Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
21 marca 2020

Stan epidemii. Do 30 tys. zł za złamanie kwarantanny

Stan epidemii. Do 30 tys. zł za złamanie kwarantanny
fot. pixabay

W piątek premier Morawiecki ogłosił na terenie całego kraju stan epidemii. Szkoły nie będą działać co najmniej do Świąt Wielkanocnych. Rząd wprowadza nauczanie zdalne. Wzrasta kara za opuszczenie kwarantanny. 

Stan epidemiczny do odwołania został wprowadzony na terenie całego kraju do odwołania. Szkoły będą nadal zamknięte, co najmniej do Świąt Wielkanocnych z możliwością przedłużenia. Minister Edukacji Narodowej wprowadził obowiązek zdalnego nauczania z realizacją podstawy programowej oraz wystawianiem ocen.

Osoby przebywające na kwarantannie, których nie brakuje również w Jastrzębiu, muszą liczyć się z tym, że za opuszczenie mieszkania podwyższoną karę finansową do 30 tys. zł. Mają też zostać mechanizmy śledzenia, gdzie dany człowiek przebywa w czasie rzeczywistym.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie kontra COVID. Jest źle? [video] Jastrzębie kontra COVID. Jest źle? [video]

62-latek nie żyje z powodu choroby COVID 62-latek nie żyje z powodu choroby COVID

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
Cloud23.03.2020 13:46

Zhp w Jastrzębiu robi zebrania powyżej 50 osób !!! Kto jest za to odpowiedzialny!!!

Kris23.03.2020 13:37

Harcerze w dobrej sprawie rozprzestrzeniają koronowirusa

Gość23.03.2020 9:49

Harcerze spotykają się w maskach w dobrej sprawie

Gość23.03.2020 5:58

12:21, nikt nie jątrzy, znam powagę sutuacji, tylko gdzie są osoby odpowiedzalne za państwo, naród, sam minister zdrowia temu nie podała, premier zawsze kłamał i kłamie dalej, PAD, o nim to szkoda gadać i pisać, rostrwonili kasę na socjale i teraz nie ma nawet na maski dla szpitali, gdyby znowu nie Solidarność Społeczeństwa była by tragedia, prywatna służba zdrowia się wypięła na to wszystko, a państwowa jaka jest każdy wie i nie chodzi mi o teraz a co robiono przez 5 lat, zamykano oddziały, szpitale przychodnie, porozmawiaj z kimś kto w tym kolokwialnie mówić siedzi. Zdrowia.

Kris 23.03.2020 5:03

A ZHP w Jastrzębiu robi co tydzień zebrania!
Więc jak to jest z tym ograniczeniem?

Gość22.03.2020 22:22

20.47 i 21.46 jedzcie do tworek zawsze w piątki ryba a w ogrodzie będziecie mogli jeździć papierowymi czołgami

Muminek22.03.2020 21:46

Jest taki jeden *** z Granicznej. Wybudował 2 domy, podwyżki nie da, żona + kochanka, każda sobota obowiązkowa w pracy a co najlepsze to mówi że go na L4 i urlopy nie stać i za to nie płaci . Czy to nie jest czysta pała ?

>>>>UWAGA WIRUS <<<<<22.03.2020 20:47

Wyborcy PiS są z kosmosu. To nie są ludzie tacy, jak my.
Wyglądają jak my, w krótkiej rozmowie można się nawet nie zorientować. Ale nie mają atrybutów człowieczeństwa, które dla nas są definiujące i oczywiste.
Nie cenią wolności. Nie to, że im nie zależy. Oni wolności nie cierpią, potrzebują pana, który im powie, co i kiedy mają zrobić, co myśleć (mały problem, nie myślą zbyt wiele). Wielu z nich, zwłaszcza tych z wyższym wykształceniem, wstydzi się tego swojego odhumanizowania i się nie przyznaje. Ale i tak kilkadziesiąt procent Polaków spytanych o preferowany ustrój wybiera rządy silnej ręki. A jak dopytać zwolenników demokracji, czym ta demokracja jest, to i tak się okazuje, że dla nich to rządy silnej ręki, a jakże.

Gość22.03.2020 17:11

Tomasz 13.02 wyjedź jak ci nie pasuje byłem 2 lata w USA trzeba było zapierda... od rana do wieczora wróciłem i wszędzie dobrze ale w domu najlepiej .A tak siedzisz całe życie w jakiejś norze i narzekasz bo nic nie widziałeś.

Gość22.03.2020 16:53

Tomasz 13.02 marzą się korona wakacje ale niestety trzeba pracować.Bez pracy nie będzie kołaczy.

Pokaż wszystkie opinie (32)