Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°19°
20 sierpnia 2020

Teatr na Ugorze- transmisja online

Teatr na Ugorze- transmisja online
fot. organizatorzy

Teatr na Ugorze jest, mimo epidemii, mimo Jastrzębia w czerwonej strefie.  Spotkanie ludzi, których łączy teatr odbędzie się. Wprawdzie za pośrednictwem Internetu, ale jednak.

Nie tylko do mieszkańców sołectw Borynia, Skrzeczkowice, Moszczenica skierowana jest kolejna edycja Teatru na Ugorze, ale dla każdego, kto czuje potrzebę obcowania ze sztuką. To impreza z dala od centrum miasta, jego hałasu, pośpiechu,  bez instytucji i ich murów. Składają się na nie spektakle, koncerty, animacje, warsztaty.

"Czerwona strefa" pokrzyżowała artystom plany. Ci jednak postanowili przenieść swoje działania do przestrzeni wirtualnej. Dzięki temu 20 i 21 sierpnia będziemy mogli zobaczyć na facebook-u wszystko, co dla nas przygotowali.

- Czekaliśmy na to cały rok, aby kolejny raz w pięknych okolicznościach przyrody, cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu. Niestety Jastrzębie-Zdrój znalazło się w tzw. "strefie czerwonej", a co za tym idzie, przywrócono obostrzenia w działaniach kulturalnych. Jest nam bardzo przykro :-(. Na szczęście jest też dobra informacja. Przez te 2 dni, od godziny 15.00 do 21.00 będziecie mogli uczestniczyć online we wszystkich zaplanowanych wydarzeniach: spektaklach teatralnych, animacjach i warsztatach. Bądźcie z nami - informują organizatorzy festiwalu.

 W tym roku festiwal umożliwi nam udział w występach między innymi Teatru Akademia Wyobraźni, Tetru Nemno, Walnego Teatru, Pawła Kowalika.

Teatr na Ugorze to wyjątkowe wydarzenie - w swojej formie nawiązuje do teatrów objazdowych, dociera do osób na co dzień oddalonych od ośrodków kultury, popularyzuje teatr jako formę sztuki dostępną dla każdego. Organizatorem festiwalu jest Fundacja Harmonicznego Chaosu.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wielki sukces reżyserki z Jastrzębia Wielki sukces reżyserki z Jastrzębia

Baśnie, legendy i opowieści. Teatr na Ugorze wakacyjną atrakcją Baśnie, legendy i opowieści. Teatr na Ugorze wakacyjną atrakcją

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość20.08.2020 11:50

@Pałac Federacji

A film "Mikrokosmoms" waćpan znasz?

Pałac Federacji20.08.2020 11:21

"centrum miasta, jego hałasu, pośpiechu"

Przypominam, ze centrum miasta to zdziczaly teren zielony i ruiny.

Gość20.08.2020 10:14

A co to za kicz?