Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 listopada 2019

Zlikwidowano ministerstwo odpowiedzialne za górnictwo

Zlikwidowano ministerstwo odpowiedzialne za górnictwo
fot. Kompania Węglowa

Premier Mateusz Morawiecki zlikwidował ministerstwo energii, które było odpowiedzialne za górnictwo. Wywołało to zdziwienie wśród górniczych organizacji związkowych. Pojawiły się głosy, że branża na tym straci.

W sektorze węglowym dominuje zdziwienie, że premier Mateusz Morawiecki zlikwidował ministerstwo energii. Teraz jego kompetencje przejmą trzy inne resorty – ministerstwo nadzoru właścicielskiego (nadzór nad spółkami skarbu państwa), ministerstwo skarbu (gdzie trafi Adam Gawęda) i ministerstwo klimatu (gdzie trafi Michał Kurtyka, dotychczasowy wiceminister w ministerstwie energii).

Pojawia się pogląd, że są poważne oczekiwania, aby w górnictwie nastąpiły zmiany organizacyjne, związane ze wzrostem wydajności. Może chodzić o zmianę czasu pracy w kopalniach, na postulowane wcześniej 6 dni w tygodniu, przy zachowaniu 5-dniowego czasu pracy górnika.

- Rozdrobnienie ośrodków decyzyjnych utrudnia szybką i kompleksową reakcję na problemy w poszczególnych spółkach i w całej branży górniczo-energetycznej. Również dialog społeczny w spółkach zarządzonych przez jeden resort wydaje się przebiegać w sposób bardziej harmonijny, niż w przypadku, gdy ośrodków nadzorujących i decyzyjnych jest więcej - uważa Krajowa Sekcja Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicza krew ratunkiem dla społeczeństwa [video] Górnicza krew ratunkiem dla społeczeństwa [video]

Cała nadzieja w górnikach [video] Cała nadzieja w górnikach [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (26)
do gość z 18:1215.11.2019 18:31

Hetman rozbudowała urząd? Nie natworzyła wydziałów tylko je zreogranizowala a to różnica. Gadasz głupoty i siejesz ferment. A poza tym jakim to ma związek z górnictwem? Co ma piernik do wiatraka?

gość15.11.2019 18:12

Bardzo dobra decyzja Rząd PiS. Powinna brać z Nich przykład pani Hetman - tut. prezydent!!! Ona niestety rozbudowała ten urząd ponad stan. Natworzyła wydzialików i zatrudniła swojaków ze swojego obozu. Pracownicy ci biorą dupne wypłaqty, udają, że pracują. Nie są mieszkańcami tut. osady górniczej i podatki płacą w swoich ościennych miastach i gminach.

Łowca absurdów13.11.2019 7:06

@123

Jak to wpis zupełnie nie związany ze związkami? Skoro zapisanych do ZZ w JSW jest więcej niż nawet samych pracowników (co jest ABSURDEM), to każdy temat związany z JSW, automatycznie również jest związany z ZZ.

A ty co tak ich bronisz? Pewnie sam jesteś tłustym kotem na wylocie. A odspawanie od koryta bywa bolesne.

12313.11.2019 1:30

Wpis zupełnie nie związany ze związkami, ale jeden zakompleksiony pasożyt musi walić kilkadziesiąt komentarzy o niczym. Myślisz baranie, że nie widać, że to jedna i ta sama osoba pisze? Idź się leczyć, ciekawe czym ci tak związki za skórę zaszły.

Adolf12.11.2019 23:34

Do zwykły ..jaki z ciebie jest niezwykły górnik????????????jesteś na emeryturze i teraz cwaniakujesz a pewnie byłeś związkowcem a teraz się ich czepiasz ..brawo niezwykły górniku..

Górnik do Jarek12.11.2019 20:36

Jeszcze doczytaj czemu gasi i na jak długo. Ten piec za bardzo nawet nie wystygnie zanim ruszy ponownie.

Słońce Peru mistrz bajeru 12.11.2019 17:37

Wasz uwielbiany Ozon tłuste koty powoli zaprowadził was na skraj bankructwa

Górnik12.11.2019 17:05

ZZ płonie pod stołkami. Ciekawe co teraz wymyślą na zastraszenie załogo żeby swoje tyłki obronić.

Alvaro12.11.2019 16:23

Kiedy w końcu Borynia dadzą d SRK ?

Janusz Nosacz 12.11.2019 15:00

terazki zlikwidować ZZ a później robota ruszy

Pokaż wszystkie opinie (26)