Pogoda na dziś zobacz prognozy
 28°20°
Sklep Medicanna
3 czerwca 2022

Ekonomistki z "Korfantego" w gronie najlepszych w kraju

Ekonomistki z "Korfantego" w gronie najlepszych w kraju
fot. ZS2

W  Warszawie odbył się finał Konkursu Social Innovation Relay 2022, ekonomistki z Korfantego znalazły się w 10 najlepszych projektów w kraju i uzyskały tytuł finalistek.

Social Innovation Relay to międzynarodowy konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych na najlepszy innowacyjny pomysł biznesowy odpowiadający na potrzebę społeczną w zakresie: edukacji, zdrowia, włączenia społecznego, poprawy, jakości życia i zrównoważonego rozwoju.

To wyjątkowy konkurs, który pozwala nam poznać obawy, jakie żywi młodzież, problemy i zagadnienia, które są dla nich ważne i wymagają działania. Imponuje nam ich wrażliwość na drugiego człowieka, pasja, z jaką podchodzą do zadań i umiejętności zaprezentowania swoich pomysłów – powiedziała na zakończenie konkursu Małgorzata Sobkowicz, Prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Wśród najlepszych uczniowskich przedsiębiorstw społecznych znalazły się projekty na aplikacje pomagające segregować śmieci, technologie pozwalające powtórnie wykorzystać zużyte maseczki, opaski elektroniczne zwiększające bezpieczeństwo dzieci, czy ekologiczną restaurację. Podczas ścisłego finału zadaniem każdego zespołu było jak najlepsze zaprezentowanie swojego pomysłu na przedsiębiorstwo społeczne.

Zespół Szkół Nr 2 reprezentowały uczennice z klasy III A TG: Marta Mazur, Sara Waliczek. Monika Prusinowska i Nikola Szloser, jako zespół prezentowały pomysł na innowacyjną aplikacje BEAST, edukującą przyszłych właścicieli czworonogów.

Ekonomistki wykazały się doskonałą pracą zespołową i umiejętnościami analizy biznesowej. A opracowanie profesjonalnego biznesplanu potwierdza fakt, że jako absolwentki klasy ekonomicznej ich nabyta wiedza z tej dziedziny jest duża.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Matury wypadły najlepiej w "Sobieskim" i "Korfantym" Matury wypadły najlepiej w "Sobieskim" i "Korfantym"

Ekonomiczny challenge z Korfantym Ekonomiczny challenge z Korfantym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!