Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°
22 listopada 2019

Pochówek w urnach popularny w Jastrzębiu

Pochówek w urnach popularny w Jastrzębiu
fot. UM Jastrzębie / Łukasz Parylak

Jastrzębie znajduje się w czołówce miasta, gdzie odsetek pochówków urnowych jest największy. Największe kolumbarium okolicy, na Cmentarzu Komunalnym,  zostało wyremontowane.

Kolumbarium otrzymało nowe zadaszenie i wzmocnienie płyt na gzymsie. Było to konieczne, ponieważ dach się rozwarstwił i deszcz zalewał całą konstrukcję.

- Jeszcze w tym roku będą remontowane cokoły. I dodatkowo około 20 nowych miejsc na kwaterze amerykańskiej - to potoczny zwrot nawiązujący do wyglądu typowych amerykańskich cmentarzy wojennych. Chodzi tu po prostu o duży trawnik, na którym położone są jednakowe płyty nagrobne. Mogą to być niewielkie płyty stojące lub leżące, przypominające poduszki - informuje jastrzębski magistrat.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tysiące zniczy na cmentarzach Tysiące zniczy na cmentarzach

Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu Wszystkich Świętych - zmiana organizacji ruchu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Osad głupkowaty25.11.2019 6:48

" ''wy'' którzy piszecie ''osada górnicza '' tylko jeden jedyny debil z osadem górniczym we łbie a sam tu mieszka matoł."

Patrz, jak bardzo się można pomylić w opinii o kimś. Ale co się dziwić, skoro masz IQ jak temperatura za oknem.

KAZ24.11.2019 19:43

Czy powstanie prawdziwy katolicki cmentarz dla psów w tej upadającej osadzie górniczej?

gość23.11.2019 17:56

Niech najwyższa kadra kierownicza urzedu miasta wraz ze swoimi pupilami wykupi te około 20 nowych miejsc na kwaterze amerykańskiej dla siebie!!! Przynajmniej będą wiedzieć gdzie ich pochowają!

Jarek23.11.2019 11:18

O czym można pisać w tej osadzie górniczej, tylko o cmentarzach.

gość23.11.2019 9:19

Kazdy dba jak ma, chleją, kurzą cygarety, nie dbaja o siebie a potem winy w słuzbie zdrowia szukają. Każdy ma swoje przeznaczenie i chociażbg pupcie miodem smarował to reż nic nie pomoże. Jest to osada zabójców i w wielkiej ruinie. Prezydeci balują a ludźmi w ogóle się nie interesują!!!

WC prezes22.11.2019 21:47

Smutne to. Skoro mamy taką służbę zdrowia ?! Nie każdy musiał umrzeć to napewno ! Ciekawe czy mierzą CO2 przy spalaniu trumny że zwłokami ?

Gość22.11.2019 21:25

nie ''wy '' którzy piszecie ''osada górnicza '' tylko jeden jedyny debil z osadem górniczym we łbie a sam tu mieszka matoł.

Pokaż wszystkie opinie (17)