Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°18°
Wesele w Dąbrówce
19 lipca 2021

50 ofiar koronawirusa w Jastrzębiu w czasie pandemii

50 ofiar koronawirusa w Jastrzębiu w czasie pandemii
fot. pixabay

Pandemia koronawirusa nadal trwa. W Jastrzębiu pochłonęła 50 ofiar śmiertelnych, zachorowało ok. 4 tys. mieszkańców.

Pierwszy przypadek koronawirusa w Jastrzębiu odnotowano w dniu 30 marca 2020 roku. Od tego czasu zachorowało ponad 4 tys. mieszkańców, 50 z nich zmarło.

Miasto udzieliło wsparcia jastrzębianom i ośrodkom medycznym:

  • Zakupiono 35 tys. jednorazowych maseczek.
  • Wykonano 746 wymazów za pomocą miejskiego wymazobusa.
  • Zakupiono laptopy dla uczniów i nauczycieli za kwotę ok. 225 tys. zł.
  • Opłacono posiłki dla osób przebywających na kwarantannie za kwotę ok 12 tys. zł.
  • Zakupiono środki ochrony indywidualnej dla jastrzębskiego szpitala za kwotę ok. 124 tys. zł.
  • Przekazano środki w wysokości 50 tys. zł dla szpitala zakaźnego w Raciborzu.
  • Zakupiono środki ochrony indywidualnej dla pracowników POZ za kwotę 40 tys. zł.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19 Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
Pani z bunkra już dziękujemy.22.07.2021 6:26

Z raportu PAN wynika, że tylko do 2030 roku liczba mieszkańców Jastrzębia spadnie o 18,2 proc. do 73,5 tys. W kolejnych dekadach ten spadek jeszcze bardziej się pogłęb

Lewak21.07.2021 20:59

@Kamil
Jak będzie kolejna fala to niezaszczepieni zapchają szpitale i jak coś mi się stanie lub moim bliskim to się tam nie dostaniemy . To sem ja: To tylko niczym nie potwierdzona teoria spiskowa z której na siłę robisz prawdę objawioną. Moim zdaniem komuś po prostu zależy, żeby zdestabilizować świat i tym kimś jest Rosja. Przegrywa ekonomicznie z USA i Chinami wiec próbuje wygrywać konfliktami jak to ma w zwyczaju od wieków. Kaczyński zachowuje się jakby miał instrukcje z Moskwy, Putin pewnie zaciera ręce widząc co wyczynia nasz rząd. Nie jestem specjalistą od koronawirusów, wierze lekarzom i nauce.

To sem ja21.07.2021 16:27

lewak, nie ma tu miejeca na pisanie elaboratu wyjaśniającego każdą medialną głupotę (do tego uciążliwa klawiatura dotykowa).
Nie wiem, czy Kaczyński jest masonem. Nie wszyscy nalążą do lóż. Ale jeśli chcą być przy korycie muszą się z nimi liczyć. Jeśli postawiłby na swoim, mógłby mieć zawał, wizytę piątkowego samobójcy albo przydażyłby się wypadek jego bratanicy (wszystko oczywiście wykonują nieznani sprawcy a prokuratura nic nie widzi). Prowadzi politykę zgodną z ich linią (czasem ugra coś dla swoich interesów). I nie pociąga za wszystkie sznurki - taką wersję sprzedają polskojęzyczne media grające na emocjach telewidzów (i wyborców drugiego medialnego obozu politycznego)...
Masoneria owszem zarządza światem, ale nie oficjalnie. Operacja covid19 była planowana na długo przed jej wprowadzeniem. Koronawirusy też istnieją od dawna i będą istniały (i można leczyć skutecznie chorych - u nas świetnie robił to doktor Bodnar z Przemyśla - w nagrodę horbanowskie faryzeusze wzywają go na przesłuchania do izby lekarskiej).
Operacja c19 służy do wprowadzenia ich celów: wycofania gotówki (totalny nadzór nad obrotem pieniędzy więc i nad nami: karanie zerowaniem kont osób nie słuchających władzy. Taki ogromny obóz koncentracyjny na wzór Chin - to cel, na razie małe kroczki: "prosimy o płatność bezgotówkową"), wprowadzania przepisów ograniczających wolność jednostki (tutaj każdy kraj różnie "doświadcza" swoich obywateli. Ale już w marcu 2019 pinokio oświadczył, że "nic nie będzie takie jak dawniej" - jasnowdz?), walka z klimatem w celu...depopulacji (i zubożenia ludzi aby byli zależni od socjalu władzy) - z tym mają problemy, bo konflikty na świecie są mało "wydajne", pomagają więc sobie poprzez chemitrails, elektrosmog, "leki" z armią skutków ubocznych, broń niskiej częstotliwości typu haarp, a ostatnio nagonka goebelsowska na preparaty "eksperymentalnej terapii genowej" zwanej szcz.pionką na covid...
To oczywiście tak na szybko, bo i tak pewnie uznasz to za bzdury wyssane z palca...

