Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°13°
7 maja 2020

Główny Inspektor Sanitarny jedzie na Śląsk. Kopalnie epicentrum zakażeń

Główny Inspektor Sanitarny jedzie na Śląsk. Kopalnie epicentrum zakażeń
fot. pixabay

To już nie domy opieki społecznej, a śląskie kopalnie stały się epicentrum zakażeń na Śląsku. Groźnym wirusem zarażają się górnicy oraz ich rodziny. Największy przyrost zakażeń jest w województwie śląskim.

- Po rozmowie z ministrem zdrowia Główny Inspektor Sanitarny udaje się na Śląsk w celu koordynowania działania stacji sanitarno-epidemiologicznych w województwa śląskim i lepszej koordynacji działań służb, wysyłania na kwarantannę, wysyłania do izolatoriów i  bieżącego monitorowania tych przypadków -  powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że będzie wykonywana większa liczba testów, nie tylko na osobach mające typowe objawy, ale również z tak zwanego kontaktu. Dotyczy to głownie rodzin górniczych.

Na terenie województwa pracę mają rozpocząć nowe laboratoria przeprowadzające badania w kierunku koronawirusa. Aktualnie na Śląsku jest 7 takich placówek. Planuje się zwiększenie liczby izolatoriów, tak aby zakażeni górnicy nie przenosili wirusa do swoich rodzin.

- Wtedy będziemy mogli spokojnie pomyśleć, że cały Śląsk jest zabezpieczony, nawet z pewnym nadmiarem, jeśli chodzi o badania diagnostyczne. Jestem głęboko przekonany, że w najbliższym czasie sytuacja ulegnie poprawie - oświadczył Jarosław Pinkas.
 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Tylko 35 górników zakażonych w JSW Tylko 35 górników zakażonych w JSW

Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł Wymazobus kończy pracę. Miasto zapłaciło 95 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (50)
do To sem ja11.05.2020 17:48

A ty "miszczu", to ty jakiś autorytet medyczny jesteś ? Czy może profesor z dorobkiem naukowym ? Czy tylko palant z ulicy który stojąc w kolejce w biedrze, miewa takie rewolucyjne przemyślenia ? Co ? Bo jak jesteś ten trzeci to weź pęczek chrzanu i ucieraj....

Gość11.05.2020 12:53

@Grzegorz

"Co będzie w Jastrzębiu, tyle kopalń"

To akurat nie nasz problem. 99% zatrudnionych to mieszkańcy miast i gmin ościennych. Nasze są tylko szkody.

Koronahisteria08.05.2020 14:16

Wszyscy co dali się nabrać na pandemie powinni siedzieć na Kuroniówce przez 2 lata.

Gość08.05.2020 9:25

Kiedyś chłop to był chłop a teraz chodzący damski organ. Kichnie za kaszel i leci do lekarza po testy. Gdyby nie poszedł po kilku dniach jak z każdą grypa wszystko by minęło. Narobią szumu świete krowy i całe rodziny mają badać tylko po co.

To sem ja08.05.2020 8:44

Tłumaczenie ludziom jak jest mija się z celem. Tych, którzy wierzą w "pandemię" wysłać do domu i niech tam siedzą na nisko płatnym postojowym. Pozostali niech normalnie pracują (+ ew. mała premia za wykonywanie roboty za tych w/w). I ludziska chodźcie bez tych głupot na twarzy. No chyba że jadą policmajstry lub idzie jakiś "somsiad" - telewizyjny ormowiec. Używajcie gotówki, póki jeszcze jest. I spotykajcie się ze znajomymi, którzy wiedzą, że ta koronapsychoza to globalna ściema (tylko nie na oczach zindoktrynowanej gawiedzi).

acdefgh08.05.2020 8:36

TRzeba wprowadzić system - jeden górnik chory- cała kopalnia miesiąc przestoju. wyjątek - ci co zarządzają systemem odpompowania wody.
inaczej kopalnie będą się zarażać po instruktorach, i innych ludziach co skaczą pomiędzy kopalniami.

Grzegorz08.05.2020 4:09

To jest chore. Jak państwo zadziałało.
200 chorych jak w Jankowicach. Przyszedł do domu górnik zaraził żonę i dzieci, często mieszkają z rodzicami. Rodziny wielopokoleniowe. Są w kwarantannie, nie mogą wyjść do lekarza, wyprowadzić psa. Kto tym ludziom zrobi zakupy. Dlaczego nie zorganizowano izoatoriów wcześniej, to było do przewidzenia. Co będzie w Jastrzębiu, tyle kopalń , jak wiele osób będzie zarażonych i ich bliskich, ile będzie trupów.Postąpili z nami gorzej niż Rusy po wybuchu w Czarnobylu. Kto pomoże rodzinom górniczym w zaopatrzeniu w żywność. Sanepid nie odbiera telefonu.Gdzie te rodziny mają się podziać. Przecież dzieci mają zajęcia z nauczycielami przez internet. Przecież o Jankowicach mówiono wcześniej, a na naszych kopalniach doprowadzili do takiej sytuacji. Ludzie na mieście dalej chodzą bez maseczek i nie zachowują odległości

Tylko PIS07.05.2020 22:02

Żaden rząd nie zrobił tyle dla utopienia górnictwa co PIS, więc jak ktoś się nie chce dalej dokładać do tych dojarni to niech głosuje na PIS. Przypomnę tylko, że za ich rządów przeniesiono więcej kopalń do SRK jak za poprzedników, na potęgę importuje się tańszy węgiel z Rosji i Kolumbii, a właśnie na dniach sejm ratyfikuje umowę pomiędzy UE a Australią, która dopuszcza wolny handel węglem z Australii do UE.
Dziękuję.

Emeryt07.05.2020 19:51

"PAMIĘTAMY?"
Tak "PAMIĘTAMY"
I co? I koronowirusa mamy.
Więc co?
Jak to co?
Na PDA-a głosu nie oddamy, bo "PAMIĘTAMY"
Kontenerowiec z węglem w Gdyni rozładowany też "PAMIĘTAMY"
Import węgla z Rosji, kiedy nasz leży na hałdach "PAMIĘTAMY"
Więc na PDA-a głosu nie oddamy bo mało zarabiamy to też "PAMIĘTAMY"

Zmanipulowane społeczeństwo07.05.2020 19:43

2 proc. osób w Krakowie przeszło już koronawirusa bezobjawowo, czyli na milion mieszkańców Stołecznego Krakowa 2% to się równa 20.000-tys nosicieli. Czyli w całym kraju, na 35 milionów mieszkańców jest zakażonych bezobjawowo około 350.000-tys. osób. Wiec poco ta cała szopka?

Wiecie ilu ludzi zginie przez to, że wzrośnie bezrobocie? O ile wzrośnie przestępczość?
Ilu ludziom odmówiono leczenia lub nie zostaną zoperowani na czas, bo najważniejszy w kraju jest COVID?

Pokaż wszystkie opinie (50)