Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°16°
Wesele w Dąbrówce
11 grudnia 2019

Piłka AS Monaco FC z autografem Kamila Glika dla chorej Dominiki

Piłka AS Monaco FC z autografem Kamila Glika dla chorej Dominiki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Jastrzębianin Kamil Glik przekazał na rzecz chorej dziewczynki piłkę  AS Monaco ze swoim autografem. Cała kwota z licytacji zostanie przekazana chorej Dominice walczącej z nowotworem.

- Moja córeczka ma za sobą lata walki z nowotworem. Neuroblastoma - tak nazywa się nasz przeciwnik. Dominika mapy szpitali zna na pamięć, włoski wypadły jej już któryś raz, widok strzykawek czy worków z chemią wciąż jednak przeraża tak samo...  Dominisia po raz pierwszy zachorowała, kiedy miała zaledwie 2 latka. To był 2014 rok… Moje małe dziecko, które dopiero co rozpoczynało życie, już musiało o nie walczyć. Niski poziom hemoglobiny oraz problemy z prawą nóżką zaniepokoiły lekarzy. Po nitce do kłębka dotarli do diagnozy - najgorszej, jaką może usłyszeć matka. Neuroblastoma IV stopnia z przerzutami do kości i szpiku kostnego. To wtedy po raz pierwszy trafiłyśmy na onkologię – w trybie natychmiastowym.  W żyły Dominisi lała się chemia. Była podłączona do kroplówek, do specjalnej aparatury, która monitorowała jej stan. Czuwałam przy niej dniami i nocami, sprawdzałam, czy wszystko jest w porządku, czy nic się nie odłączyło. Czuwałam i patrzyłam, jak moja mała ukochana córeczka niknie w oczach, jak wypadają jej włoski, jak boi się i cierpi - pisze mama dziewczynki.

Aktualna wartość piłki Kamila Glika to  610 zł. Można ją licytować na portalu charytatywnym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Kamil Glik pomaga jastrzębskiemu szpitalowi Kamil Glik pomaga jastrzębskiemu szpitalowi

Urzędnicy kontra mieszkańcy. Kto wygra? Urzędnicy kontra mieszkańcy. Kto wygra?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Bezradny12.12.2019 22:53

To straszne że okrutny tchórzliwy los wybiera na przeciwników tak malutkie i bezbronne dzieci. Bog dał nam wolną rękę abyśmy sami decydowali o własnym życiu i postępowaniu abyśmy się uczyli i rozwijali żeby walczyć z okrutnym losem. Żaden Bog na pewnie nie chciałby takiego cierpienia dla swoich wyznawcow

Skin12.12.2019 21:41

To się Maślak szarpnął gestem fchur ... żenua !