Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°20°
21 kwietnia 2022

Ratownicy poszukują siedmiu górników

Ratownicy poszukują siedmiu górników
fot. pixabay

Nadal trwa akcja ratunkowa w kopalni „Pniówek”. Poszukiwanych jest 7 pracowników, w tym pięciu ratowników górniczych. Część rodzin czeka na terenie kopalni na informację o losie swoich bliskich. 

Akcja ratownicza odbywa się w trudnych warunkach.  W rejonie miejsca zdarzenia nastąpiło przekroczenie dopuszczalnych stężeń gazów. Dlatego wycofano zastępy ratownicze, jednak po chwili ponownie skierowano je w rejon po to, aby rozłożyć linię chromatograficzną, pozwalającą prowadzić stały pomiar atmosfery.

Wyrobisko jest stale przewietrzane, aby stężenie gazów opadło do bezpiecznego poziomu. Gdy do tego dojdzie, ratownicy zintensyfikują poszukiwania zaginionych pracowników.

- Do tej pory potwierdzono zgon pięciu pracowników. Czterech zmarło na stanowiskach pracy, jeden w szpitalu w Siemianowicach Śląskich. Dziewięciu pracowników przebywa w siemianowickiej oparzeniówce, ich stan jest ciężki. Jedenastu przewieziono do szpitali na Śląsku. Rodziny osób poszkodowanych zostały powiadomione i otoczone opieką psychologa. Niektóre z rodzin zdecydowały się czekać na informacje na terenie kopalni. Przygotowano dla nich odpowiednie pomieszczenia, aby na miejscu mogły czekać na informacje dotyczące swoich bliskich. Poszukiwanych jest siedmiu pracowników, w tym pięciu ratowników górniczych. W akcji bierze udział 13 zastępów ratowniczych - informuje Jastrzębska Spółka Węglowa.

Informacja od moderatora: Niektóre z komentarzy są usuwane na prośbę JSW, ponieważ stanowią pomówienie firmy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Austriacki koncern wsparł rodziny ofiar z KWK Zofiówka i KWK Pniówek Austriacki koncern wsparł rodziny ofiar z KWK Zofiówka i KWK Pniówek

W piątek nad ranem miał miejsce wstrząs w kopalni Borynia W piątek nad ranem miał miejsce wstrząs w kopalni Borynia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Dziki21.04.2022 23:25

Ala.co ty wiesz jak jest na kopalni

Ala21.04.2022 20:55

Alojzy Piontek przeżył

Bolo21.04.2022 15:27

A co ci powie psycholog? Psycholog to najczescie tempa strzala, tluste krecone wlosy, brudne luzne lachy i jakies kadzidelka.

Gornik21.04.2022 14:48

Ciekawe gdzie jest ten k...a psycholog?!!! No gdzie????

Janusz Tracz 21.04.2022 12:11

niestety trzeba sobie to jasno powiedziec, to bedzie cud jak ktorys z nich bedzie zywy :(