Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
7 lipca 2020

Co dalej ze Strefą Centrum? Jesienią decyzja

Co dalej ze Strefą Centrum? Jesienią decyzja
fragment Studium zagospodarowania terenu C-70 przygotowanego przez firmę ARKUS BPD Sp. z o.o. na zlecenie właściciela terenu, firmy Atrium Jastrzębie-Zdrój z o.o.

Strefa Centrum, ale nie tylko. Będzie tematem publicznej dyskusji, która odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej. Mieszkańcy wypowiedzą się na temat zapisów w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. 

Dokument określający, w jaki sposób zagospodarowane jest miasto to Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Obecnie jest on w trakcie konsultacji, trwających do 4 września. Znajduje się w magistracie i każdy może się z nim zapoznać.

To z zapisów, jakie znajdują się w tym dokumencie, wynika, jak będzie zagospodarowana Strefa Centrum lub czy konkretna działka może być przekształcona w rolną na budowlaną. Mieszkańcy mogą składać swoje uwagi do studium w terminie do 28 września.

- W związku z epidemią koronawirusa, dokument będzie udostępniany w siedzibie urzędu tylko osobom, które umówią się wcześniej telefonicznie pod numerem: 32 47 85 119 - informuje magistrat.

Publiczna, ostatnia już, dyskusja nad tym dokumentem zaplanowana jest na dzień 2 września w hali widowiskowo-sportowej. Po tym terminie studium zostanie przekazane do Rady Miasta i to radni podejmą ostateczną decyzję. Od nich zależeć będzie, w jakim kierunku w ciągu najbliższych lat będzie rozwijało się miasto.

Wcześniej przeprowadzono już debaty na temat Studium. Najwięcej emocji i pytań wśród mieszkańców wzbudziła sprawa zagospodarowania Strefy Centrum. Pojawił się inwestor, który przedstawił swoje plany. Część mieszkańców przyjęła je pozytywnie, inni protestowali. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strefa Centrum. To jeszcze nie koniec Strefa Centrum. To jeszcze nie koniec

Kolejne kino Cinema City w pobliżu Jastrzębia Kolejne kino Cinema City w pobliżu Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Alan08.07.2020 11:46

Tam powinien być rynek, nowoczesny plac, aby móc robić koncerty, imprezy, jarmarki, wokół sklepiki i kawiarnie, restauracje. Odchodzi się od galerii na rzecz sklepów i butików. Popełniono błąd w latach 70 i każde osiedle miało żyć osobno. Należy to naprawić. Zrobić sztuczną rzekę iak w Katowicach, w centrum to genialny pomysł latem leżaczki, w zimie dekoracje. Plac reprezentacyjny ale nowoczesny i zaskakujący. Potrzebni sa inwestorzy tworzenie innego przemysłu niż kopalnie. Przemysł lekki i spożywczy, odzieżowy, lub powrót do spółdzielczości, tylko to zapewni rozwój temu miastu. Pani Hetman zrobiła tylko kosmetykę miasta i podciągnęła wydażenia kulturalne ale potrzebne sa miejsca pracy, utworzenie np technikum odzieżowego krawieckiego , projektowania odzieży,

Damian08.07.2020 11:43

Gdzie wy chcecie jakiś park naokoło możecie teraz spacerować wytną drzewa porobią śmieszne ławki a i tak będziecie wdychać spalony na park to się nie nadaje jeden jest w zdroju inwestycja na lata jest lepsza pomyślcie o młodzieży

Damian08.07.2020 11:41

Nie chce zrobią coś gdzie ludzie z jada pracę, w końcu wasze dzieci za 10, 15 lat gdzieś będą musiały iść do pracy ale taka Anna piszącą ma to gdzieś ona chce strefę relaksu

AnkaCovidzianka08.07.2020 5:44

Ale szykuje się przekręt fju fju.
Zabulimy odszkodowania tzn.miasto,że hohoho.
Wyłączyła prąd to nie pytała mieszkańców,nie pytała o wycinanie trawy,nie pytała o remont mostu.

kałowianka czasko07.07.2020 22:51

Taaaa... jaka demokracja, taki głos mieszkańców...

P. 07.07.2020 21:39

Decyzję to może podjąć inwestor.. A na jesień to w UM możecie sobie jakąś wizualizacje co najwyżej zrobić.. na tyle Was stać..

To sem ja07.07.2020 17:44

"Mieszkańcy wypowiedzą się"...
- dalej nie czytałem...

Pałac Federacji07.07.2020 16:28

Zajrzalem do tego dokumentu.
Wiekszosc tresci nie byla aktualizowana od 17 lat.
Dokument przedstawia stan z roku 2003 jako fakty. Nawet nie wiem jak to nazwac. Indolencja to slowo 100x zbyt delikatne.

schetynkretyn07.07.2020 16:08

Stowarzyszenie "wzrastaj" blokuje rozbudowę Jastrzębia, pod przykrywką ochrony przyrody. Dzieki temu okoliczne miasta mają zielone światełko na inwestycje, bo w Jastrzębiu 4 osoby blokują rozwój 90 tysiecznego miasta.

Pałac Federacji07.07.2020 16:03

Mozna budami bez okien zastawic i wynajmowac na godziny.
Pobliskie Centrum Biznesu ma przeciez ograniczone mozliwosci a w perspektywie pomiescic trzeba cala Grupe Wyszechradzka.
Pani Prezydent tez chyba wciaz uznaje za celowy umiescic gdzies pokopalniany zlom i dziadostwo. Jedna buda wiec wieksza, na to wlasnie oraz izbe pamieci pocagu osobowego i komunikacji autobusowej.
Przyszle pokolenia nie beda mialy szansy na zywo tych zobaczyc.

Pokaż wszystkie opinie (40)