Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Wesele w Dąbrówce
16 marca 2021

Policyjna pogoń za złodziejami

Policyjna pogoń za złodziejami
fot. pixabay

W piątek około godziny 20:00 w jastrzębskiej galerii handlowej dwóch mężczyzn ukradło kosmetyki i wybiegło ze sklepu. W pogoń za nim rzucili się policjanci po cywilu.

Kryminalni przebywali w galerii, aby sprawdzić stosowanie się do obostrzeń epidemicznych przez klientów galerii. W pewnym momencie zauważyli uciekających mężczyzn.  Ruszyli w pogoń za nimi, domyślając się, że są sprawcami przestępstwa.

- Natychmiast udali się w pościg i zatrzymali 32 oraz 18-letniego jastrzębianina. Przeczucia mundurowych potwierdziły się, zatrzymani dobrowolnie wydali skradziony towar. Tym razem łupem padły kosmetyki o wartości ponad 600 złotych - relacjonuje aspirant Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Zatrzymani przyznali się do winy. Otrzymali zarzut dokonania kradzieży, za co mogą spędzić nawet do 5 lat za kratami więzienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Oszuści wyłudzili od staruszki 40 tys. zł Oszuści wyłudzili od staruszki 40 tys. zł

Oszukiwał policjantów ze strachu Oszukiwał policjantów ze strachu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Jajaja17.03.2021 18:15

Super chłopy za jakiś perfum za 600 zł kara do 5 lat więzienia a baba za kółkiem co ma 2 promile i mogła zabić nie jedna osobę na ulicy kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ogień, póje... To prawo jest chyba jakiś głupiec je ustalał. Tragedia

Prawdomowny17.03.2021 10:06

@Prawdomowny: masz racje, nie można wrzucac wszystkich do jednego wora, ale z tego co słyszę dostępność do szajsu jest zdumiewająco prosta i niewiele się w tym temacie zmienia mmo wydawałoby się konkretnych zatrzymań.

@Prawdomowny16.03.2021 19:21

Nie wiem jak teraz, ale pare lat temu mielismy paru naprawde dobrych kryminalnych.
Wiec nie narzekaj, chyba, ze jestes w temacie....

Prawdomowny16.03.2021 16:44

Jacy kryminalni takie zajęcia a towaru na mieście nie ubywa.

Oko proroka16.03.2021 11:08

Lowerboj jak się obudzisz najpierw się wypaluj należy się takiemu swiatowcowi z tej upadłej osady górniczej powtórz to parę razy na dzień może przejdzie

abc16.03.2021 8:03

Swiat staje na głowie, kryminalni zostali rzuceni do covid. Jeden z kluczowych wydziałów Policji, a w mniejszych miastach imo najważniejszy :-(
Mam nadzieje, ze chociaz wywiadowcow nie angazuja do tego :-(

Dżordż Lowerboj16.03.2021 7:35

Budzę się, robię sobie kawę, odpalam laptopa i czytam kolejne newsy z tej upadającej osady górniczej.

Od jakiegoś czasu pojawiają się tylko i wyłącznie informacje, które można podciągnąć do kroniki kryminalnej.

A może by tak coś o nowym multikinie, teatrze, operze, darmowej komunikacji, kolejowym rozkładzie pasażerskim, siedzibach NFZ i ZUS, albo chociaż coś o kliku nowych uczelniach lub miejscach pracy? PORAŻKA!