Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
20 maja 2020

W szpitalach odczuwają braki krwi

W szpitalach odczuwają braki krwi
fot. wikipedia

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i krwiolecznictwa alarmuje, że zmniejszają się rezerwy krwi. Nie można bez nich wykonać żadnego zabiegu operacyjnego.

Medycy apelują do mieszkańców o zgłaszanie się i oddawanie krwi. Mogą to robić również osoby, które były zakażone koronawirusem a są już wyleczone.

Zobacz materiał telewizji TVT

Polub i udostępnij
Czytaj też

614 zakażonych w mieście. 20 wyzdrowiało 614 zakażonych w mieście. 20 wyzdrowiało

"Ile można czekać na wynik badania?!" "Ile można czekać na wynik badania?!"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Bardzo trafne uwagi21.05.2020 22:17

Nie można inaczej jak nie podpisać się pod tymi uwagami. Czego oczekuje państwo PiS w zamian, krwi?
Naszej krwi? Niedługo będą ją chcieli przelać. Policja pokazała to w Warszawie.
Niezadowolenie na cwaniactwo i głupotę narasta. Banery z AD są przyjmowane coraz bardziej nieżyczliwie. Tolerowane, bo powszechnie wiadomo, że właściciele płotów, którzy wyrazili zgodę na taki baner dostają kasę. Mało komi się dziś przelewa.

Krwiodawca21.05.2020 9:15

Chodziłem przez 4 lata regularnie, papierek który wystawiają po oddaniu krwi u mnie w pracy nie ma żadnej mocy więc mam dni do odróbki, a szkoda bo naprawdę lubiłem oddawać krew.

Jaś Mos21.05.2020 8:19

Niech załatwią że na kopalni przy odejściu na emeryturę nie trzeba będzie odrabiać krwi to będą mieli ręce pełne roboty w krwiodawstwie

Ja sam muszę odrobić 8 miesięcy za oddawanie krwi.

Tyle w temacie.

Gość21.05.2020 2:10

Oddawałam krew wczoraj, o wynik testu na korona świrusa nikt sie bie pytał. Za to pytają o kontakt z osobą na kwarantannie, itd.

Filio20.05.2020 14:46

do Gość
Dziś o 9:11. Wiarygodny test to metoda PCR koszt 500 zł. To niech się gonią i sami sobie utocza krwi. do Korona Wirós. Taka krew z alkoholem to czysta oszczędność. Nie wydaje sie na alkohol a juz można sie napić na krzywy ryj.

BoChater 196220.05.2020 14:28

Mogę oddać krew za 500zl tyle ile sobie życzy lekarz na SOR za 1h ! Co ja gorszy że nie mogę tyle zarabiać ?

Korona Wirós20.05.2020 11:55

@Bibor

"taka krew dostac to ja dziekuję. Tam sam alkohol."

Nie znasz się. Dostając taką krew z promilami od razu do krwioobiegu, zaoszczędzisz zużycia innych organów.

Bibor20.05.2020 10:44

Prosze mi powiedzić czy jak ta krew pobierają to badają pod kątem koronawirusa?????!!!!! Tak samo jak ludzie mają cukrzyce i oddają a nawet pod tym katem nie badają a facet brał leki na astme nie mówił że bierze i oddawał krew teraz jak już jest stary nie moze oddawać to powiedział że tak robił. zanm górnika co codziennie pije sobie i oddaje regularnie krwe i taka krew dostac to ja dziekuję. Tam sam alkohol.

Gość20.05.2020 9:11

Jak chciałem się zgłosić żeby oddać to kazali przyjść z wynikiem testu. To ja się pytam gdzie i kiedy miałbym zrobić. To oni na to, że lista punktów jest dostepna na stronie SANEPiD-u. Acha i że mam zrobić na koszt własny.

Pokaż wszystkie opinie (9)