KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
Wynajmij biuro od 2 zł
23 października 2020

Nowoczesna szkoła na os. 1000-lecia gotowa

Nowoczesna szkoła na os. 1000-lecia gotowa
fot. UM Jastrzębie

Uczniowie podstawówki na osiedlu 1000-lecia mają nowoczesny budynek szkoły. Prace budowlane zostały ukończone na trzy miesiące przed terminem. Koszt to 9 mln zł.

Jeżeli tylko sytuacja epidemiczna pozwoli to dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej Nr 18 po świętach Bożego Narodzenia wrócą do nowego budynku szkoły.

Wykonawcą była firma z Częstochowy - Przedsiębiorstwo Budowlane „Częstobud" Damiana Świącika. Za prawie 9 milinów 800 tysięcy złotych zobowiązała się do wykonania gruntownego remontu placówki. Wymienione zostały sieci wodociągowa, elektryczna, gazowa, cieplna. Cały budynek został poddany termomodernizacji. Sala gimnastyczna i kuchnia zostały wyposażone w klimatyzację. Szkoła otrzyma nowe oświetlenie typu LED oraz instalację fotowoltaiczną. Zostały wykonane podjazdy dla niepełnosprawnych, a budynek wyposażony w windę.

- Szkoła Podstawowa nr 18 przeszła gruntowną modernizację. Poprawiona została jej funkcjonalność, zwłaszcza w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Co ważne, po zakończeniu modernizacji jest placówką w pełni przyjazną środowisku – podsumowała prezydent Anna Hetman.

. Miasto na tą inwestycję pozyskało ponad 3 miliony 113 tysięcy złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata  2014-2020.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rondo w Moszczenicy będzie gotowe w czerwcu Rondo w Moszczenicy będzie gotowe w czerwcu

Egzaminy maturalne: jaki przedmiot wybrać? Egzaminy maturalne: jaki przedmiot wybrać?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Fizyczny23.10.2020 11:02

Młodzież mogłaby opuszczać dom wyłącznie w godzinach 9-15 ale tylko pod opieką osoby dorosłej? ... na 6:00 idę do pracy kto moje 14 letnie dziecko odprowadzi do szkoły skoro same nie może wyjść , a tak generalnie to takiego burdelu w tym kraju to jeszcze nie było

benek23.10.2020 8:07

9 milionuf... borze, ile ja bym za to pił na szyhcie

Wożny23.10.2020 7:48

Wykonawcą była firma z Częstochowy - Przedsiębiorstwo Budowlane ?Częstobud" Damiana Świącika......i wszystko jasne

Pałac Federacji23.10.2020 7:38

Remont to nie inwestycja