Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°10°
10 grudnia 2019

Mężczyzna został potrącony na pasach

Mężczyzna został potrącony na pasach
fot. Jastrzębie-Zdrój - Informacje Drogowe 24H / facebook.com

To już jakieś fatum, kolejna osoba została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Czy tylko szybko zapadający zmrok wyjaśnia tego typu zdarzenia?

Tym razem do wypadku doszło na przejściu dla pieszych, około godziny 18:00, znajdującym się przy ulicy Warszawskiej, nieopodal galerii handlowej. Pas jezdni w kierunku al. Piłsudskiego był zablokowany. Na miejsce przybyło ratownictwo medyczne oraz policyjny patrol.

- Policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia był kierowca w wieku 22-lat, kierujący samochodem marki Audi. Poszkodowany to  77-letni mieszkaniec Jastrzębia. Do potrącenia doszło, kiedy ten kończył przechodzić przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. 77-latek został odwieziony do szpitala na badania, Nie stwierdzono poważniejszych obrażeń, oprócz ogólnych potłuczeń. Kierowca stracił prawo jazdy - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. 

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności. Szczególnie teraz, kiedy szybko zapadający zmrok może utrudnić kierowcy spostrzeżenie człowieka na drodze. Z drugiej strony, to kierowcy są zobowiązani do tego, aby dbać o bezpieczeństwo swoje i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wpadli przez nerwowe zachowanie. Trafili do więzienia Wpadli przez nerwowe zachowanie. Trafili do więzienia

Nielegalna jaskinia gier wykryta. Zarekwirowano narkotyki Nielegalna jaskinia gier wykryta. Zarekwirowano narkotyki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
aron10.12.2019 21:20

moze własnie zając sie pieszymi ubranymi na czarno anie oawietlonymi samochodami kogo łatwie zauwazyc jak myslicie piesi łaza jak chca i gdzie chcą słuchawki w uszach itd

Podatnik10.12.2019 18:09

A sprawdzono monitoring? Tam przecież jest. Może pieszy szedł na czerwonym? Bo zaczynał na zielonym pulsacyjnym. Tak to ostatnio piesi łażą.
Jaki problem wysłać tam kilka patroli ale nieoznakowanych i niemundurowych. I zobaczycie jak łażą piesi , jak jadą na czerwonym auta i jak do tego mają się tez radiowozy. Niestety tym ostatnim też się zdarza na czerwonym wracać do bazy.

196210.12.2019 16:03

Zanim komentujący mądrale zlinczują tego kierowcę zastanówcie się kogo łatwiej zauważyć? Samochód ze światłami czy przechodnia nocą w czarnej kurtce. A to że ludzie pchają się na jezdnię nie patrząc czy coś jedzie to kolejna sprawa. Nie znam sprawcy i go nie bronie ale nikt nie jest robotem który wszystko i zawsze widzi i przewiduje. Są przechodnie którzy się aż proszą o rozjechanie(nie mówię o tym z artykułu bo sytuacji nie znam). mama uczyła że nim wejdę na jezdnię mam mieć pewność że żadne auto mnie nie przejedzie. W ten sposób nigdy na kierowców nie narzekałem a na przechodniów owszem. Samochód powinien mieć pierwszeństwo i po problemie.

Ola10.12.2019 14:58

Nic się nie stało i zabrali mu prawo jazdy. Co za patologia.

Gość10.12.2019 13:43

@Andrzej

Obowiązek noszenia odblasków po zmroku
Nowelizacja z dnia 30 sierpnia 2013 r. ustawy Prawo o ruchu drogowym wprowadza obowiązek posiadania elementów odblaskowych dla wszystkich pieszych ? niezależnie od wieku - poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Przed zmianą przepisów taki obowiązek miały tylko dzieci w wieku do 15 lat.

Obowiązek ten nie dotyczy pieszych poruszających się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych, po chodniku, czy w strefie zamieszkania, gdzie cała szerokość drogi jest do dyspozycji pieszego, który ma tam pierwszeństwo przez pojazdem.

Tutaj przydałaby się nowelizacja nakładająca obowiązkowe noszenie jak i wyposażenie ubrań w takie elementy

Lex10.12.2019 13:14

A kierowcy nie powinni przekraczać 50 km/h w godz. 5-23. Jadąc wolniej więcej się widzi co się dzieje z boku drogi.

do Andrzej Dziś o 11:2510.12.2019 13:14

Kamizelka to powinieneś się nazywać i w godzinach wieczornych powinieneś siedzieć w domu.

Andrzej10.12.2019 11:25

Dlatego w godzinach wieczornych piesi powinni chodzić z opaską odblaskową lub w kamizelce , przecież to kosztuje grosze .

Gość10.12.2019 8:31

Brakuje mi jednej informacji, bowiem jak rozumiem chodzi o przejście które zostało zrobione z azylem. W którym miejscu znajdowała się piesza przechodząc przez to przejście. Czy przeszła do części azylu i następnie bez zastanowienia ruszyła dalej czy miało miejsce to z głównego traktu dla pieszych. Zanim wejdziesz na pasy lepiej upewnij się czy masz kontakt wzrokowy z kierowcą.
Ogólnie przejścia dla pieszych w naszym mieście są fatalnie rozmieszczone. Zamiast robić je w bezpiecznej odległości od skrzyżowań czy podwójnych pasów ruchu w jednym kierunku to upychane są tam wręcz na siłę.

Gość10.12.2019 8:19

Wszyscy, powtarzam, wszyscy kierowcy powinni przechodzić obowiązkowe rokroczne badania lekarskie.

Wszak każdy samochód to potencjalne narzędzie zbrodni.

Dziękuję, zmykam do książek.

Pokaż wszystkie opinie (24)