KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°11°
Wesele w Dąbrówce
13 maja 2020

Sasin: Sytuacja w kopalniach jest pod kontrolą

Sasin: Sytuacja w kopalniach jest pod kontrolą

Wicepremier Jacek Sasin podczas wtorkowej wizyty na Śląsku stwierdził, że podjęte są wszelkie działania zmierzające do ograniczenia epidemii w województwie. Według niego sytuacja jest pod kontrolą.

 - Dzisiaj mamy właśnie takie efekty, że możemy powiedzieć o tym, że mamy tę sytuację pod kontrolą – mówił Jacek Sasin w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim.

Według danych, jakimi wicepremier dysponował we wtorek w regionie wykryto ok. 4 tys. osób zakażonych korona wirusem, wśród nich jest 779 górników i 650 członków ich rodzin. 26 osób przebywa w szpitalu.

Wymazy pobrano od ok. 12 tys. z 15 tys. górników skierowanych na badania. Do tego dochodzą jeszcze rodziny tych osób, u których test wykazał wynik dodatni.

Przypomnijmy, że wczoraj wykazano 85 zakażeń wśród pracowników JSW. Są oni zatrudnieni przede wszystkim w kopalni Pniówek (79) oraz w Zofiówce (3) i kopalni Bzie (3). Natomiast 325 pracowników przebywa w kwarantannie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czy w Jastrzębiu są schrony dla ludności? Czy w Jastrzębiu są schrony dla ludności?

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
Leniwy samuraj14.05.2020 16:46

pana Sasina nie darzę estymą, coś mi nawet podpowiada, że w poprzednim wcieleniu był karpiem. Za organizację nieudanych wyborów kazałbym go wygnać, gdybym był szogunem.

lubimysie14.05.2020 16:45

Osobistość wysokiego zaufania...:)))))) Nigdy nie zmienia zdania :)))))))
Yntelygent którego posyła się tam gdzie nikt kto posiada instynkt samozachowawczy, nie zgodzi się iść.
Bierze bezkrytycznie na plecy wszelką odpowiedzialność za idiotyczne decyzje innych. Typowy polityczny samobójca.
Z dużym zaciekawieniem przyglądam się temu komuś i jego "karierze".

Mietek 14.05.2020 8:03

P. Sasin ty lepiej nie zabieraj głosu , znamy twoje wypowiedzi wszystkie obróciły się w g...no !!!

Gość14.05.2020 5:51

PiS sprowadził tego koronawirusa aby Duda wygrał.

Do janosik13.05.2020 23:21

Kolejne dzecko prl-u

Janosik13.05.2020 16:31

Gość 16.23 gorszej gangreny od PO to nie było w Polskiej historii.

Erwin Zielonka13.05.2020 16:28

To koronawirus przyszedł z chin czy jak bo po wpisach ciężko się rozeznać politykierzy tu smrodzą zamiast robić coś pożytecznego.

Gość13.05.2020 16:22

Wszyscy narzekali na PO, ale ta pisowska ośmiornica swoimi mackami zadusi nas prędzej niż myślicie. Wtedy może się obudzicie, ale będzie już za późno. Sprzedaliście się za garść srebrników czyli 500+ i takie tam frukty.

Jaro13.05.2020 16:11

Rylki, ani trochu was nie żałuję. Zbieracie owoce z tego co zasialiscie. Karma wraca. Głosowaliście na PIS, to teraz siedzieć cicho i patrzeć w TVPpis i słuchać jak to jest dobrze.

Skis13.05.2020 15:33

Nie wiem jak Wy, ale ja po zapewnieniach tego Pana odpowiedzialnego mn, za ostatnie wybory, czy lot do Smoleńska, czuję się bezpieczny.
Podobno mają robić maseczki z 38 milionów kart do głosowania. Dzięki temu uda się zatrzymać koronę.
Z pozostałych kart związkowcy mają wyciąć konfetti i będą je zrzucać z helikopterów za miesiąc jak pokonamy COVIDa!

