Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
11 marca 2020

Koronawirus w Jastrzębiu? Na szczęście to fałszywy alarm

Koronawirus w Jastrzębiu? Na szczęście to fałszywy alarm
fot. pixabay

Jeden z mieszkańców Jastrzębia, mający objawy typowo grypowe, był podejrzany o to, że jest nosicielem koronawirusa. Natychmiast wdrożono odpowiednie procedury.

- W niedzielę poczułem się źle. Miałem wysoką gorączkę, kaszel. Uważałem, że to grypa, a więc udałem się na zewnętrzną/tymczasową izbę przyjęć jastrzębskiego szpitala. Tam zadano mi pytanie, czy byłem za granicą. Pracuję w pobliskich Czechach i odpowiedziałem, że tak. Wówczas natychmiast skierowano mnie do izolatki. Od razu pobrano mi krew na badania. Specjalistyczna karetka przewiozła mnie do szpitala wojewódzkiego w Tychach na oddział zakaźny. Tam przeprowadzono kolejne testy. Dobę czasu zajęło ustalenie, że mam tylko zapalenie płuc. Nadal przebywam w szpitalu - mówi jastrzębianin.

Zgodnie z procedurami rodzinę mężczyzny poddano kwarantannie. Brat i szwagierka oraz ich pies mieli zakaz wychodzenia z domu, znajdującym się w jednym z bloków mieszkalnych na terenie Jastrzębia. Do kwarantanny skierowano również samochód, który został zwrócony rodzinie dopiero, kiedy okazało się, że podejrzenie o posiadanie koronawirusa okazało się nieprawdziwe.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W jastrzębskim szpitalu leczą botoksem W jastrzębskim szpitalu leczą botoksem

Jak rozwija się koronawirus w JSW? Jak rozwija się koronawirus w JSW?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
byk15.03.2020 23:10

Podobna na VI wyprowadzali w kombinezonach faceta z klatki i pojechali i jeszcze w jednym miejscu w Jastrzebiu.

pytam14.03.2020 20:24

a co z osobą z osiedla 6 ?

Ład komplex 14.03.2020 10:18

Sprzątaczki sprzątający wasze bloki mają to samo nie przyjdziesz do pracy nie masz pieniędzy bo tu nie ma L4 umowy śmieciowe chodź praca jak na etacie . Jesteś w dupie jeśli będzie kwarantanna zostajesz bez pieniędzy . Takie podziękowanie za codzienna ciężka pracę . Dziękujemy prezesowi Nowej .

gość12.03.2020 22:24

kasa poszła na TVP

TATA12.03.2020 18:46

Jeden z pracodawców znany radny pis grozi pracownicom zwolnieniem z pracy w sklepie jak wezmą urlop i gdzie tu logika,i bezpieczeństwo

Roger12.03.2020 15:54

Pies ma walić na dywan! Karwasz twarz ????

Gość12.03.2020 10:32

Nie ma przypadków no nie poszli do lekarza. Wrócili z Włoch i siedzą w domu z gorączka idioci

Ola do Kokodzambo 11.03.2020 22:51

Chciwa wa swinia z Twojego pracodawcy. Znając zycie to prywatna firma i ludzi ma za nic. Abys go zarazil nie korona lecz inna grypa będzie mial nauczkę o ile się nauczy?!

.. 11.03.2020 22:41

Pies ma zakaz wychodzenia na dwór? To gdzie ma się załatwiać?

Kokodzambo11.03.2020 20:47

Kaszle, smarkam, mam 39 stopni gorączki a pracodawcą.mowi że nie ma.ludzi i każe przychodzoc do pracy.

Pokaż wszystkie opinie (33)