Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°10°
BS Kredyt bez gwiazdek
17 września 2021

Ekonomista z "Korfantego" laureatem konkursu

Ekonomista z "Korfantego" laureatem konkursu
fot. ZS 2 im. Wojciecha Korfantego

To już kolejny sukces uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju w dziedzinie ekonomii. Tomasz Mierzwiński został laureatem prestiżowego konkursu.

Tomasz Mierzwiński z Technikum Ekonomicznego w ZS Nr 2 im. W. Korfantego wykazał się dużą i specjalistyczną wiedzą, biorąc udział w zmaganiach XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Tomasz zdobył zaszczytne miano laureata, zdobywając 8 miejsce w Polsce.

Konkurs odbył się pod patronatem Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Ministerstwa Finansów. Finał przeprowadzono 7 września na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zadania konkursowe dotyczyły skomplikowanej, ciągle zmieniającej się materii, jaką są zagadnienia podatkowe.

- Staramy się zapewnić takie warunki nauki naszym uczniom, aby mogli w pełni rozwinąć swoje zainteresowania tematyką ekonomiczną. Część z nich, jak Tomasz Mierzwiński, odnosi sukcesy na prestiżowych konkursach. W ten sposób przygotowują się do pracy zawodowej, gdzie będą mogli w pełni wykorzystać wiedzę i umiejętności, zdobyte podczas nauki w szkole i na praktykach - mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel.

Jastrzębski „Korfanty” od lat uchodzi za znaną w regionie kuźnię ekonomistów. Uczniowie odnoszą sukcesy podczas konkursów o tematyce ekonomicznej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym" Jak zrobić biznesplan? Uczą w "Korfantym"

Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Krzysztof Kononowicz20.09.2021 9:16

Wszyscy jesteście w błędzie.

Nie będzie inflacji.

Ponieważ niczego nie będzie.

Miastowy18.09.2021 17:39

@Edek, na TVN ci wytlumacza. Teraz jest zle i zamordyzm, a dobrze juz bylo.

Mysz17.09.2021 18:04

Brawo Tomasz

Edek z krainy kredek 17.09.2021 13:53

A oto dwaj "guru" ekonomiczni i ich fantasmagorie ...
Prezes NBP Glapiński twierdzi tak....
Inflacja w sierpniu wyniosła 5,5 proc. - wynika z środowych danych GUS. Jeśli odciąć od tego wskaźnika ceny administrowane, czyli takie jak prąd, czy gaz to wzrost jest nieco niższy i wynosi 5,1 proc. - wynika z wyliczeń NBP
Gdyby wyłączyć ceny żywności i energii, to byłoby wtedy 3,9 proc. inflacji, a gdyby wykluczyć ceny najbardziej zmienne, wtedy mielibyśmy 3,8 proc. - wyliczył NBP
Jakby jeszcze ceny chleba wyłączyć, to inflacja wyniosła by 2,1%
A minister finansów twierdzi z kolei tak...
Prognozujemy, że inflacja będzie schodziła w przyszłym roku. Nie wierzę w to, że Polski Ład napędzi inflację, gdyż ci, co mniej zarabiają nie będą płacić podatków. To jest grupa, która nie chodzi do do restauracji i nie podróżuje za granicę - to jest grupa, która potrzebuje pieniędzy na podstawowe potrzeby - a to nie będzie napędzać inflacji - powiedział minister finansów 38 milionowego kraju Kościński w wywiadzie dla Money.pl.
Śmiać się czy płakać ?

Miastowy17.09.2021 13:42

Tak trzymac! Glowa do gory a nos w ksiazki :D
Duzo sukcesow!