Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odwiedziny pacjentów tylko w szczególnych sytuacjach

Nadal nie są możliwe swobodne odwiedziny w jastrzębskim szpitalu. Jednak dyrekcja umożliwia kontakt z bliskimi w określonych sytuacjach i przy zachowaniu reżimu sanitarnego.  Lekarze starają się zapewnić pacjentom bezpieczeństwo.

Odwiedziny pacjentów tylko w szczególnych sytuacjach

Są możliwe odwiedziny chorych przebywających w jastrzębskim szpitalu, ale tylko w określonych sytuacjach i z zachowaniem reżimu sanitarnego. Jak podkreślają medycy epidemia wirusa SARS-CoV-2 jeszcze się nie zakończyła.

Odwiedziny są możliwe wyłącznie za zgodą lekarza kierującego oddziałem lub dyżurnego, kiedy pacjent jest w stanie ciężkim, czas pobytu w szpitalu przekracza 5 dni lub jeśli lekarz uzna, że odwiedziny są wskazane.

Oddziały indywidualnie określają godziny, w jakich można przyjść na wizytę, jednak nie wcześniej niż o godzinie 15.00. Czas trwania wizyty nie powinien być długi i również zostaje ustalony przez lekarza zarządzającego oddziałem. W jednym czasie pacjenta odwiedzać może jedna dorosła, bliska osoba.

Odwiedzający wchodzą i wychodzą ze szpitala wejściem główny. Wyjątkiem jest oddział pediatryczny, w tym przypadku należy się kierować na izbę przyjęć oddziału. Pracownicy punktu informacyjnego będą wpuszczać wyłącznie osoby z listy, jaką otrzymają z danego oddziału. Osoby wchodzące do szpitala  będą zaopatrzone w żółtą opaskę oznaczającą odwiedzającego.

- Prosimy naszych pacjentów oraz osoby odwiedzające  o wyrozumiałość, akceptowanie i przestrzeganie zasad, które są wprowadzone w trosce o zdrowie i życie chorych. Jak tylko będzie to możliwe niezwłocznie przywrócimy możliwość swobodnego kontaktu osób hospitalizowanych  z bliskimi - podkreśla Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy szpitala


 

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JestSuperJestSuper (89.64. * .144) 06.07.2021 13:58

Czy ktoś może napisać na jaki przepis prawny się powołują zabraniając odwiedzić? Czy nie bo nie bo stan pandemii i chu...? Wiem, że ostatnio ludzie mają gdzieś przepisy prawa ale nie ma czegoś takiego jak "stan pandemii" w polskim prawie. Jest tyko stan wojenny, wyjątkowy i klęski żywiołowej. Żaden stan nie został wprowadzony. Więc ludziom odmawia się odwiedzin bo ktoś ma takie widzimisię! Przy okazji, jedziecie za granicę?
Chcą na was nałożyć kwarantannę mimo, że jesteście zdrowi? Nie mają takiego prawa! Jest ona nielegalna! Ale głosowaliście na pis to macie! Ale kto w tym kraju przestrzega przepisów? Nikt a tym bardziej nie pisowska policja!

~Gość (87.101. * .98) 06.07.2021 08:47

Pacjenci umierają w samotnosci ,doktorki biorą premie im pasuje że nikt nie patrzy na ręce

~Kris (5.172. * .251) 05.07.2021 04:41

Górnik
02.07.2021 8:32

Lekarz wie?

~Joka (5.172. * .251) 05.07.2021 04:40

I bardzo dobrze , byłam teraz 4 dni w szpitalu. Wg mnie odwiedzin powinno nie być wcale , cisza ,spokój i nie czujesz się jak w zoo .

~pracownica JSW (188.147. * .159) 04.07.2021 14:27

Łaskawcy za podatników pieniądze!

~TPW (185.229. * .45) 03.07.2021 03:07

Kto w to ludzie, jeszcze wierzy
Taki cyrk od nietoperzy.
Zaczął cyrk nam Gacek z Wuhan
Cały święta ten zwierz wyruchał.

Ludzie w koło opętani
Przez wszech władzę sterowani.
Wyłączyli swe myślenie,
Uwierzyli, więc w pandemię.

Każdy może chodź na chwilkę
Dał się złapać w ich panikę.
Lecz im dłużej trwa pandemia,
Bardziej widać, że jej nie ma.

Kiedy w ludziach strach opada,
Zawsze nowy wirus wpada.
Był Brytyjski, Brazylijski,
Deltą został, ten Indyjski.

Czy naprawdę ludzie w koło,
Jeszcze wierzą tym matołom?
Chyba czas już wyjść z hipnozy,
Niech debilizm się nie mnoży.

~Ryl (89.72. * .95) 02.07.2021 23:12

Skończcie ten cyrk

~Gość (46.204. * .60) 02.07.2021 09:39

Informacje dotyczące wejścia do szpitala są ... dla jednych zrozumiałe a dla ignorantów możliwością do udowodnienia jak wejdą do szpitala bo i tak nikt ich nie skontroluje ...wychodzą uśmiechnięci.
Jeden szpital a kilka światów...
Pisanie nie wprowadzi realnego i oczekiwanego porządku ...i zadowolenia dla obu stron.

~Górnik (213.76. * .187) 02.07.2021 08:32

Ja odwierzam rodzinę i znajomych w biedronce. Chodzimy tam rodzinami. Nie ma limitów. Biedronka to jedyny normalny szpital.