Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
3 września 2021

Wykopano niebezpieczny pocisk

Wykopano niebezpieczny pociskfot. archiwalna
fot. Policja.pl

II Wojna Światowa ciągle daje o sobie znać. Mimo że jej od jej zakończenia minęło 76 lat, to jednak nadal w ziemi tkwią niewybuchy z czasów działań wojennych. W przypadku ich znalezienia należy natychmiast powiadomić policję i nie ruszać podejrzanego przedmiotu.

Do Komendy Miejskiej Policji dotarła informacja, że mieszkańcy z ulicy Żwirki i Wigury wykopali niewybuch, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Na miejsce natychmiast wysłano policjanta specjalizującego się w pirotechnice, który dokonał oględzin miejsca.

- Potwierdził na miejscu, iż jest to pocisk artyleryjski. Na miejscu została wyznaczona strefa bezpieczeństwa. Mundurowi zabezpieczali miejsce do czasu przyjazdu saperów, którzy przejęli czynności na miejscu odnalezienia niewybuchu - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Teść ukrył minę oraz naboje przeciwlotnicze w stodole Teść ukrył minę oraz naboje przeciwlotnicze w stodole

Pociski artyleryjskie i moździerzowe oraz granaty  w Jastrzębiu Pociski artyleryjskie i moździerzowe oraz granaty w Jastrzębiu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Ile jeszcze tego jest w ziemi?03.09.2021 15:40

zaniepokojona

Ja tam wiem lepiej...03.09.2021 9:19

Oj tam, wielkie mi halo.

Taka tam rozrywka w tej upadającej osadzie górniczej.

Ktos zaplanował bombową imprezę, a te nagorliwce im plany tylko pokrzyżowały.