Pogoda na dziś zobacz prognozy
 14°
Wesele w Dąbrówce
23 lutego 2022

Remont ul. Młyńskiej zależy od Nowego Ładu

Remont ul. Młyńskiej zależy od Nowego Ładu
fot. kbł/jastrzebieonline.pl

Mieszkańcy ulicy Młyńskiej zgłaszają w magistracie jej fatalny stan. Wnioskują o kompleksowy remont. Magistrat nie  wyklucza tego, jednak najpierw trzeba pozyskać środki zewnętrzne.

Urzędnicy deklarują, że na razie stan nawierzchni ulicy Młyńskiej będzie doraźnie naprawiany. Całościowy remont wymaga środków finansowych, o które miasto będzie ubiegało się w ramach 2. edycji rządowego programu Polski Ład. Przyszłe prace mają obejmować budowę dróg na osiedlu Młyńska oraz remont nawierzchni drogi ul. Młyńskiej.

Jastrzębski Zakład Wodociągów i Kanalizacji ma dokonać przeglądu studni zlokalizowanych przy ulicy Młyńskiej pod kątem ich usytuowania wysokościowego, względem nawierzchni drogi.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Podhalańska w sobotę będzie przejezdna Podhalańska w sobotę będzie przejezdna

Blisko 2,5 mln zł przeznaczono na nowe nawierzchnie Blisko 2,5 mln zł przeznaczono na nowe nawierzchnie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Raper klasztorny25.02.2022 6:54

Dróg leśnych nie warto remontować.

24.02.2022 6:08

@Gość

"Oraz ekshumacja cmentarza bo za blisko ich pałacy."

Mylisz się, bo całe osiedle domków przy ulicy Młyńskiej zostało wybudowane na starym indiańskim cmentarzu.

Gość23.02.2022 19:03

No i nie zapomnijcie o płocie i szlabanie dla osiedla domków z Młyńską - tosz tego to elitarne społeczeństwo wymaga od samego początku powstania tych że slamsów.
Pobudowała się tam elita i kilku co myśli że do niej się może zaliczać bo pije lepsze trunki raz w roku- normalnie to tanie piwsko chleją.
Następnym krokiem będzie pozbycie się bezdomnych z lasku, usunięcie działek ROD z okolicy. Oraz ekshumacja cmentarza bo za blisko ich pałacy.

Moszczeniok23.02.2022 16:38

No to teraz nasi pożal sie boże urzędnicy mają nową wymówkę - Nowy Ład. Jak nic im nie wyjdzie, to przez NŁ, a jak coś dostaniemy od NŁ, to będzie wywalczone przez naszych pożal się boże urzędników...

Marta23.02.2022 14:16

dróg w gorszym stanie jest więcej... dlaczego akurat Młyńska? Proszę spojrzeć na drogi w Moszczenicy, Ruptawie czy choćby na Podhalańskiej.

Sól tej ziemi23.02.2022 12:54

Skoro społeczeństwo Jastrzębia Zdroju każe zrobić zrzutkę na remont drogi Młyńskiej , owszem ale postawimy szlabany z dwóch stron i zakaz przejazdu nie mieszkajacym i dziur nie będzie a pozostali proponuję objazdy Podhalańską .

23.02.2022 10:58

@Drogowiec

"Można by te 25 milionów które chcą wydać na nikomu niepotrzebny remont łażni..."

Zamilcz bo bluźnisz. Remont tej łaźni jest potrzebny absolutnie wszystkim mieszkańcom tej upadającej osady górniczej, a najbardziej bezdomnej pani dyrektor, która czeka na pomnik upadającego pod prysznicem mydełka.

Pies Barona Munchhausena23.02.2022 7:52

UM z trudem utrzymuje sam siebie.

Drogowiec23.02.2022 7:19

Można by te 25 milionów które chcą wydać na nikomu niepotrzebny remont łażni wydać na remonty dróg w tej osadzie korzyść byłaby dla wszystkich mieszkańców.

23.02.2022 7:19

Nazwę ulicy Młyńskiej należałoby natychmiast, albo jeszcze czym prędzej, przemianować na Polskiego Ładu. To pozwoliłoby na wdrożenie kolejnej wiekopomnej reformy w tej upadającej osadzie górniczej przed światlanym przywództwem najjaśniejszej pani burmistrz niepokalanej. Po placu imienia WOŚP, przez malkontentów i wilków zwany tylko nadal złośliwie parkingiem oraz zmianie nazwy ulicy Młyńskiej (no bo co to za nazwa w ogóle jest?) należałoby pójść jeszcze dalej i odważniej. Proponuję na przykład dzielnicę Zdrój przemianować na JotPeDwa, a budynek mieszczący siedzibę elit wodzisławskich, czyli jastrzębski UM, na na przykład Krzywą Wieżę Ciśnień.

SJZ23.02.2022 6:35

Przecież ulica młyńska jest w bardzo dobrym sanie. Owszem daleko jej do ulicy gołębiej gdzie mieszkańcy sami zadbali o to by był chodnik i super nawierzchnia. Ale to trzeba mieć plecy, nie koniecznie kasę.

23.02.2022 6:00

Przecież tam mieszka sól tej ziemi, elita kwiat społeczeństwa lokalnego, to niech sobie zrzutkę na drogę zrobią.