Pogoda na dziś zobacz prognozy
 23°17°
15 czerwca 2020

Północna odnowiona przed remontem wiaduktu

Północna odnowiona przed remontem wiaduktu
fot. UM Jastrzębie

Trwa remont ulicy Północnej.  Ma się zakończyć przed całkowitym zamknięciem wiaduktu na al. Piłsudskiego. To właśnie tą ulicą zostanie wytyczony objazd.

Remont ulicy Północnej jest istotny z tego względu, że to właśnie ona przejmie całe natężenie ruchu po zamknięciu wiaduktu przy Piłsudskiego.

Zakończył się I etap remontu Północnej. Zakładał między innymi rozebranie krawężników, opaski z płytek betonowych, korytek ściekowych, fragmentów chodników, wpustów ulicznych, wykonanie rowka pod krawężnik, ułożenie krawężników na ławie betonowej, roboty brukarskie, budowa wpustów ulicznych z przykanalikami.

Teraz inwestycja wkroczyła w drugi etap. Skorygowane zostanie skrzyżowanie z ulicą Sybiraków (na odcinku od ulicy Sybiraków do ulicy Katowickiej jezdnia zostanie zwężona do dwóch pasów ruchu), pojawią się nowe miejsca do przekraczania przez pieszych jezdni ulicy Północnej, zlikwidowane zostaną pasy postojowe.

Następnie zostaną wykonane warstwy asfaltowe: wyrównawcza, wiążąca i ścieralna, regulacja włazów studni i kratek ściekowych.

Będą wprowadzone rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wyznaczone zostaną przejścia dla pieszych w nowych lokalizacjach z możliwością wykonania w przyszłości wysp azylu.

Koszt inwestycji to 890 tysięcy złotych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga kierowcy. Rusza remont ul. Północnej Uwaga kierowcy. Rusza remont ul. Północnej

Remont Warszawskiej. Droga będzie zamknięta dla ruchu do końca wakacji Remont Warszawskiej. Droga będzie zamknięta dla ruchu do końca wakacji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
Gość16.06.2020 7:53

Za kilka miesięcy przeczytamy, Północna zniszczona podczas remontu wiaduktu.

Katowicka 15.06.2020 20:16

A o chodnikach chyba nie zapomną .

dysydent15.06.2020 19:13

Co za tęga głowa wymyśliła zawężenie jezdni z Katowickiej do Sybiraków likwidując tym samym pas postojowy i kosztem wybudowania drogi dla rowerów od strony garaży- tylko po co skoro można to zrobić w przyszłości po drugiej stonie jezdni i zlikwidowanie lewoskrętu z Północnej do Sybiraków z którego do tej pory to korzystają wszystkie samochody osobowe ,autobusy i cięzarowe jadące w stronę ronda Centralnego nie blokując przejazdu jadących dalej ul.pólnocną w stonę Warszawskiej i na Górne. Będzie jeden wielki korek jak w toopie podczas zatwardzenia.

Gość15.06.2020 8:29

"regulacja włazów studni i kratek ściekowych" - w naszym mieście chyba na oko się to robi...

Jestem Adam dobrze wkładam15.06.2020 8:13

Pewnie studzienki kanalizacyjne będą nad jezdnią i trzeba będzie je omijać zygzakiem , innej technologi budowy to drogowcy nie znają , a wystaczy poszukać w internecie hahahaha.

Pałac Federacji15.06.2020 8:08

Inwestycja stulecia

Gość15.06.2020 7:49

A rowy melioracyjne zrobią tam?Bo po każdym deszczu tam stoi woda na drodze i od tego niszczy się .

Gość15.06.2020 7:13

A Warszawska też cała połatana.