Barbórka - życzenia

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°
7 września 2020

Młodzi nie chcą kształcić się w klasach górniczych

Młodzi nie chcą kształcić się w klasach górniczych
fot. Kompania Węglowa

Mimo zachęt stosowanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową młodzież nie chce uczyć się na kierunkach przygotowujących w zawodzie technik górnik lub górnik eksploatacji podziemnej. 

 

Jastrzębska Spółka Węglowa, przy współpracy ze szkołami w regionie, zachęca młodych ludzi do podjęcia kształcenia na kierunkach górniczych. Zachęcać do tego mają między innymi stypendia dla najlepszych oferowane przez JSW. Jednak i to nie daje oczekiwanych rezultatów.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach nie otwarto klasy górniczej, do kształcenia w zawodzie technik-górnik w ZS Nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju zgłosiło się 6 osób. Natomiast w Zespole Szkół Zawodowych do klasy o profilu górnik eksploatacji podziemnej aplikowało 8 osób

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Hala zamiast kopalni. Fedrowało tam 3 tys. górników. Hala zamiast kopalni. Fedrowało tam 3 tys. górników.

Barbórka będzie wypłacona w całości? Barbórka będzie wypłacona w całości?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (38)
Gość09.09.2020 5:57

@Jet

"Dają ci nadzieję bo podpisali umowę a potem nie zatrudniają. Zrobili tak kilkakrotnie."

Ale ty się żalisz, czy chwalisz? To rzuć to w cholerę. Tylko, czy oprócz umiejętności pracy łopatą masz coś w CV?

Hans08.09.2020 19:36

Gościu niepodszywaj się pode mnie a szkody są właśnie na wioskach okolicznych i polach my cierpimy najbardziej w naszych domach a Wy gorole w familokach nie macie o tym pojęcia, kase zarobicie i po 25 latach albo bar albo który kumaty to wraca na wieś z której kiedyś wyjechał z reklamowką .

Hans08.09.2020 18:18

To weźcie sobie te kopalnie na swoje wioski wraz ze szkodami górniczymi. Jastrzębie daje Wam prace, szpital, przychodnie, szkoły, komunikację a Wy i tak płacicie podatki u siebie na wiosce. W zamian Jastrzębianie mają szkody górnicze i na utrzymaniu okoliczne wiochy.

Jastrzębianin08.09.2020 8:50

Hans chyba ci się w tym pustym łbie poprzewracały klepki nazywając tak ludzi. A rezerwatem jest raczej twoje mieszkanie.

Jet08.09.2020 7:38

Do JSW nie trzeba mieć wykształcenia górniczego. 90% zatrudnionych najpierw przechodzi przez SiG (wyjątek osoby zatrudnione do W4). Dają ci nadzieję bo podpisali umowę a potem nie zatrudniają. Zrobili tak kilkakrotnie.

Hans08.09.2020 6:23

Do big brader - a jak myślisz oszołomie kto budował i pierwszy pracował na tych kopalniach ? Później dopiero agitatorzy pojechali w Polskę szukać obiboków , nieudaczników i tych którzy bali się wojska i uciekali przed prawem. Zwieżli ich tu do rezerwatu i wpuścili na dół , a Ty pewnie jesteś ich potomkiem .

tomek 07.09.2020 23:01

Wystarczy sprawdzić i podać do publicznej wiadomości ile osób przyjętych do JSW SiG jest po szkole górniczej.

Dziwne07.09.2020 23:00

A po co ma isc do pracy za 3 tys i robic za beduina jak moze ponad 10tys za informatyka?!!!

Adam07.09.2020 21:45

Młodzi są mądrzejsi od dyrektorów szkół którzy proponują naukę w zawodzie bez przyszłości kto pozwala jeszcze na takie klasy?

Gość07.09.2020 21:38

Nie chcą do szkół górniczych. Bo JSW im obiecuje a potem i tak nie przyjmuje do roboty.
Tak było 10 lat temu. tak było 5 lat temu i tak jest w tym roku!

Pokaż wszystkie opinie (38)