Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°13°
14 października 2020

Strefa Centrum. Niedługo decyzja

Strefa Centrum. Niedługo decyzja
fragment Studium zagospodarowania terenu C-70 przygotowanego przez firmę ARKUS BPD Sp. z o.o. na zlecenie właściciela terenu, firmy Atrium Jastrzębie-Zdrój z o.o.

Co dalej ze Strefą Centrum? W ubiegłym roku inwestor zgłosił chęć budowy tam obiektu handlowo-usługowego z uwzględnieniem terenu zielonego. Kiedy i czy w ogóle wizja ta zostanie zrealizowana?

Według koncepcji właściciela terenu w Strefie Centrum ma się znajdować nowoczesny obiekt rekreacyjno-usługowy. W jego skład wchodziłyby sale kinowe, kluby fitness i restauracje oraz budynki konferencyjno-biurowe i nowoczesne mieszkania, a wszystko to z maksymalnym poszanowaniem zieleni. Zlokalizowane pomiędzy nimi place z fontannami, oczkami wodnymi i zielenią miałyby stanowić miejsce spotkań i integracji. Natomiast stowarzyszenia proekologiczne postulują odkupienie od inwestora tego terenu i przeznaczenie go na teren rekreacyjny - parkowy.

Inwestor deklaruje, że jest gotowy zacząć prace, jednak do tego potrzebne są odpowiednie zapisy w Studium Zagospodarowania Przestrzennego Miasta.

- We wrześniu trwały konsultację na ten temat. Wpłynęło ponad 400 wniosków, są również uwagi dotyczące Strefy Centrum. Każdy z nich będziemy brać pod uwagę i analizować. Chodzi o to, aby inwestor, ale również mieszkańcy mogli przyjąć to rozwiązanie -  wyjaśnia prezydent Anna Hetman.

Głos decydujący będzie należał do Rady Miasta, bo to radni podejmą uchwałę w tej sprawie. Jednak nie nastąpi to prędko, gdyż najpierw należy rozpatrzyć wniesione uwagi.

2019 i 2020 roku prowadzone były konsultacje z mieszka mieszkańcami w sprawie strefy centrum. Część z nich przyjęła propozycję przedsiębiorcy, inni - opowiedzieli się za umiejscowieniem w tym miejscu parku.

- Właściciel terenu, o którym mówimy, jest prywatnym przedsiębiorcą. W razie przyjęcia dla niego niekorzystnych zapisów może wystąpić do miasta o odszkodowanie. Właściciel terenów wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców. Bierze pod uwagę głosy mieszkańców, którzy w tym miejscu chcą nie tylko zabudowy, ale również pozostawienia terenów zielonych - dodaje zastępca prezydenta Roman Foksowicz.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Inwestorzy zainteresowani Jastrzębiem Inwestorzy zainteresowani Jastrzębiem

Co dalej ze Strefą Centrum? Jesienią decyzja Co dalej ze Strefą Centrum? Jesienią decyzja

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (30)
Gość18.10.2020 22:48

Domena władz J-bia to debaty, z których nic nie wynika.

Olo18.10.2020 14:05

Nic tam nie powstanie. Nie łudźcie się. To jakiś fejk news.

Gość17.10.2020 10:47

@Pytajnik

"Młodym potrzebna jest rozrywka."

Po pracy albo nauce to i owszem.

Brak jest zarówno uczelni wyższych jak i nowych miejsc pracy przyczajonych inwestorów więc o czym mowa?

Pytajnik16.10.2020 11:47

Proszę, nie spie...dolcie tego!
Jak chcecie zatrzymać młodych, to im ławeczki i alejki nie wystarczą, jak proponują pseudoekolodzy. Młodym potrzebna jest rozrywka. Proszę to wziąć pod uwagę i nie dać się sterroryzować kilku osobom tzw.ekologom

Kłamczucha!!16.10.2020 8:45

Nie widzę grypy?
Gdzie jest grypa?

Raper klasztorny16.10.2020 7:39

A czemu galeria pustoszeje? Ktoś mi to wytłumaczy?

Pytajnik16.10.2020 5:55

do Generał Ogórcow@
Skończyły ci się leki? Pieprzysz, jak mały Kaziu, po dużym piwie.

Do "Raper ..."15.10.2020 22:30

Ci, którzy inwestują w centra handlowe ryzykują swoimi pieniędzmi. Mają do tego prawo bo to jeszcze jest państwo gdzie biznes rządzi się swoimi zasadami. Nie bądź komuchem, pustogłowiem, który niczego nie rozumie lub celowo podpuszcza głupszych od siebie. Po przeanalizowaniu komentarzy podpisanych "Raper Klasztorny" szybko doszliśmy do wniosku, że działasz w celu niszczenia to co jest dobre w mieście.
A to nie są dobre wnioski dla ciebie.

Generał Ogórcow15.10.2020 20:00

"gdzie się podziały okoliczne osiedla?"

Stare osiedla, nie maja znaczenia.
Za to projekt stanowi konkurtencje dla niedawno ustanowionego na miejscu dawnego dworca centrum biznesu. Pielegnowany przez urzednikow jastrzebski przedsiebiorca moze przeszklone biuro odebrac jako bardziej atrakcyjna niz kibelek o powieszchni 2m2 oferowana przedsiebiorcom przez Centrum.
Inwestycja moze zrujnowac urzednicza wizje biznesu i rozwoju zawarta w strategii miasta.

bbbb15.10.2020 16:21

Może ktoś mi zlokalizować ten projekt? Bo jeżeli to jest to miejsce, o którym myślę to gdzie się podziały okoliczne osiedla?

Pokaż wszystkie opinie (30)