Janusz Tracz 13.05.2020 15:11

sasin
organizuje lot do smolenska...
przygotowuje wybory 10maja..
leczy gornictwo...
czlowiek od czarnej roboty :)

Anżej D.13.05.2020 14:38

Sasin to ten organizator 10 lat temu lotu do Smoleńska

normalny13.05.2020 14:32

PiS Polskę zaczyna niszczyć nawet na szczeblach miejskich. Wiecie, że dyrektorem naszego Word został brat posła, szachista. Bez konkursu. Równi i rowniejsi

Czubaka13.05.2020 13:31

Taak, monitoring jest najlepszy na wszystko. Co by się nie działo, potop, trzęsienie ziemi, wybuch wulkanu, to hasło że "monitorujemy sytuację" rozwiązuje wszystkie problemy.
Kolega kiedyś przepił całą wypłatę a jak żona zapytała gdzie pieniądze, to odpowiedział - "spokojnie, monitoruję sytuację"

antyPKM13.05.2020 13:30

W tym roku nie będzie 113,24 pensji, a barborka ma.byc okrojona. Niestety górnictwo przestaje się opłacać...

Hiob13.05.2020 13:28

Jak się Sasin zajął górnikami to już po nas.

gosc do Sjz Dziś o 9:1813.05.2020 13:20

a czemu to akurat ty pracownik firmy obcej ma byc na poczatku kolejki?? twoja firma jest DZIADBUD a nie JSW wiec jestes w kolejce ale na jej koncu, JSW najpierw bada swoich pracownikow a potem reszte

erwin13.05.2020 12:51

A w marketach ludzie biegają między regałami jak świnie spuszczone z łańcucha .

To sem ja13.05.2020 12:34

No na pewno pod kontrolą. Dzięki bezobjawowemu wirusowi kontrolują górników i będą mogli wygaszać kopalnie (na polecenie IV rzeszy, tzn. "klimatycznej" ue). A do tego ujadanie pożytecznych i...

szakal13.05.2020 12:22

Minister Sasin kompromitacja -Smoleńsk plus wybory

Dolnik13.05.2020 12:16

Bo górnik to chciałby tak:

żeby praca była pewna i blisko, najlepiej nie pod firmą zewnątrzną ale spółką, wypłata wysoka i bonusy, wolne miejsce parkingowe i powszechny szacunek pośród reszty społeczeństwa, karczmy i biesiady piwne na każdym kroku, dotowane wakacje i wczasy rodzinne, kredkowe, deputat, czternastki, piętnastki i coś na wzór książeczki G

Wyziew Trolla13.05.2020 12:10

A teraz opinia "fachowców" Dysponujemy opinią Głównego Instytutu Górnictwa, która wskazuje, że warunki dołowe, czyli temperatura i przewietrzanie wszystkich wyrobisk sprawiają, że to środowisko nie pozwala na przenoszenie się wirusa i w związku z tym załogi zjeżdżające na dół są bezpieczne.przekonywał w marcu Adam Gawęda, ówczesny pełnomocnik rządu ds. górnictwa. Fragmenty opinii GIG "Możliwość zarażenia każdego pracownika zatrudnionego pod ziemią, w każdym podziemnym zakładzie górniczym, nie jest większa niż pracowników przebywających na powierzchni, czy też każdego innego mieszkańca Rzeczypospolitej Polskiej?Wszystko zaczęło się 17 marca, kiedy zorganizowano specjalną telekonferencję. Wzięli w niej udział najważniejsi ludzie polskiego górnictwa: szef PGG, prezes GIG, prezes Wyższego Urzędu Górniczego, przedstawiciele JSW, Węglokoksu Kraj, Tauronu Wydobycie, Lubelskiego Węgla ?Bogdanka?, a także reprezentanci służb sanitarnych.I właśnie tam Adam Gawęda pochwalił się opinią GIG ? zamówioną przez JSW. Znalazły się w niej wręcz kuriozalne zapisy.Jeżeli w atmosferze kopalnianej ktoś ?kichnie?, to ten aerozol nie jest rozprzestrzeniany na całą przestrzeń (kubaturę) wyrobisk podziemnych, tylko ten aerozol pozostaje w miejscu ?kichnięcia? lub w jego najbliższym otoczeniu

