mnie nie jest źle bo w naszym kinie jest tanio około 15 zł za bilet, a jak później powstanie kino z tych ala "firmowych" będziecie narzekać że jest ale za drogo. Więc moje zdanie jest takie że rynek to będzie najlepsze rozwiązanie.

lubimysie31.10.2019 8:45

Aleja fontann miała być..
To by był ewenement na skalę kraju.
Fontanny rekreacyjne i ozdobne byłyby fantastycznym pomysłem przyciągającym wielu ludzi z bliska i daleka.
Przemyślcie sprawę.

do Gość Dziś o 14:0330.10.2019 23:19

A po to żeby jedna z drugą w UM premie sobie za to wypłaciły i wizualizację znajomemu zlecili. On tez chce mieć kasę za nic. Można jeszcze nowe logo narysować dla terenu prywatnego za 100 tysięcy.

Pokaż wszystkie opinie (47)