Kamil21.07.2021 14:46

Lewak... Chcesz sie szczepic to sie co tydz szczep ale od normalnych ludzi wara!!! Kazdy ma prawo do swojego życia. Powtórzę jeszcze raz... JESTEŚ ZASZCZEPIONY JESTES BEZPIECZNY!!! Wiec daruj te wykłady.

To sem ja21.07.2021 13:14

raperku, nie wiem. Wiem, że jest jezuitą, a oni mają tyle wspólnego z Bogiem co ja z... buddą. Dla mnie, przez swojw decyzje i działalność, jest antypapieżem. Modlę się o jego nawrócenie, bo prowadzi kościół na maniwce (jest "światowym przywódcą lewicy" jak go określił któryś redaktor). Każdy człowiek znający historię wie, że II sobór watykański to była taka masońska rewolucja w kościele (wbrew przysiędze antymodernistycznej wspaniałego papieża św. Piusa X-go. Dziś znienawidzonego przez szatańskich modernistów w szeregach kleru).
Efekty tego soboru widać już na zachodzie. U nas ten syf rozlewa się od około 30-tu lat. To tak po krótce.

Lewak21.07.2021 11:55

@To sem ja
OK, odpowiedziałeś na jedno. Wszystko przez wszechpotężnych masonów. Kaczyński też jest masonem? Obecnie pociąga za wszystkie sznurki w Polsce. Wytłumacz proszę wszystkim po co masonom "wymyślona" pandemia, skoro według ciebie rządzą światem? To się po prostu kupy nie trzyma. Covid-19 istnieje, czy w niego wierzysz czy nie i żadni masoni ani Krajski tego nie zmienią. Wyłączanie telewizora czy zamykanie oczu nie sprawi, że wirus zniknie.

Raper klasztorny21.07.2021 8:45

a papież też jest masonem? :D

To sem ja21.07.2021 8:40

Człowieku, zmień lekarza...
Odpowiem ci tylko w temacie "kto za tym stoi", chociaż i tak to jest, prawdopodobnie, jak krew w piach.
Utworzona w 1717r. masoneria. Pod różnymi postaciami i grupami: wielkie loże, kluby rotary, grupa bilderberg, bnai brith, itd.itp. Materiałów i aurorów opisujących ich "dokonania" jest aż nadto. Działają przeważnie w tajemnicy choć w niektórych państwach jawnie. Należą do nich królowie, bankierzy, przywódcy, wpływowi pilitycy, właściciele mediów i wielkich firm, bogacze, ministrowie i niektórzy ludzie z tytułami profesora. Poczytaj trochę w temacie, bo jest rozległy. Ale powątpiewam w to, że coś zaczniesz robić w tym kierunku... pewnie przeczytasz w wikipedii, że to "spiskowa teoria dziejów".
Jeden z autorów, który mi na szybko się przypomniał, to dr Stanisław Krajski.
Życzę poszerzenia horyzontów.

Lewak20.07.2021 22:37

@to sem ja
A jakieś konkrety? Niezależne od czego? Od prawdy? Kto je weryfikuje? Pewnie jakiś troll który ma zadanie z Moskwy szerzyć dezinformacje. Powiedz wreszcie kto według ciebie za tym stoi? Ile razy pytam zbywasz jakimiś "tłumaczę co i jak, kto i dlaczego" Konkrety proszę, a nie ściemy typu "wiadome grupy" itp. Głupoty opowiadasz, a rozbijasz się na argumentach. Umiejętnie zmieniasz temat i unikasz niewygodnych pytań. Manipulujesz po prostu. Podważasz wiedzę naukowców na podstawie czyjego zdania? Niezależnego portalu z internetu pod którym nikt się nie podpisuje i nikt nie bierze odpowiedzialności za słowa? TV to wkrótce twój prawicowy (z nazwy) PIS wyłączy przy oklaskach Konfederacji i będziemy skazani na jedyną słuszną telewizje jak za komuny. Cała wasza prawicowa hipokryzja. Unia zła, lekarze źli, nauka zła, Ameryka zła. Rosja ci się marzy.

To sem ja20.07.2021 19:22

lewak, ręce mi opadają. Już w latach można liczyć jak udostępniam informacje i tłumaczę co i jak, kto i dlaczego. A później taki jak ty człek zapyta... skąd to wiesz i dlaczego to i tamto...?
Nie jesteś tu od wczoraj. Tzn., że masz chyba problem z czyteniem ze zrozumieniem.
Zapchane szpitale... - człowieku wyłącz tv.
YT cenzuruje prawdziwe informacje (tak samo fb i "ptaszek"). Są niezależne portale, które czasem z braku środków upadają. I to one przekazują informacje ze świata i wiedzę od blokowanych w mediach uczonych.