Myślący inaczej 13.05.2020 11:43

Dopóki politycy i zz będą współdecydować o przyszłości polskiego górnictwa, dopóty będzie ono kulą u nogi gospodarki. Górnictwo powinno być całkowicie prywatne. Żeby na zdrowych, rynkowych zasadach konkurować, to należy obniżać koszty wydobycia. Jeśli prywatyzacja jest jeszcze niemożliwa, to natychmiast potrzebne jest nowoczesne zarządzanie. Może trzeba zatrudnić menedżerów zagranicznych? Chińczycy uratowali Volvo, Francuskie PSA przejęło Opla rękami portugalskiego menadżera, a wiarę w polską piłkę nożną przywrócił szkoleniowiec z Holandii. Nie udało się uratować motoryzacyjnej marki, która była legendą. Mam na myśli szwedzki Saab. Choć były propozycje kupna firmy, gdzieś jednak coś nie zagrało. Szkoda "lotników" , robili świetne auta? Daję jeszcze przykład upadku Nokii i dwa przykłady górnicze : LWB Bogdanka oraz PG Silesia, kierowane przez Czechów. Czyli można coś zmieniać na lepsze i wcale nie likwidować.
Skoda, Dacia, SEAT to marki motoryzacji, które zostały uratowane przez przejęcie. Dzisiaj to rentowe koncerny, które dają pracę i generują zyski. Dobra ma być o węglu.
CZY GÓRNIK KUPI DROŻSZĄ BENZYNĘ, JEŚLI TA BĘDZIE Z POLSKI? NIE KUPI, wybierze tańszą, choćby z Rosji. Proste!!! Dlaczego więc nie można kupić tańszego węgla z Rosji, Czech lub nawet dalekiej Australii? Musimy przyjąć do wiadomości, że nie da się ciągle ratować górnictwa poprzez sypanie kasy z innych spółek. Górnictwo musi utrzymać się samo albo upaść!!!! Żeby górnictwo istniało musi być dobrze zarządzane!

Prawda i tylko prawda uratuje ten sektor. Trzeba w tej branży zmienić mentalność pracowników, zmniejszyć zatrudnienie i skończyć z niby potrzebnymi spółkami. Doradztwo, pośrednictwo, usługi, lewe stanowiska niby pracy.. TO tu cwaniacy z branży zarabiają, a spółki górnicze płacą.

Radykalnie wprowadzić system płac oparty o części ruchome i stałe. Zarobek MUSI BYĆ zależny od koniunktury, wydobycia, bilansu spółki i zaangażowania pracownika. Nie można płacić komuś pensji tylko dlatego, że przychodzi do pracy. Należy skrupulatnie zrewidować i zredukować ilość stanowisk administracyjnych do minimum oraz tych niezwiązanych z produkcją. Można maksymalnie ograniczyć koszty obsługi informatycznej (np. Darmowe Systemy Unix zamiast płatnych MS). Konieczna jest unifikacja maszyn, urządzeń i sprzętu. Zakupy dla górnictwa, bez pośredników i marży dla niby firm. Można pisać i pisać, przykładów ograniczenia kosztów jest mnóstwo. Tylko kogo to obchodzi? Żeby uzdrowić górnictwo trzeba uciąć łeb HYDRZE!!!!

Carbon13.05.2020 11:04

Będzie strajk górników? Gorąco w kopalniach. Sierpień 80 występuję przeciwko rządowi i zapowiada walkę o każde miejsce pracy w kopalniach. Ich zdaniem rząd chce pozamykać kopalnie także wykorzystujący sytuację z Korona wirusem, chociaż wcześniej nie zadbał o zdrowie górników. Będzie strajk górników?Górnictwem rządzą mierni, wierni i pazerni, a "poseł ze Śląska" premier Mateusz Morawiecki ma w rzici górnictwo - to wstępniak z gazety Sierpnia 80, ale i zapowiedź protestów w górnictwie.Związkowcy nie mogą darować Morawieckiemu, że sprowadza węgiel z zagranicy, choć zarzekał się że rozwiąże problemy branży.
Zdaniem Sierpnia 80 to na sumienie Morawieckiego, a też rapującego prezydenta Andrzeja Dudy i szefa S Potra Dudu będzie zżerać każda ofiara, każda zamknięta kopalnia.

pytanie do górników13.05.2020 10:40

dlaczego takiego problemu niema w KGHM tam tez jest kilka kopalń, kopalnia BOGDANKA tez bez problemu,bo tam ludzie nie' "panosza" się jak tutejsi górnicy.

Tomi13.05.2020 10:37

Sasin to taki gość który przyjedzie i zrobi porządek z wirusem.
PiSowskie myślenie to takie proste myślenie, że poda do dymisji koronawirusa i po sprawie.

