Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
7 lipca 2020

Co dalej ze Strefą Centrum? Jesienią decyzja

Co dalej ze Strefą Centrum? Jesienią decyzja
fragment Studium zagospodarowania terenu C-70 przygotowanego przez firmę ARKUS BPD Sp. z o.o. na zlecenie właściciela terenu, firmy Atrium Jastrzębie-Zdrój z o.o.

Strefa Centrum, ale nie tylko. Będzie tematem publicznej dyskusji, która odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej. Mieszkańcy wypowiedzą się na temat zapisów w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. 

Dokument określający, w jaki sposób zagospodarowane jest miasto to Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Obecnie jest on w trakcie konsultacji, trwających do 4 września. Znajduje się w magistracie i każdy może się z nim zapoznać.

To z zapisów, jakie znajdują się w tym dokumencie, wynika, jak będzie zagospodarowana Strefa Centrum lub czy konkretna działka może być przekształcona w rolną na budowlaną. Mieszkańcy mogą składać swoje uwagi do studium w terminie do 28 września.

- W związku z epidemią koronawirusa, dokument będzie udostępniany w siedzibie urzędu tylko osobom, które umówią się wcześniej telefonicznie pod numerem: 32 47 85 119 - informuje magistrat.

Publiczna, ostatnia już, dyskusja nad tym dokumentem zaplanowana jest na dzień 2 września w hali widowiskowo-sportowej. Po tym terminie studium zostanie przekazane do Rady Miasta i to radni podejmą ostateczną decyzję. Od nich zależeć będzie, w jakim kierunku w ciągu najbliższych lat będzie rozwijało się miasto.

Wcześniej przeprowadzono już debaty na temat Studium. Najwięcej emocji i pytań wśród mieszkańców wzbudziła sprawa zagospodarowania Strefy Centrum. Pojawił się inwestor, który przedstawił swoje plany. Część mieszkańców przyjęła je pozytywnie, inni protestowali. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Inwestorzy zainteresowani Jastrzębiem Inwestorzy zainteresowani Jastrzębiem

Strefa Centrum. Niedługo decyzja Strefa Centrum. Niedługo decyzja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Alan08.07.2020 11:46

Tam powinien być rynek, nowoczesny plac, aby móc robić koncerty, imprezy, jarmarki, wokół sklepiki i kawiarnie, restauracje. Odchodzi się od galerii na rzecz sklepów i butików. Popełniono błąd w latach 70 i każde osiedle miało żyć osobno. Należy to naprawić. Zrobić sztuczną rzekę iak w Katowicach, w centrum to genialny pomysł latem leżaczki, w zimie dekoracje. Plac reprezentacyjny ale nowoczesny i zaskakujący. Potrzebni sa inwestorzy tworzenie innego przemysłu niż kopalnie. Przemysł lekki i spożywczy, odzieżowy, lub powrót do spółdzielczości, tylko to zapewni rozwój temu miastu. Pani Hetman zrobiła tylko kosmetykę miasta i podciągnęła wydażenia kulturalne ale potrzebne sa miejsca pracy, utworzenie np technikum odzieżowego krawieckiego , projektowania odzieży,

Damian08.07.2020 11:43

Gdzie wy chcecie jakiś park naokoło możecie teraz spacerować wytną drzewa porobią śmieszne ławki a i tak będziecie wdychać spalony na park to się nie nadaje jeden jest w zdroju inwestycja na lata jest lepsza pomyślcie o młodzieży

Damian08.07.2020 11:41

Nie chce zrobią coś gdzie ludzie z jada pracę, w końcu wasze dzieci za 10, 15 lat gdzieś będą musiały iść do pracy ale taka Anna piszącą ma to gdzieś ona chce strefę relaksu

AnkaCovidzianka08.07.2020 5:44

Ale szykuje się przekręt fju fju.
Zabulimy odszkodowania tzn.miasto,że hohoho.
Wyłączyła prąd to nie pytała mieszkańców,nie pytała o wycinanie trawy,nie pytała o remont mostu.

kałowianka czasko07.07.2020 22:51

Taaaa... jaka demokracja, taki głos mieszkańców...

P. 07.07.2020 21:39

Decyzję to może podjąć inwestor.. A na jesień to w UM możecie sobie jakąś wizualizacje co najwyżej zrobić.. na tyle Was stać..

To sem ja07.07.2020 17:44

"Mieszkańcy wypowiedzą się"...
- dalej nie czytałem...

Pałac Federacji07.07.2020 16:28

Zajrzalem do tego dokumentu.
Wiekszosc tresci nie byla aktualizowana od 17 lat.
Dokument przedstawia stan z roku 2003 jako fakty. Nawet nie wiem jak to nazwac. Indolencja to slowo 100x zbyt delikatne.

schetynkretyn07.07.2020 16:08

Stowarzyszenie "wzrastaj" blokuje rozbudowę Jastrzębia, pod przykrywką ochrony przyrody. Dzieki temu okoliczne miasta mają zielone światełko na inwestycje, bo w Jastrzębiu 4 osoby blokują rozwój 90 tysiecznego miasta.

Pałac Federacji07.07.2020 16:03

Mozna budami bez okien zastawic i wynajmowac na godziny.
Pobliskie Centrum Biznesu ma przeciez ograniczone mozliwosci a w perspektywie pomiescic trzeba cala Grupe Wyszechradzka.
Pani Prezydent tez chyba wciaz uznaje za celowy umiescic gdzies pokopalniany zlom i dziadostwo. Jedna buda wiec wieksza, na to wlasnie oraz izbe pamieci pocagu osobowego i komunikacji autobusowej.
Przyszle pokolenia nie beda mialy szansy na zywo tych zobaczyc.

Pokaż wszystkie opinie (40)