Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
BS Black Friday
2 lipca 2021

Odwiedziny pacjentów tylko w szczególnych sytuacjach

Odwiedziny pacjentów tylko w szczególnych sytuacjach
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Nadal nie są możliwe swobodne odwiedziny w jastrzębskim szpitalu. Jednak dyrekcja umożliwia kontakt z bliskimi w określonych sytuacjach i przy zachowaniu reżimu sanitarnego.  Lekarze starają się zapewnić pacjentom bezpieczeństwo.

Są możliwe odwiedziny chorych przebywających w jastrzębskim szpitalu, ale tylko w określonych sytuacjach i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Jak podkreślają medycy epidemia wirusa SARS-CoV-2 jeszcze się nie zakończyła.

Odwiedziny są możliwe wyłącznie za zgodą lekarza kierującego oddziałem lub dyżurnego, kiedy pacjent jest w stanie ciężkim, czas pobytu w szpitalu przekracza 5 dni lub jeśli lekarz uzna, że odwiedziny są wskazane.

Oddziały indywidualnie określają godziny, w jakich można przyjść na wizytę, jednak nie wcześniej niż o godzinie 15.00. Czas trwania wizyty nie powinien być długi i również zostaje ustalony przez lekarza zarządzającego oddziałem. W jednym czasie pacjenta odwiedzać może jedna dorosła, bliska osoba.

Odwiedzający wchodzą i wychodzą ze szpitala wejściem główny. Wyjątkiem jest oddział pediatryczny, w tym przypadku należy się kierować na izbę przyjęć oddziału. Pracownicy punktu informacyjnego będą wpuszczać wyłącznie osoby z listy, jaką otrzymają z danego oddziału. Osoby wchodzące do szpitala  będą zaopatrzone w żółtą opaskę oznaczającą odwiedzającego.

- Prosimy naszych pacjentów oraz osoby odwiedzające  o wyrozumiałość, akceptowanie i przestrzeganie zasad, które są wprowadzone w trosce o zdrowie i życie chorych. Jak tylko będzie to możliwe niezwłocznie przywrócimy możliwość swobodnego kontaktu osób hospitalizowanych  z bliskimi - podkreśla Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy szpitala


 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szpital zamyka oddziały wewnętrzne. Tylko dla pacjentów z COVID-19 Szpital zamyka oddziały wewnętrzne. Tylko dla pacjentów z COVID-19

Będą jeszcze lepsze warunki w jastrzębskim szpitalu Będą jeszcze lepsze warunki w jastrzębskim szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
JestSuperJestSuper06.07.2021 13:58

Czy ktoś może napisać na jaki przepis prawny się powołują zabraniając odwiedzić? Czy nie bo nie bo stan pandemii i chu...? Wiem, że ostatnio ludzie mają gdzieś przepisy prawa ale nie ma czegoś takiego jak "stan pandemii" w polskim prawie. Jest tyko stan wojenny, wyjątkowy i klęski żywiołowej. Żaden stan nie został wprowadzony. Więc ludziom odmawia się odwiedzin bo ktoś ma takie widzimisię! Przy okazji, jedziecie za granicę?
Chcą na was nałożyć kwarantannę mimo, że jesteście zdrowi? Nie mają takiego prawa! Jest ona nielegalna! Ale głosowaliście na pis to macie! Ale kto w tym kraju przestrzega przepisów? Nikt a tym bardziej nie pisowska policja!

Gość06.07.2021 8:47

Pacjenci umierają w samotnosci ,doktorki biorą premie im pasuje że nikt nie patrzy na ręce

Kris05.07.2021 4:41

Górnik
02.07.2021 8:32

Lekarz wie?

Joka05.07.2021 4:40

I bardzo dobrze , byłam teraz 4 dni w szpitalu. Wg mnie odwiedzin powinno nie być wcale , cisza ,spokój i nie czujesz się jak w zoo .

pracownica JSW04.07.2021 14:27

Łaskawcy za podatników pieniądze!

TPW03.07.2021 3:07

Kto w to ludzie, jeszcze wierzy
Taki cyrk od nietoperzy.
Zaczął cyrk nam Gacek z Wuhan
Cały święta ten zwierz wyruchał.

Ludzie w koło opętani
Przez wszech władzę sterowani.
Wyłączyli swe myślenie,
Uwierzyli, więc w pandemię.

Każdy może chodź na chwilkę
Dał się złapać w ich panikę.
Lecz im dłużej trwa pandemia,
Bardziej widać, że jej nie ma.

Kiedy w ludziach strach opada,
Zawsze nowy wirus wpada.
Był Brytyjski, Brazylijski,
Deltą został, ten Indyjski.

Czy naprawdę ludzie w koło,
Jeszcze wierzą tym matołom?
Chyba czas już wyjść z hipnozy,
Niech debilizm się nie mnoży.

Ryl02.07.2021 23:12

Skończcie ten cyrk

Gość02.07.2021 9:39

Informacje dotyczące wejścia do szpitala są ... dla jednych zrozumiałe a dla ignorantów możliwością do udowodnienia jak wejdą do szpitala bo i tak nikt ich nie skontroluje ...wychodzą uśmiechnięci.
Jeden szpital a kilka światów...
Pisanie nie wprowadzi realnego i oczekiwanego porządku ...i zadowolenia dla obu stron.

Górnik02.07.2021 8:32

Ja odwierzam rodzinę i znajomych w biedronce. Chodzimy tam rodzinami. Nie ma limitów. Biedronka to jedyny normalny szpital.