Bąba 13.05.2020 10:37

I wszyscy przechodzą bezobjawowo. Śmiechu warte. Poczekajmy jeszcze kilka dni.

fryzjer13.05.2020 10:29

jak sasin sie za to zabrał to kopalnie do zamkniecia

Gość13.05.2020 10:24

Dokładnie takie sytuacje tylko uwypuklają, jak naprawdę jest w górnictwie.
Olewanie zasad, nieprzestrzeganie wytycznych i głębokie "poważanie" dla całej reszty społeczeństwa, która i tak dotuje tę nierentowną branżę. Bo gdyby była rentowna, to nasz węgiel byłby lepszy i tańszy niż ten z Mozambiku.
Dla górników liczy się tylko pasek od wypłaty, słonecznik i tabaka. Za nic obostrzenia w związku z pandemią. Nawet na testy, DARMOWE dla tych roszczeniowców, muszą przyjeżdżać w piątkę jednym samochodem. Taniej.

Kamil13.05.2020 9:51

Jakby to rzec delikatnie, pan Sasin nie jest dla mnie osobą z najwyższym poziomem wiarygodności

heneik13.05.2020 9:50

Do Korona Wirós. Potwierdzam a teraz jeszcze więszy syf ci młodzi to lenie tylko patrza aby jak najszybciej szychta zleciała i aby cos wypic. posznupac itd..,

heneik13.05.2020 9:48

Pod kontrolą to ja mam swój portfel a takie dyrdymały co mówi pan Sasin sa do wyrzucenia. Zarz się zdziwi jaka to jest kontrola.

Korona Wirós13.05.2020 9:38

@Sjz

Odwołujesz się do solidarności górniczej?

Przecież nic takiego wśród górników nie istnieje i nigdy nie istniało.

Pałac Federacji13.05.2020 9:33

Trybunal Stanu go nie ominie.

stasiu13.05.2020 9:26

Wybory też były pod kontrolą tego człowieka-demolki

Sjz13.05.2020 9:18

Szkoda ze na chwile obecna testy przeprowadzane sa tylko pracownikom jsw a na pniówku pracuje 2tysiace ludzi z firm zewnetrzych ktorzy tez maja rodziny i zarabiaja o wiele mniej, a obecnie tracimy urlop lub czekamy na urlopach bezpłatnych bo jestesmy na szarym koncu kolejki do badan. Jsw juz bedzie mialo wyniki a my dalej bedziemy czekac ma badania. Myslalem ze chociaz w takiej kryzysowej sytuacji ktos nas potraktuje jak normalnych pracownikow ale niestety widać gdzie nas mają.

Słońce Peru mistrz bajeru 13.05.2020 8:45

Bardziej się obawiam sklepów typu biedronka czy stokrotka niż kopalni

Gość13.05.2020 8:44

Sasin czyli tragedia straszna tragedia. Ten facet pojawia się tam gdzie upadek i zniszczenie.
4000 chorych a połowa to górnicy z rodzinami do końca maja będzie trzy razy tyle

Rydzomaciar13.05.2020 8:41

Sasin vel szrek bardzo śliski osobnik.

Aa13.05.2020 8:21

No to mnie uspokoił.

mysz13.05.2020 8:19

Przybył Sasin i SPRAWA ZAŁATWIONA. WIRUS aresztowany .Chura już po zarazie

Gość13.05.2020 8:08

Czyli możemy spać spokojnie, jak po wyborach 10 maja.

Zenon Tabaka vel słonecznik13.05.2020 8:08

Lot do Smoleńska , wybory 10 maja , koronawirus na kopalniach to wszystko było i jest pod kontrolą tego ... no właśnie kogo.

robin13.05.2020 8:06

Oooo ...Sasin!!!!!.....ratunku!!!!!!......pomocy!!!!!
Przecież Sasin organizował lot do Smoleńska w 2010 , a ostatnio organizował wybory ....ło matko..ratuj się kto może.!

Korona Wirós13.05.2020 8:02

Ten pan wszystko i zawsze ma pod kontrolą.

A twarz nieskażona myśleniem.

Oby tak dalej!

Zenon Tabaka vel słonecznik13.05.2020 7:57

Grunt to dobre samopoczucie