Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
8 października 2020

Uczniowie "Korfantego" przepytali przewodniczącego

Uczniowie  "Korfantego" przepytali przewodniczącego
fot. JastrzebieOnline.pl/kbł

Uczniowie popularnego „Korfantego” nadal zgłębiają tajniki jastrzębskiego samorządu. Zaczęli od spotkania z prezydent miasta Anną Hetman, w środę złożyli wizytę przewodniczącemu Rady Miasta Piotrowi Szeredzie.

Licealiści z Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego ponownie zasiedli w ławach radnych i urzędników jastrzębskiego magistratu. W środę spotkał się z nimi przewodniczący Rady Miasta Piotr Szereda. Tym razem młodzież spojrzała na samorząd z perspektywy organu uchwałodawczego.

Na początku młodzi ludzie wysłuchali Piotra Szeredy, który przybliżył im rolę i zadanie Rady Miasta. Następnie inicjatywa należała do uczniów i przewodniczący zmierzył się z pytaniami, które dla niego przygotowali.

Licealiści z „Korfantego” poruszyli wiele kwestii, między innymi współpracę na linii prezydent – rada miasta, przyszłość Jastrzębia, zainteresowani byli tym, co planuje się w Strefie Centrum. Padło pytanie, dotyczące tego, czy przewodniczący Szereda wystartuje w przyszłości w wyborach prezydenckich.

- Jestem zbudowany tym spotkaniem, bo to pokazuje, że młodzi ludzie interesują się sprawami miasta. Licealiści z „Korfantego” doskonale orientują się w sprawach swojej małej ojczyzny. Widać, że nie jest im obojętna. Byłem pod wrażeniem, pytań, które mi zadali. Nie spodziewałem się, że będzie ich tak wiele, a niektóre będą bardzo szczegółowe - podsumował spotkanie Piotr Szereda.

A jakie wrażenie mieli młodzi ludzie, po spotkaniu z Piotrem Szeredą?

- Spotkanie podobało mi się. Szczególnie, jak była mowa o tym, że każdy może mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście. Można albo być w przyszłości radnym, albo brać udział w wyborach i głosować na swoich kandydatów. Nieobecni głosu nie mają - podsumowała spotkanie jedna z licealistek.

Wizyta uczniów w jastrzębskim magistracie była częścią realizowanej w tym roku szkolnym w „Korfantym” innowacji pedagogicznej. Jej założeniem jest poznanie władzy samorządowej od podszewki. Przy czym nie chodzi tutaj jedynie o wiedzę książkową, ale realne, konkretne, przybliżenie zagadnień.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest plac im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jest plac im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jastrzębski sztab WOŚP przystępuje do pracy Jastrzębski sztab WOŚP przystępuje do pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (6)
Gość08.10.2020 9:46

Brawo! Młodzi do polityki. Starzybna emerytury!

Gość08.10.2020 9:31

Ilu z nich po spotkaniu wpadło w depresję? Czas najwyższy podjąć decyzję o opuszczeniu miasta.

Dawid 08.10.2020 7:54

Uczniowie na pewno wyszli z tego spotkania bogatsi intelektualnie.

Gość08.10.2020 7:08

Młodzież poznaje samorząd. Brawo! Bardzo dobrze! Może przejmą władze po tych starych dziadkach

Pałac Federacji08.10.2020 6:39

Spotkanie mogło bardzo przygnebic bardziej lotnych uczniów

Gość08.10.2020 6:25

Pan Szereda wykazał się istnym mistycyzmem podczas tego wiekopomnego spotkania.

Odpowiedzi już z jego ust padały, zanim uczniowie zdążyli zadać pytania.

Rzecz jasna wszystko odbyło się spontaniczne.