Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
11 marca 2020

Szkoły w całej Polsce zamknięte od czwartku

Szkoły w całej Polsce zamknięte od czwartku
fot. pixabay

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o tym, że od czwartku zamknięte są wszystkie szkoły w Polsce. W czwartek i piątek przedszkola i szkoły zapewnią dzieciom opiekę w tzw. okresie przejściowym. Władze apelują o to, aby dzieci i młodzież przebywały w domach i nie przyczyniły się do przenoszenia wirusa.

Decyzja z zamknięciu szkół w całej Polsce podyktowana jest rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem w kraju. Premier Mateusz Morawiecki podkreśla, że najważniejsza jest profilaktyka. Apeluje do mieszkańców, aby do całej sytuacji podeszli ze zrozumieniem i spokojem. Minister zdrowia Łukasz Szumowski apeluje do młodzieży o pozostanie w domach. To samo dotyczy każdego obywatela, który może pozostać w domu. Zalecane jest przejście na pracę zdalną.

Prezydent Anna Hetman wydała oświadczenie w tej sprawie: 

- Duże skupiska ludzi to środowisko potencjalnie sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.  W związku z tym podjęłam decyzję o wstrzymaniu organizacji imprez z udziałem dużych grup mieszkańców. Do 15 kwietnia odwołuję wszystkie wydarzenia organizowane przez miasto oraz podległe instytucje. Apeluję także do organizatorów innych wydarzeń na terenie miasta z zaplanowaną dużą liczbą uczestników o ich przełożenie na późniejszy termin.

 Zgodnie z zaleceniami rządu zamykamy szkoły, przedszkola i żłobki. Ten czas uczniowie powinni spędzić w domach. I nie traktować go jak wakacje. Sytuacja jest poważna i wierzę, że tak do niej podejdziemy wszyscy. Bądźmy odpowiedzialni i zadbajmy o swoje zdrowie. Nie gromadźmy się w miejscach publicznych bez potrzeby. Jeśli to możliwe, załatwiajmy sprawy drogą elektroniczną lub telefoniczną – apeluje prezydent. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będą masowe badania w kierunku COVID-19 Będą masowe badania w kierunku COVID-19

Będzie więcej miejsc covidowych w szpitalu Będzie więcej miejsc covidowych w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Janusz Tracz do Gość 12.03.2020 13:0613.03.2020 12:12

jakis przyklad??
to nie troska, ale widac nienauczyli cie za gowniaka odrozniac pewnych rzeczy
ale dobre z tego wszystkiego ze wreszcie tacy jak ty zaczna dbac o higiene

Gość12.03.2020 13:06

@Janusz Tracz

Dziękuję za troskę, ale wszystko kupiłem na czas.

Za to widzę, że tobie zabrakło słownika ortograficznego. Do szkoły pod górkę miałeś?

Janusz Tracz do Gość Dziś o 6:5112.03.2020 11:45

zrobiles juz zapas mydla forumowy blaznie? zapewne dopiero teraz przypomnialo ci sie ze nalezy dbac o higiene i mys lapy po wyjsciu z kibla

Gość12.03.2020 7:04

Niektórym to się przyda ten wirus wieczne szydzenie,drwiny,nienawiść wobec drugich.Ten katolik ten taki.Wirus niemam już nic przeciw niemu niech się dzieje może potem będzie lepiej.

Gość12.03.2020 6:52

"dlaczego ludzie tak olewają jedni drugich"

Takie rzeczy TYLKO w katolickiej Polsce.

Gość12.03.2020 6:51

@Janusz Tracz

Widzę, że jest Pan niezorientowany w temacie, dlatego PO RAZ KOLEJNY wyjaśnię.

Kościoły i kopalnie to nasze dobra narodowe, skarby. Dlatego należy je utrzymywać otwartymi za WSZLEKĄ CENĘ.

Gość12.03.2020 6:51

Janusz Tracz z czego będziesz żyć jak ci kopalnie zamkną razem z twoją łopatą.

Janusz Tracz 12.03.2020 0:18

a koscioly?? kopalnie?

Gość11.03.2020 22:21

Bzie to taka osada gdzie rządzi farosz a ludzie mówią w archaicznym języku.

Gość11.03.2020 18:15

Najwyższy czas skończyć w żłobku i przedszkolach z przyjmowaniem chorych dzieci kaszlące,gile do brody ,wymiotujace i często z gorączką dlaczego to jest przez personel tolerowane dlaczego ludzie tak olewają jedni drugich

Pokaż wszystkie opinie (23)