Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
17 września 2021

Ekonomista z "Korfantego" laureatem konkursu

Ekonomista z "Korfantego" laureatem konkursu
fot. ZS 2 im. Wojciecha Korfantego

To już kolejny sukces uczniów Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju w dziedzinie ekonomii. Tomasz Mierzwiński został laureatem prestiżowego konkursu.

Tomasz Mierzwiński z Technikum Ekonomicznego w ZS Nr 2 im. W. Korfantego wykazał się dużą i specjalistyczną wiedzą, biorąc udział w zmaganiach XI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach. Tomasz zdobył zaszczytne miano laureata, zdobywając 8 miejsce w Polsce.

Konkurs odbył się pod patronatem Krajowej Izby Doradców Podatkowych i Ministerstwa Finansów. Finał przeprowadzono 7 września na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zadania konkursowe dotyczyły skomplikowanej, ciągle zmieniającej się materii, jaką są zagadnienia podatkowe.

- Staramy się zapewnić takie warunki nauki naszym uczniom, aby mogli w pełni rozwinąć swoje zainteresowania tematyką ekonomiczną. Część z nich, jak Tomasz Mierzwiński, odnosi sukcesy na prestiżowych konkursach. W ten sposób przygotowują się do pracy zawodowej, gdzie będą mogli w pełni wykorzystać wiedzę i umiejętności, zdobyte podczas nauki w szkole i na praktykach - mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel.

Jastrzębski „Korfanty” od lat uchodzi za znaną w regionie kuźnię ekonomistów. Uczniowie odnoszą sukcesy podczas konkursów o tematyce ekonomicznej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uczennica "Korfantego" wygrała konkurs gastronomiczny Uczennica "Korfantego" wygrała konkurs gastronomiczny

Młodzież wybiera ogólniaki Młodzież wybiera ogólniaki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Krzysztof Kononowicz20.09.2021 9:16

Wszyscy jesteście w błędzie.

Nie będzie inflacji.

Ponieważ niczego nie będzie.

Miastowy18.09.2021 17:39

@Edek, na TVN ci wytlumacza. Teraz jest zle i zamordyzm, a dobrze juz bylo.

Mysz17.09.2021 18:04

Brawo Tomasz

Edek z krainy kredek 17.09.2021 13:53

A oto dwaj "guru" ekonomiczni i ich fantasmagorie ...
Prezes NBP Glapiński twierdzi tak....
Inflacja w sierpniu wyniosła 5,5 proc. - wynika z środowych danych GUS. Jeśli odciąć od tego wskaźnika ceny administrowane, czyli takie jak prąd, czy gaz to wzrost jest nieco niższy i wynosi 5,1 proc. - wynika z wyliczeń NBP
Gdyby wyłączyć ceny żywności i energii, to byłoby wtedy 3,9 proc. inflacji, a gdyby wykluczyć ceny najbardziej zmienne, wtedy mielibyśmy 3,8 proc. - wyliczył NBP
Jakby jeszcze ceny chleba wyłączyć, to inflacja wyniosła by 2,1%
A minister finansów twierdzi z kolei tak...
Prognozujemy, że inflacja będzie schodziła w przyszłym roku. Nie wierzę w to, że Polski Ład napędzi inflację, gdyż ci, co mniej zarabiają nie będą płacić podatków. To jest grupa, która nie chodzi do do restauracji i nie podróżuje za granicę - to jest grupa, która potrzebuje pieniędzy na podstawowe potrzeby - a to nie będzie napędzać inflacji - powiedział minister finansów 38 milionowego kraju Kościński w wywiadzie dla Money.pl.
Śmiać się czy płakać ?

Miastowy17.09.2021 13:42

Tak trzymac! Glowa do gory a nos w ksiazki :D
Duzo sukcesow!