Miastowy20.07.2021 14:25

@Jastrzebianka, Ty to ekspertka jestes. Wiesz tyle ile w TV uslyszysz. Moze rozwin ten wątek o egoizmie. Jesli pani X sie nie szczepi, to co? Przeciez Tobie nie grozi, bo jestes zaszczepiona. Gdzie jest ten egoizm? Moze w tym, ze sama chce chorowac?
Izrael regularnie publikuje swoje badania. Okazuje się, ze odpornosc nabyta ze szczepionki utrzymuje przeciwciala od 6-8 miesiecy, czasem do 12 ale w malej ilosci. Jesli to prawda, to na jesien, jesli bedzie kolejna fala to juz Janda i jej koledzy powinny się bać.

Raper Klasztorny 20.07.2021 11:21

Srovid i plandemia

Teresa20.07.2021 11:12

Coś tu nie gra,bo na stronie Jastrzębie-zdrój nasze miasto w zakładce Koronawirus piszą,że ofiar śmiertelnych jest 183.

Lewak20.07.2021 10:48

@To sem ja
Ludzie boją się szczepionki bo słuchają takich jak ty i nie wiedza co o tym myśleć. Covid spowodował już wiele tragedii, miedzy innymi to, że ludzie umierają tez na inne choroby ponieważ szpitale są zapchane. Odpowiedz to sem ja jak szkodliwa jest ta szczepionka i skąd masz takie informacje? Pewnie z youtube, gdzie każdy może powiedzieć co mu sie podoba i nikt tego nie weryfikuje. Paru moich znajomych zmarlo na covid, bliscy ciezko przechodzili i mieli potem poważne powiklania. Nie znam nikogo kto miał poważne powikłania po szczepionce. Mnie po każdej dawce ręka trochę bolała, to było nic w porównaniu z wojskową "delbetą". Każdy kto był w zasadniczej służbie to miał i nikt nie płakał, że powikłania itp. Niektórzy mają gorączke, po tej szczepionce, ale to nic w porównaniu z covidem. A nasze patałachy z wa-wy jak ich nazywasz wspierają po cichu panikę antyszczepionkową i wyprowadzają nas z UE. Wyjaśnij w końcu kto jest taki wszechmocny, że wmówił wszystkim mocarstwom pandemie. Każdemu życzę zdrowa, śmierć bliskich to za wysoka cena za błędne przekonania. Wyjaśnij w końcu kto jest taki wszechmocny, że wmówił wszystkim mocarstwom pandemie.

123420.07.2021 7:29

Pójdą siedzieć lekarze - rozliczymy ich !

Gość20.07.2021 7:25

Nie ma wątpliwości co do tego skąd zgony , a no mianowicie stąd że lekarze pozamykali się jak szczury i nie przyjmowali .
Brak osłuchania i stwierdzenia zapalenia płuc a następnie brak jego leczenia doprowadziło do zgonów
Respirator rozsadzi chore płuca no raczej logiczne.
Tu nie trzeba byc lekarzem żeby wiedzieć jak się kończy nie leczone lub zbyt poźno leczone zapalenie płuc
Dodam że nie dostaliśmy żadnego posiłku podczas kwarantanny ciekawostka może dlatego że kwarantanna była nie zbyt jak dla nas uzasadniona?
Brak słów o tej manipulacji w jaką nas wstawiono

jastrzębianka20.07.2021 6:29

Płaskoziemcy i anty-szczepionkowcy to egoiści!!! Zaufajmy specjalistom. Zaszczepmy się dla siebie i innych. Zakończmy ten trudny czas.

To sem ja19.07.2021 22:23

Nie, jaskiniowcu z g. 15.44. Od początku kwetionuję (i nie tylko ja) istnienie tej pseudo pandemii. Lewak, czy ty na prawdę uważasz, że ludzie boją się igły? Na prawdę twoje iq nie ogarnia, że ten eksperymentalny preparat jest mega szkodliwy, a farmacja płaci i zastrasza lekarzy, aby prezentowali jedynie słuszną linię medialną? Tylko duża osobista tragedia chyba przekona takich jak wy.
Oby tylko nasze patałachy z wa-wy nie zrobiły nam zamordyzmu jak francuski żigolo...

Waldi19.07.2021 21:28

Czy wiecie że ten straszny wirus, co to trupa na ulicach ściele gęsto, nie jest nadal wpisany na listę chorób zakaźnych???Dziękuję za uwagę.

