Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°12°
Wesele w Dąbrówce
12 lipca 2021

W Jastrzębiu powstanie mural z powierzchnią antysmogową

W Jastrzębiu powstanie mural z powierzchnią antysmogową
fot. UM Jastrzębie

Jeden z bloków przy ulicy Krakowskiej zostanie pokryty powierzchnią antysmogową. Będzie to mural. Do wyboru są trzy projekty. Mieszkańcy wybierają, głosując za pośrednictwem Internetu.

Ekologiczny mural pojawi się na jednym z bloków przy al. Piłsudskiego. Mieszkańcy, nie tylko ulicy Krakowskiej, będą mogli korzystać z ekologicznych dobrodziejstw farby antysmogowej.

Ponad 100 prac nadesłano na miejski konkurs „Zaprojektuj EKO-mural”. Do 21 czerwca artyści mieli czas na zgłaszanie swoich projektów. Choć wśród nich przeważają jastrzębianie, znaleźli się także uczestnicy z Katowic, Poznania czy Warszawy. Autor zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę w wysokości 5000 złotych.

Komisja konkursowa wyselekcjonowała 3 najlepsze prace. Teraz wybór należy do mieszkańców. Przez tydzień na miejskiej stronie www  i facebooku każdy może oddać głos. Wyniki obu głosowań się sumują. Zwycięski projekt ozdobi ścianę bloku przy ulicy Krakowskiej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Trwa budowa kolejnego bloku w Zdroju Trwa budowa kolejnego bloku w Zdroju

Wybudują nowe mieszkania dla jastrzębian Wybudują nowe mieszkania dla jastrzębian

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
abc14.07.2021 20:59

Jako projekt proponuję hałdę węgla, a w tle płonące opony

Niki13.07.2021 20:39

A kiedy naprawicie drogę Matejki i Długosza dziura na dziurze,mam już wszystko nagrane i teraz najwyższy czas aby ludzie zobaczyli( nie tylko w Jastrzębiu) jak to miasto? dba o nas w centrum zap.......ja codziennie grabia,kosza, sadzą a na peryferiach GNÓJ!!!!!

Mural już się tworzy13.07.2021 15:25

Na placu koło parkingu pomiędzy ul. Turystyczną a Urzędem Miasta. Na ścianie do ćwiczeń na rowerach i rolkach. Tam łamią deskorolki za hałasowanie. Braciakowi już połamali a on nawet nie wie kto.

Protektor12.07.2021 23:08

Niech powstanie mural z powierzchnia wykonaną z Psich odchodów ich mamy na osiedlach pod dostatkiem......

Ryszard Ochódzki 12.07.2021 10:31

- Powiedz mi, po co jest ten mural ?

- Właśnie, po co?

- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten mural ? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest mural na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym muralem ? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest mural społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?

- Protokół zniszczenia.

- Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych i nikomu niepotrzebnych muralach .

Raper klasztorny12.07.2021 9:56

Żaden z tych projektów nie budzi mojego zachwytu, ale sama idea jak najbardziej słuszna.

Szeptuch12.07.2021 9:55

@Instytut Dziś o 8:24

Napisz nam drogi Instytucie czym posiłkujesz się pisząc takie rzeczy. Zakładam, że posiadasz informacje niezbite, z których wynika, że miasto jastrzębskie jest tak brudne (zanieczyszczone bardziej niż sam Kraków czy inne miasto położone na terenie Europy), jak sam podkreśliłeś w swojej wypowiedzi. Dowody i fakty.

Pozdrawiam cieplutko.

Jan Smog12.07.2021 8:43

Na muralu powinny być domy jednorodzinne z dymiącymi kominami co jest normalnym i powszechnym zjawiskiem w tej upadającej osadzie górniczej .Jedynymi działaniami jakie "podjął" bunkier z urzędnikami w walce ze smogiem to ławeczka smogowa zakup drona ( buhahaha ) i teraz ten mural z farbą anty smogową .... opamiętajcie się w końcu .

Anka Pisanka12.07.2021 8:31

Tylko mural z wizerunkiem Anny H. największej burmistrz w galaktyce będzie godzien do malowania na murze.

Instytut12.07.2021 8:24

Super. Jedno z najbardziej zasyfialych miast w Europie bedzie mialo komural.