Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°14°
Wesele w Dąbrówce
8 października 2020

Uczniowie "Korfantego" przepytali przewodniczącego

Uczniowie  "Korfantego" przepytali przewodniczącego
fot. JastrzebieOnline.pl/kbł

Uczniowie popularnego „Korfantego” nadal zgłębiają tajniki jastrzębskiego samorządu. Zaczęli od spotkania z prezydent miasta Anną Hetman, w środę złożyli wizytę przewodniczącemu Rady Miasta Piotrowi Szeredzie.

Licealiści z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego ponownie zasiedli w ławach radnych i urzędników jastrzębskiego magistratu. W środę spotkał się z nimi przewodniczący Rady Miasta Piotr Szereda. Tym razem młodzież spojrzała na samorząd z perspektywy organu uchwałodawczego.

Na początku młodzi ludzie wysłuchali Piotra Szeredy, który przybliżył im rolę i zadanie Rady Miasta. Następnie inicjatywa należała do uczniów i przewodniczący zmierzył się z pytaniami, które dla niego przygotowali.

Licealiści z „Korfantego” poruszyli wiele kwestii, między innymi współpracę na linii prezydent – rada miasta, przyszłość Jastrzębia, zainteresowani byli tym, co planuje się w Strefie Centrum. Padło pytanie, dotyczące tego, czy przewodniczący Szereda wystartuje w przyszłości w wyborach prezydenckich.

- Jestem zbudowany tym spotkaniem, bo to pokazuje, że młodzi ludzie interesują się sprawami miasta. Licealiści z „Korfantego” doskonale orientują się w sprawach swojej małej ojczyzny. Widać, że nie jest im obojętna. Byłem pod wrażeniem, pytań, które mi zadali. Nie spodziewałem się, że będzie ich tak wiele, a niektóre będą bardzo szczegółowe - podsumował spotkanie Piotr Szereda.

A jakie wrażenie mieli młodzi ludzie, po spotkaniu z Piotrem Szeredą?

- Spotkanie podobało mi się. Szczególnie, jak była mowa o tym, że każdy może mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście. Można albo być w przyszłości radnym, albo brać udział w wyborach i głosować na swoich kandydatów. Nieobecni głosu nie mają - podsumowała spotkanie jedna z licealistek.

Wizyta uczniów w jastrzębskim magistracie była częścią realizowanej w tym roku szkolnym w „Korfantym” innowacji pedagogicznej. Jej założeniem jest poznanie władzy samorządowej od podszewki. Przy czym nie chodzi tutaj jedynie o wiedzę książkową, ale realne, konkretne, przybliżenie zagadnień.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ekonomiczny challenge z Korfantym Ekonomiczny challenge z Korfantym

Ekonomistki z "Korfantego" w gronie najlepszych w kraju Ekonomistki z "Korfantego" w gronie najlepszych w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość08.10.2020 9:46

Brawo! Młodzi do polityki. Starzybna emerytury!

Gość08.10.2020 9:31

Ilu z nich po spotkaniu wpadło w depresję? Czas najwyższy podjąć decyzję o opuszczeniu miasta.

Dawid 08.10.2020 7:54

Uczniowie na pewno wyszli z tego spotkania bogatsi intelektualnie.

Gość08.10.2020 7:08

Młodzież poznaje samorząd. Brawo! Bardzo dobrze! Może przejmą władze po tych starych dziadkach

Pałac Federacji08.10.2020 6:39

Spotkanie mogło bardzo przygnebic bardziej lotnych uczniów

Gość08.10.2020 6:25

Pan Szereda wykazał się istnym mistycyzmem podczas tego wiekopomnego spotkania.

Odpowiedzi już z jego ust padały, zanim uczniowie zdążyli zadać pytania.

Rzecz jasna wszystko odbyło się spontaniczne.