Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°16°
Sklep Medicanna
2 sierpnia 2022

Pierwsza jastrzębska Industriada już na początku września

Pierwsza jastrzębska Industriada już na początku wrześniaPrace nad budową parkingu i zagospodarowaniem terenu wokół budynku Łaźni Moszczenica przy ulicy Towarowej 7 są na finiszu. To właśnie tam odbędzie się Industriada.
fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Dobiegają końca prace budowlane przy parkingu, na którym odbędzie się pierwsza w Jastrzębiu Industriada.

Instytut Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica pracuje nad kolejnym wydarzeniem. Po organizacji rekordowego pod względem frekwencji Pikniku w Kurorcie oraz współorganizacji tegorocznych Dni Miasta przygotowuje właśnie pierwszą w historii Jastrzębia-Zdroju Industriadę.

Impreza będzie plenerowa

Prace nad budową parkingu i zagospodarowaniem terenu wokół budynku Łaźni Moszczenica przy ulicy Towarowej 7 są na finiszu. To właśnie tam odbędzie się Industriada. Już teraz wiemy, że na wydarzenie będzie można dojechać specjalnie przygotowanymi autobusami. Program jest na razie tajemnicą. Zostanie opublikowany jednocześnie w całym województwie. Tegoroczne hasło cyklu imprez promujących postindustrialne dziedzictwo to ,,Po szychcie. Czas na fajrant!".

- O szczegółach wydarzenia będziemy mówić dopiero, gdy ruszy oficjalna wojewódzka kampania marketingowa. Aktualnie dopracowujemy ostatnie detale. Dla samego miasta to nie tylko kolejna impreza o charakterze rozrywkowym, ale też szansa na promocję w całym województwie śląskim. Program przygotowaliśmy tak, by mógł konkurować z dużymi obiektami ze Szlaku Zabytków Techniki – tłumaczy Izabela Grela, dyrektor Instytutu.

W czerwcu Łaźnia Moszczenica skutecznie aplikowała o nadanie jej statusu „obiektu zaprzyjaźnionego” Szlaku Zabytków Techniki. Zyskała ten przywilej jako jeden z siedmiu obiektów na Śląsku. To warunek, bez którego nie ma mowy o Industriadzie. Impreza odbędzie się 3 września na placu przy przebudowywanej siedzibie Łaźni.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga kierowcy. Rusza remont ul. Północnej Uwaga kierowcy. Rusza remont ul. Północnej

Remont Warszawskiej. Droga będzie zamknięta dla ruchu do końca wakacji Remont Warszawskiej. Droga będzie zamknięta dla ruchu do końca wakacji

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (12)
Gość05.08.2022 18:58

Ruda ustawia się ile może bo jak prezydent donica wyleci to jej stolek też wykopią

Ona 03.08.2022 22:07

Popieram wszystkie te komentarze :(

Rozinen Bomber03.08.2022 16:09

"o poziomie jej upadku świadczy, że robią to w Jastrzębiu przy nieistniejących instytucjach."

Czerwonowlosa szefowa miejskiej propagandy podkolorowala pewnie oferujac swoj instytut.
Od lat pociskala kit nt. tego upadajacego miasta.

Raperka klasztorna03.08.2022 12:49

Kiedyś industriada była fajną imprezą, o poziomie jej upadku świadczy, że robią to w Jastrzębiu przy nieistniejących instytucjach.

.....03.08.2022 11:31

Industriada na placu przed łaznia.. której nie ma:) z tego juz w internetach sie smieja :) Do pani dyrektor... o tak promocje nam chodziło? w sumie... jesteśmy sławni z kosmicznego bloku na Pólnocnej, a teraz z Łazni ktorej nie ma:)
No ale kase za nieistniejący obiekt urzednicy ssa az milo

Betonoza,betonoza,betonoza.03.08.2022 10:43

SuuuuuuuUUuuuper.Pani Anny i dzieło proekologiczne BETONOZA opakowana w piękne słówka.
W tym miejscu temperatura wzrata od 5 do 10 stopni.

Pies Barona Munchhausena03.08.2022 7:59

Chichot losu.
Basen zburzono, betonuje sie plac i bedzie swietowac.

Miłośnik mielonki03.08.2022 7:04

Miasto imprez parkingowych.

abc02.08.2022 21:23

nie prosciej bylo zalac betonem?
Efekt (zalosny) bylby ten sam.
Czemu to miasto musi isc pod prad, beton i kostka to pomysly lat 90, na szczescie ludzie zrozumieli ze mozna tez cos zielonego zrobic i to duzo lepsza opcja.

Rozumiem, ze absolutnie zakazane bylo zeby posadzic jakies drzewka pomiedzy poszczegolnymi pasami parkingu? ALbo COKOLWIEK zielonego.

Prawdomowny02.08.2022 16:34

Kolejny parking przedstawiany jako plac, kolejna impreza przedstawiana jako promocja miasta. Gawiedź z browarem i kiełbasa to kupi, nawet da lajka na fejsie.

Gość02.08.2022 16:33

kolejny betonowy plac hetman !!! i rudej !

Rozinen Bomber02.08.2022 16:20

Piekna jastrzebska tradycja imprez na parkingach sie rozwija.