Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
26 października 2020

W JSW godziwa płaca za bardzo trudną pracę

W JSW godziwa płaca za bardzo trudną pracę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

JSW znalazła się w gronie zwycięzców rankingu „Czempioni Narodowi”. Spółka może poszczycić się osiągnięciami w dziedzinach gospodarczej, branża zagraniczna, innowacyjność. Mocno stawia na ludzi, oferując im godziwą płacę za bardzo trudną pracę.

W tym roku tematem przewodnim raportu, przygotowanego przez Polityka Insight, jest kapitał ludzki - jeden z kluczowych zasobów we współczesnej gospodarce. Jak piszą organizatorzy rankingu w swoim raporcie, zgodnie z analizami OECD, rozwijanie kapitału ludzkiego w perspektywie całego społeczeństwa może zwiększać ogólny dobrobyt i poczucie szczęścia. Jednocześnie większy kapitał ludzki pozwala przedsiębiorstwom podnosić potencjał produkcyjny. 

- W JSW uważamy, że ogromną wartością są ludzie. Nie bez powodu nasza spółka została w minionym roku uznana za Pracodawcę Przyjaznego Pracownikom. Dbamy o ludzi, zapewniając godziwą płacę za bardzo trudną i wykonywaną w niełatwych warunkach pracę, troszcząc się o ich rozwój, ale też bezpieczeństwo - podkreśla Włodzimierz Hereźniak, prezes JSW. 

Jak pisze Polityka Insight, większość rankingów firm opracowywanych w Polsce skupia się wyłącznie na wielkości przedsiębiorstwa lub grupy kapitałowej mierzonej podstawowymi wskaźnikami makroekonomicznymi - przychodem, zyskiem, eksportem czy zatrudnieniem. Jednak to tylko jeden z wymiarów, na który kładzie się nacisk w polskim dyskursie publicznym o czempionach narodowych.

Oprócz wielkości przedsiębiorstw ważna jest także ich wydajność, rola w branży, obecność na rynku międzynarodowym czy inwestycje w rozwój i innowacyjność, dlatego organizator rankingu opracował własny wskaźnik, na który składa się średni wynik każdej firmy w czterech kluczowych kategoriach: gospodarka, branża, zagranica i innowacyjność. Dodatkowo do klasyfikacji firm wykorzystano wypełnione przez spółki ankiety przygotowane specjalnie na potrzeby badania. Wyróżniono w sumie 40 polskich firm, pogrupowanych w cztery kategorie: Czempioni Międzynarodowi, Czempioni Narodowi, Aspirujący Czempioni Narodowi i Czempioni Lokalni. JSW SA zajęła wysokie, ósme miejsce wśród Czempionów Narodowych. Średnio najwyższy wynik punktowy uzyskały firmy zajmujące się górnictwem i wydobywaniem, na co złożył się bardzo dobry wynik KGHM i Jastrzębskiej Spółki Węglowej, które znalazły się w pierwszej dziesiątce rankingu. Warto dodać, że grupy kapitałowe zajmujące się górnictwem miały najlepszy wynik w kategorii gospodarka, wyprzedzając nawet czempionów energetycznych.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Badania nad górnikami w związku z COVID-19. Są bezpieczni? Badania nad górnikami w związku z COVID-19. Są bezpieczni?

Ceny węgla spadły o około 33 procent Ceny węgla spadły o około 33 procent

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Ryl z pg Silesia 29.10.2020 20:07

Nieroby pieronskie

A27.10.2020 17:33

A co z firmami, ludzie robia to samo za polowe tego, co gornicy z jsw. I to jeszcze czesto na drugi przelew na umowe o dzieło. Wszyscy o tym wiedza tylko nie PIP.

Jak Zabłocki na mydle27.10.2020 16:34

1,5mld zł w plecy - wspaniały czempion!!! Taki pisowski.

Słońce Peru mistrz bajeru 27.10.2020 7:52

Praca u nas w porównaniu praca w Czechach na kopalni to jest total luzik

do Carbon27.10.2020 7:27

nie mozna mieć dwóch umów u jednego pracodawcy, wiec nie ściemniaj

Kucharz oddziałowy Grzegorz 26.10.2020 15:28

Jo żech warzył obiady filecowi, trupowi, kanimskimu, makrele i mom terozki pensyi 5600.

Carbon 26.10.2020 15:23

Taka godziwą płacą ze załoga ma 2 umowy o pracę a wykonuja ta sama pracę na tych samych stanowiskach

Carbon 26.10.2020 15:17

Godziwą praca a załogę podzielili na 2 umowy godziwie naprawde

Michal26.10.2020 15:14

Ja biera 8 i zech jes syty

Edward26.10.2020 14:54

ciężej pracuja kobiety w biedronce niż polski górnik

Pokaż wszystkie opinie (23)