Floki19.07.2021 17:46

Do Gość. Skończony Idioto jeśli nie wiesz jak jest naprawdę to nie wypowiadaj się publicznie, bo takie nieprawdziwe stwierdzenia podpadają pod odpowiedzialność karną za pomówienie środowiska nauczycieli !

abc19.07.2021 16:49

Tak fajnie, zrecznie, elegancko ukryty ten sprzet dla nauczycieli i uczniow. Dokladnie w srodku innych drobnych wydatkow. MIstrzostwo :-D

Goguś19.07.2021 16:24

Do Jessica
Laptopy zostały im wypożyczone. Po powrocie do szkół zwrócono je. Oczywiście znów nauczyciele pod ostrzałem. Uczniowie też dostali, jeśli rodzic wykazał, że dziecko nie dysponuje sprzętem.

Natan19.07.2021 15:44

Średniowiecze dalej kwestionuje istnienie wirusa

Lewak19.07.2021 15:37

Sami sobie przeczycie. Skoro nie wierzycie lekarzom, dlaczego wam przeszkadza brak dostępu do służby zdrowia? Lekarze uprzedzali, ze system opieki zdrowotnej się zapcha jak będzie dużo chorych. Tak jest na całym świecie, a wy dalej wierzycie w spisek. Teraz jest na to szczepionka, ale wielu jej nie chce. Współczuję każdemu śmierci bliskich osób.

Sara19.07.2021 15:10

Dziwię się,że miasto wypisuje takie bzdury,moja Mama zmarła,gdyż nie miała dostępu do leczenia,wpisano oczywiście covid.Na kwarantannie nikt nie zapytał nas ,czy mamy co jeść,czy nie,a mam jeszcze staruszka psa,z którym trzeba wychodzić na dwór,nikogo to nie obchodziło,nie wiem skąd te sumy i chwalenie jak cudownie się pomogło ????

Lewak19.07.2021 14:50

Cały świat się uparł na biednych ludzi, którzy boją się zastrzyków. Nie lękajcie się, to tylko małe ukłucie.

JestSuperJestSuper19.07.2021 14:29

A ile jest ofiar głupoty covidian? Ile umarło osób bo odmówiono im pomocy medycznej przez ten pseudo groźny wirus? Wiecie kto jest najbardziej za to odpowiedzialny? DZIENNIKARZE! To oni każdego dnia straszą! Tresura społeczeństwa trwa.

Jessica19.07.2021 14:05

To nauczyciele dostawali laptopy za darmochę ?

stasiu19.07.2021 13:34

Tomku który lekarz tak robił?

Hetman19.07.2021 13:09

Pokażcie białko!!!

jan19.07.2021 13:01

kurtyna opadła wychodzi czym jest ten wasz COVID... to jest narzędzie do manipulacji ludzmi ograniczaniem ich podstawowych praw. Najgorsze w tym jest brak opieki medycznej lub jej ograniczenie w skutek czego ludzie chorzy na inne choroby umierali bez pomocy medycznej...Tomek Dziś o 12:23 masz racje pieniądze nie śmierdzą znam to z autopsji jak lekarz mnie przyjmował prywatnie, a przychodznie pozamykane na 4 spusty..

To sem ja19.07.2021 12:36

Uważajcie jak się obudzi medialna sekta covidian... a może będą siedzieć cicho do czasu medialnej operacji zniewalania pod kryptonimem "delta"?
Czas pokaże. Obostrzenia bankowo wrócą. Nasi namiestnicy wykonują polecenia globalnych graczy. Oby nie szaleli jak psychopata z Francji...

Gość19.07.2021 12:31

Wszystkie laptopy jakie docierają do szkół, są traktowane , jako prywatna własność nauczycieli. Szkoły nie znają nawet haseł do komputerów, które sprywatyzowali nauczyciele.

Tomek 19.07.2021 12:23

Do on.
Covid jest śmiertelna chorobą- zabił grypę, zawały serca , nowotwory i inne mniej groźne choroby..
A lekarzy się nie czepiaj- bo są zamykani w swoich gabinetach - grozi im śmierć glodowa. Na szczęście covid odpuszcza w godzinach wieczornych i nasi dzielni lekarze mogą przyjmować w swoich prywatnych gabinetach- bez maseczek , bez rękawiczek...
I tak interes się kręci...

Gość19.07.2021 12:21

Proszę podać kto otrzymał posiłki będąc na kwarantannie bo nasza rodzina nie otrzymała takiego wsparcia. Laptopy proszę podać kto otrzymał i w jakiej ilości napewno nie uczniowie tylko nauczyciele.
Jak miasto pomogło mieszkańcom w dostępie do podstawowej opieki zdrowotnej ?

on19.07.2021 11:32

Proszę podać ile w tym czasie zmarło ludzi którym nie udzielono pomocy lekarskiej...(teleporady). proszę podać liczbę osób którzy zmarli na rak, zawały i itp w tym czasie!! Prawdziwa pandemia to są NOWOTWORY !!! Jesteście bandą oszustów których należy postawić przed sądem !!!