Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 marca 2020

Policja kontroluje młodzież, osoby na kwarantannach

Policja kontroluje młodzież, osoby na kwarantannach
fot. KMP Jastrzębie

Jastrzębscy policjanci sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach, lokale gastronomiczne, sklepy, poza spożywczymi, są zamknięte, a także czy młodzież nie grupuje się w miejscach publicznych.

Mundurowi patrolują ulice i sprawdzają, czy podmioty, które powinny być zamknięte, bądź których działanie powinno być ograniczone, stosują się do zaleceń. Zwracają uwagę także na młodzież, która powinno przebywać w domach, a nie miejscach publicznych.

Umundurowani policjanci, wspierając służby sanitarne, przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną domową, faktycznie znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy.

- Zebrane informacje przekazywane są do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie odbywa się w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu-bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom objętym kwarantanną - mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Policja apeluje do mieszkańców, aby nie gromadzili się miejscach publicznych.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa Górnicy oddają krew i ratują chorych na wirusa

Prezydent Hetman zakażona koronawirusem Prezydent Hetman zakażona koronawirusem

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
Gość19.03.2020 5:57

@Mieszkanka

"Dlaczego sklep BYTOM jest czynny, nawet dziś, czy ich ten zakaz nie dotyczy????"

Bo właściciel jest meżęm pani wysko postawionej w UM tej upadającej osady górniczej. Pozdrawiam.

Głucha ty18.03.2020 17:31

Polica powinna się zająć seniorami bo tylko ich widać dzieci i młodzieży nie widać

Mieszkanka 18.03.2020 16:07

Oko proroka, chyba nie jesteś w temacie kto jest najbardziej narożny na wirusa i tym samym roznosi go, a do osób starszych nie mam NIC, mój tata ma zakaz wychodzenia, a osób które zrobią zakupy jest masa.

Mieszkanka 18.03.2020 16:02

Dlaczego sklep BYTOM jest czynny, nawet dziś, czy ich ten zakaz nie dotyczy????

Bardzo brutalny kibic18.03.2020 14:41

Co to takiego ten fomofon ?!

Xxx18.03.2020 14:26

Rozmowa z facetami 70+ "oni nigdy nie chorowali i nie będą siedzieć w domu..." Mamuśki i tatusiowie z dzieciakami od rana na dworze , ..." bo taka ładna pogoda " !!! Ehh...

Słońce Peru mistrz bajeru 18.03.2020 14:05

Nie wierzcie w te głupoty proste jak kopalnie pracują A na jednej jest około 1500-3000 ludzi to znaczy że jest wszystko ok narciarz to wykorzystuje aby zostać wraz z PiS zbawca narodu poparcie mu spadało więc wykorzystał ten moment dlaczego wybory prezydenckie nie są przeniesione o przynajmniej miesiąc??związki jak nigdy siedzą cicho A to jest tuba PiS

Gość18.03.2020 11:48

Gdyby były domy publiczne w Jastrzębiu, to policja miałaby ułatwione zadanie...

Andrzej18.03.2020 11:15

Ty kolo też nie chodź do pracy

Gość18.03.2020 11:09

Starsi ludzie są przekonani że jak przeżyli wojnę to już nic gorszego zdarzyć się nie może. Co to za kwarantanna, jak w mieszkaniu mieszkają 4 osoby, 2 poddane są kwarantannie, a 2 mogą swobodnie się poruszać.

Pokaż wszystkie opinie (20)