Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 maja 2020

Galerie handlowe będą otwarte

Galerie handlowe będą otwarte
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zgodnie z decyzją rządu w ramach zmniejszania obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa od poniedziałku, 4 maja, mogą być otwarte galerie handlowe. Jednak jest to dozwolone przy zachowaniu ostrego reżimu.

Robienie zakupów w galeriach handlowych jest możliwe tylko przy zachowaniu rygorystycznych nakazów. Bezwzględnie należy zachować 2-metry odległości pomiędzy klientami. Każdy musi mieć na twarzy maseczkę zasłaniającą usta i nos. Przy wejściach do galerii, do poszczególnych sklepów, kas i w toaletach powinny się znaleźć środki dezynfekujące. Nie wolno korzystać z szatni, przechowalni ubrań i przedmiotów. Parkowanie na terenie galerii handlowych - klienci muszą parkować na co drugim miejscu, a jeśli nie będzie takiej możliwości, muszą zachować dystans przy wsiadaniu i wysiadaniu z auta. Ministerstwo Rozwoju i GIS zalecają, by osoby zatrudnione w galeriach pracowały w trybie zmianowym, a wszelkie narady wewnętrzne zostały ograniczone do minimum (najlepiej skorzystać z możliwości kontaktu telefonicznego lub mailowego).

Epidemiolodzy radzą, aby mimo wszystko powstrzymać się od robienia zakupów w dużych obiektach handlowych i ograniczyć je do niezbędnego minimum.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie kontra COVID. Jest źle? [video] Jastrzębie kontra COVID. Jest źle? [video]

62-latek nie żyje z powodu choroby COVID 62-latek nie żyje z powodu choroby COVID

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
yoda05.05.2020 16:52

Akurat w Galerii Jastrzębie i tak większość sklepów albo zlikwidowana albo nie czynna

Bohater 1962 !04.05.2020 23:45

Mogę iść mierzyć temperaturę każdemu za 10 k będę boChaterem !!

>> <<<<Munkof04.05.2020 23:42

Jestem dziwnie spokojny, że w kwestii wyborów Sasin zignoruje komunikaty pull ap i w końcu jak nie przygrzeje swoim lotnym czerepem w brzozę twardych realiów, jak nie wywinie orła, jak nie zaryje w samym rowku prezesa...

Mac04.05.2020 20:38

Przypominam, że mamy potwierdzonych 16 chorych z Pniówka.
O ilu nie wiemy?
Ilu nie może zrobić testów?
Droga do testów, to droga przez mękę. Ilu gorączkujących odpuściło sobie jazdę własnym samochodem szlakiem szpitali zakaźnych. Bo gorączkowali i nie mieli sił? Tak to wygląda.
Ludzie, lawina ruszyła. Włączcie rozum.

Wachmistrz Prażyłło04.05.2020 19:04

Do 17.15 -pomyliły ci się tematy.

Rupert04.05.2020 18:48

Jak dla mnie to mogą być dalej zamknięte. W tych galeriach i tak nic nie ma.

do 17.1504.05.2020 17:49

I bardzo dobrze! Teraz zarządca obiektu musi zapewnić użytkownikom różne warunki, min. nadzorować ilość ćwiczących, dezynfekcję sprzętu itp. To nie dziwię się dyrektorom, że zamknęli boiska, bo kto to ma robić? Całą obsługę szkoły kazali wysłać na postojowe (oszczędności!), to dyrektorzy mają liczyć graczy, wykłócać się z nimi i dezynfekować obiekty (czym?)?
Najlepiej dać rozporzadzenie, a inni niech się martwią! My chcieliśmy dobrze! Motłoch to kupi.

Shog04.05.2020 17:46

Że wy siedzicie z takimi babami co nie robią i im kupujecie.

Olek04.05.2020 17:17

To po co to otwierają jak mówią żeby mimo wszystko powstrzymać się od robienia zakupów....gdzie tu sens,??

Gość04.05.2020 17:15

Taka ciekawostka jak był zakaz wejścia na boiska to na sp 19 kupa ludzi i wszystko otwarte a jak od dzisiaj mogą być otwarte to na sp19 obwiązane taśmami a furtki pozamykane pani Anno w co pani gra i z kim.

Pokaż wszystkie opinie (27)