Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 listopada 2019

Pędził jak wariat. Złapała go grupa pościgowa

Pędził jak wariat. Złapała go grupa pościgowa
fot. KMP Jastrzebie

To kolejny kierowca, który zamienił drogę w tor wyścigowy. Miał pecha - został schwytany przez policyjną grupę pościgową. Stracił prawo jazdy. 

W niedzielę około godziny 7.37 w trakcie patrolu przez grupę SPEED ulicy Pszczyńskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego kierowca pozwolił sobie na jazdę w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h.

- Kierującym osobówką okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym. Teraz mężczyzna przez trzy miesiące, nie będzie mógł korzystać ze swoich uprawnień do kierowania pojazdami - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Natomiast w piątek, patrol ruchu drogowego w trakcie posterunku stałego na ulicy Połomskiej, dokonywał pomiaru prędkości.

- Około godziny 8.45 mundurowi zatrzymali kierującego samochodem osobowym kia, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 82/50 km/h. Kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec Rybnika. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami oraz wielokrotnie był już karany za jazdę bez uprawnień. Z uwagi, iż karanie mandatem nie skutkowało, stróże prawa sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Samochód został odholowany na parking strzeżony - mówi asp. Halina Semik.

 

 
Polub i udostępnij
Czytaj też

Młodzi wandale niszczyli w nocy samochody [video] Młodzi wandale niszczyli w nocy samochody [video]

Uwaga! Dzisiaj policja sprawdza prędkość Uwaga! Dzisiaj policja sprawdza prędkość

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Haha14.11.2019 17:06

No a taki gruby z pizzeri w centrum tez niema prawka miał dzwona jakieś 1.5tygodnia temu i znowu jeździ autem ....

Dżordż prosto z drzewa14.11.2019 16:18

@Za niskie kary

100/100

I konfiskata samochodu, czyli narzędzia potencjalnej zbrodni. A w razie, jeśli to nie auto sprawcy, to natychmiast albo nawet jeszcze szybciej delikwenta do Chwilówki, nich zaciągnie kredycik i spłaca właściciela. Tak, tylko tak!

Za niskie kary14.11.2019 11:40

Strata prawa jazdy i kara finansowa 50 tysięcy, to powinna być podstawa na dzień dobry. Złapany za kierownicą po utraceniu prawka powinien zapłacić 20 tysięcy. W złotówkach i w ciągu tygodnia. Inaczej dostaje skierowanie do obozu pracy, gdzie będzie przebywał tak długo jak nie odpracuje tych pieniędzy. A stawki są niziutkie, bo muszą zarobić na swe utrzymanie w obozie.
Tak ustawa już jest przygotowywana.

Podatnik13.11.2019 20:33

Po pierwsze.
Mandaty da tych co bez papieru jeżdżą są stosunkowo za MAŁE!!!

Po drugie.
Coś z tymi prędkościami jest zawsze w granicach "limitu" żeby zabrać i nie podpaść.

Po trzecie.
Miałem okazję w mieście być złapany za jazdę rzekomo 95km/h. Fakt miałem grubo ponad 50 ale nie aż tyle. Uratowała mnie kamerka na przedniej szybie. Kazali jechać po krótkiej pogaduszce między sobą. Mam wrażenie że mieli zapis prędkości znajomego kolesia i na niego szukali następnego jelenia.

Po czwarte.
Dziś w Zebrzydowicach rano drogówka z laserowego miernika "strzelała" po domach. Pytanie - kalibrowali czy sprawdzali z jaką prędkością się przemieszczają? Głośno ostatnio że domy pędzą 16km/h.

To sem ja13.11.2019 17:32

Co do drugiego przypadku, pełna zgoda.
Ale ta 50-ka na drodze dwujezdniowej to skandal!!!

Maksiu13.11.2019 17:00

"Obwodnica to jest dramat szczególnie na Bziu"
- gdzie na Bziu widziałeś obwodnice?

Gość13.11.2019 13:08

Prawidłowo kosić ile wlezie, Obwodnica to jest dramat szczególnie na Bziu co tam wyprawiają. W centrum z kolei wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to standard w Jastrzębiu. W internecie podoba mi się odpowiedź policjanta na owe wyprzedzanie "Dziś nie nałożę na Pana mandatu, dziś zabiorę Panu prawo jazdy niech sąd zdecyduje co z Panem zrobić" Brawo. Tak ma być.

Gość13.11.2019 12:27

Czepiacie się.

Ci biedni kierowcy zapewne do takiego zachowania zostali sprowokowani. Czy objęto ich opieką psychologa?

Poza tym wszystiemu winna jest droga. Bo gdyby dokładnie w tamtym miejscu było rondo to jechałby wolniej.

Mirek 13.11.2019 12:24

Coś podejrzane są te mierniki prędkości- wszyscy piraci drogowi pędzą po jastrzębskich drogach z prędkością 104-106 km/h.
I tak od poczatku roku .

WC prezes13.11.2019 12:17

Kolejnego mniej i bardzo dobrze.

Pokaż wszystkie opinie (19)