Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
12 marca 2020

Spór zbiorowy w JSW. Poszło o podwyżki

Spór zbiorowy w JSW. Poszło o podwyżki
fot. JSW S.A

Jeśli Jastrzębska Spółka Węglowa nie spełni żądań związkowców o 8% podwyżce płac, wówczas Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 wszczyna spór zbiorowy z zarządem.

- Zakładowa Organizacja Koordynacyjna Wolnego Związku Zawodowego Sierpień 80 działająca w Jastrzębskiej Spółce Węglowej na podstawie art. 7 ustawy z dnia 23 maja 1991 roku o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, zwraca się z żądaniem wzrostu z dniem 1 stycznia 2020 roku stawek osobistego zaszeregowania o 8% brutto. Niniejsze pismo traktować należy, jako wszczęcie sporu zbiorowego. Wnioskodawca oczekuje spełnienia powyższych żądań w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego wniosku - napisali w piśmie do zarządu JSW związkowcy.

Natomiast Reprezentatywne Organizacje Związkowe działające w JSW, również skierowały do zarządu spółki pismo, w którym domagają się podwyżki w wysokości 6 %.

- Wzrost zarobków w górnictwie jest konieczny w związku z spadkiem płacy realnej, związanej z inflacją w Polsce. Przykładem jest spór zbiorowy dotyczący podwyżek w PGG, który zakończył się porozumieniem w formie wzrostu wynagrodzenia pracowników o 6%. Dlatego konieczne jest sfinalizowanie toczących się negocjacji prowadzonych przez reprezentatywne organizacje związkowe w JSW S.A. dotyczących wzrostu wynagrodzeń dla wszystkich pracowników spółki. Żądania płacowe, których dotyczą negocjacje wiążą się z procentowym wzrostem wynagrodzeń za dni robocze - argumentują związkowcy „Solidarności”, „Kadry” oraz Federacji Związków Zawodowych Górników JSW w piśmie do zarządu JSW z dnia 21 lutego 2020 r. 

Pierwsze rozmowy, jakie działacze przeprowadzili w sprawie wzrostu wynagrodzeń nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

W JSW nie ma już siły wyższej W JSW nie ma już siły wyższej

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (24)
Krab16.03.2020 10:33

Nie wińcie górników, oni nie mają nic wspólnego z tymi pasożytami związkowymi!! Górnicy nawet nie wiedzą czym tak naprawdę zajmują się pseudo związkowcy!! Robią to aby podpuszczać innych przeciwko górnikom, Bo za to im spółka płaci, mam na myśli związkowców!! Jak wiecie, od wielu już lat nie ma czegoś takiego jak Związki Zawodowe, wszystkie przekształciły się w Biura Turystyczna !! I na tym robią kokosy!! górnicy ich od dawna nie interesują. Układ taki powstał jeszcze za Zagórowskiego! Dostali zgodę na prowadzenie swoich brudnych interesów w zamian za nie ingerowanie w przekręty spółki. To na tych szabrownikach i złodziejach się skupcie , i to te mafie związkowe tępcie !! Górników zostawcie w spokoju, bo oni nie mają z tym nic wspólnego ,pilnują tylko swojej ciężkiej pracy. Jeśli tego ktoś nie zrozumie, to jest gorszym niż ta mafia związkowa.

byk15.03.2020 23:22

Te ZZ to chorzy ludzie. Węgiel na hałdach koronowirus zaraz zaatakuje ludzi na kopalni a co p....ą o podwyżkach. Tepym byc to to tragedia.

Gość13.03.2020 10:50

Inteligencja górników wyszła na wierzch - niech się nażrą tymi pieniędzmi , byle nie po smierci

Gość12.03.2020 22:13

Pieniądze teraz nic nie dają trzeba się skupić na koronawirus ie ale cóż taki narod

Gość12.03.2020 18:29

Mamy zrobic 20 tys manife w warszawie? Z patecjalnymi nosicielami korony? Wiec zalbo 10% albo zatanczymy nie bedziemy nic palic, tylko pluc na policje

UFO12.03.2020 17:30

O jakim oni mówią sporze zbiorowym, jak się nie podoba to się zmienia pracę

Gość12.03.2020 17:24

Jensen lebry

gosiek12.03.2020 13:17

A w takim MZK który prawdopodobnie ma kłopoty stawki są co roku rewaloryzowane

Gość12.03.2020 12:59

@Przemek

"W syutacji gornictwa, problemu koronowirusa wstyd, ze myslicie tylko o wlasnej dupie"

Ale co się dziwić, skoro oni zawsze, powtarzam - zawsze, nie myślą o niczym innym, poza własną d..ą. ZAWSZE!

Barney12.03.2020 12:44

Do Mieszkaniec- żebyś ty nie zawył przypadkiem ;)

Pokaż wszystkie opinie (24)