KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°11°
Wesele w Dąbrówce
31 października 2020

Kto i na jakich zasadach może skorzystać z dofinansowania na panele fotowoltaiczne?

Kto i na jakich zasadach może skorzystać z dofinansowania na panele fotowoltaiczne?
fot. materiały prasowe

Często w pierwszej chwili cena instalacji fotowoltaicznej może przestraszyć. Jednak nie należy od razu rezygnować. Znacznie lepiej zastanowić się nad wnioskiem o dofinansowanie.

Czym jest fotowoltaika?

Żyjemy w czasach, w których jednym z naszych priorytetów powinna być ochrona środowiska, które otacza i wpływa na nas wszystkich. Nasza planeta sporo już wycierpiała przez różnego rodzaju szkodliwe działania ludzi. Rozsądnie ograniczając niektóre z nich, działamy we własnym interesie. Szczęśliwie wielu producentów zdecydowało się na wprowadzenie na rynek technologii fotowoltaicznej, która już niedługo może stać się standardem w nowoczesnym budownictwie. Szereg zalet przyćmiewa niedoskonałości tego rozwiązania.

Warto wspomnieć o kilku niezaprzeczalnych plusach fotowoltaiki i odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie — dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne. Wiele osób mogą skusić kwestie finansowe, w końcu każdy z nas woli oszczędzać niż wydawać. Rzeczywiście, aż rzuca się w oczy, że panele tego typu pozwalają nam na czerpanie energii ze słońca praktycznie za darmo. Dzięki temu nie musimy przejmować się podwyżkami cen prądu, które zwyczajnie zupełnie nie będą już nas dotyczyć. Co więcej, od niedawna nie ma problemu z odliczeniem sobie takiej inwestycji od podatku, co czyni koszty dużo bardziej przystępnymi. Warto wiedzieć też, że instalacja fotowoltaiczna znacznie podnosi wartość domu. Wobec tego, jeśli kiedyś będziemy chcieli go sprzedać, to będziemy mogli zażądać od ewentualnych nabywców znacznie większej kwoty.

Dofinansowanie na panele fotowoltaiczne

Kolejne argumenty są równie mocne — chodzi mianowicie o to, jak dobre dla środowiska, a tym samym każdego z nas, jest to rozwiązanie. Przede wszystkim, nie wytwarza ono jakichkolwiek zanieczyszczeń ani nie wyczerpuje zapasu nieodnawialnych surowców. Energia słoneczna nigdy się nie skończy. Wszystko to składa się na fakt, że jeśli większość mieszkańców naszej planety zdecyduje się na fotowoltaikę, to środowisko będzie o wiele lepiej funkcjonowało i będzie znacznie czystsze. Tym samym również ludzie będą mieli dużo bardziej komfortowe warunki funkcjonowania.

Jeśli chodzi o drobne minusy tego rodzaju technologii, to na pierwszy plan wybija się początkowa kwota, jaką musimy zainwestować w montaż fotowoltaiki w naszym domu. Mowa tutaj nawet o kilkunastu tysiącach złotych — dokładne rachunki zależą od naszych indywidualnych potrzeb, powierzchni dachu, wielkości domu i kilku innych podobnych czynników.

Na szczęście mamy możliwość pobrania dofinansowania, które pozwoli nam przy niewielkim wkładzie zainwestować w tę technologię. Wówczas będziemy mogli zainteresować się ciekawymi możliwościami, takimi jak panele fotowoltaiczne w Jastrzębiu.

Istnieje obecnie kilka programów rządowych, które pozwalają na pobranie dofinansowania. Obecnie, wobec pandemii, nie są przyjmowane wnioski fizyczne, na papierze, ale nie jest żadnym problemem załatwić sprawę przez Internet. Wystarczy pobrać odpowiedni dokument, wypełnić go, wysłać do odpowiedniej placówki i czekać na decyzję. Jeśli nasze podanie zostanie pozytywnie rozpatrzone, to możemy mieć szansę otrzymać pełny wkład początkowy, dzięki czemu instalacja paneli fotowoltaicznych w żadnym stopniu nie naruszy naszych kieszeni, a my będziemy mogli cieszyć się wieloletnią oszczędnością na energii. Bez dwóch zdań warto się rozważyć taką możliwość, zwłaszcza jeśli chcemy zadbać za jednym zamachem o środowisko, o swój dom i o swój portfel.

 

Artykuł sponsorowany

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jest dodatkowy milion na wymianę kotłów i fotowoltaikę Jest dodatkowy milion na wymianę kotłów i fotowoltaikę

Magistrat podzielił 1,3 mln zł Magistrat podzielił 1,3 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Piotr01.11.2020 17:39

Ciekawe w jakim programie (dofinansowaniu) możemy otrzymać pełny wkład

Lolek01.11.2020 17:08

Gdyby jeszcze ktoś miał brać kredyt na to to nie wróci się to zbyt szybko i raczej nie będzie opłacalne. Nie ma nawet pewności jakie przepisy będą za rok, a co mówić po10 latach. To jest dla tych którzy mają na koncie kasę i nie wiedzą co z nią zrobić.

Pablo_Escobar01.11.2020 15:59

Pieniądze na dofinansowanie się skończyły. Teraz już średnio się opłaca, bo czas zwrotu bardzo wydłużony

Tomek31.10.2020 20:49

Dofinansowanie do czegokolwiekw Jastrzębiu to oksymoron , brat w Żorach dostał prawie 80 tysięcy. w
J-biu za to samo , UWAGA !!! spece wyliczyli mi 23 tysiące !!! To miasto to kpina