Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
25 października 2012

Marta Sacewicz uznana za wybitnie zdolną

Uczennica klasy IIa ze Szkoły Podstawowej nr 10 Marta Sacewicz została przyjęta do grona uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci na ten rok szkolny przyjął 523 zdolnych uczniów z całej Polski, w tym Martę z Jastrzębia-Zdroju.

Marta Sacewicz uwielbia rysować pastelami, w szczególności naturę i zwierzęta. Jej ostatnie prace powstały pod kierunkiem Roberta Barei. Dzięki programowi Funduszu, uzdolnienia Marty będą wspierane i promowane.

Podstawowym kryterium przyjęcia pod opiekę Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci są wyniki całorocznej pracy w zakresie zainteresowań. Zgłoszenie do programu Marty Sacewicz, zaproponowała wychowawczyni jastrzębianki Jolanta Daniel. Nauczycielka zauważyła u Marty niezwykły talent plastyczny i wysłała rekomendację do Biura Funduszu. Fundusz otrzymał ponad 1500 zgłoszeń.

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci działa od ponad 30 lat. Przez program pomocy wybitnie zdolnym przeszło już ponad 5000 młodych utalentowanych Polaków. Dziś to znakomici młodzi naukowcy, lekarze, malarze, muzycy, pisarze, poeci. Celem Funduszu jest poprawa warunków rozwoju dzieci i młodzieży, zwiększenie szans pełnego rozwoju dzieciom wybitnie uzdolnionym, poprawa opieki zdrowotnej nad dziećmi w Polsce do poziomu odpowiadającego aktualnemu stanowi wiedzy i standardom Światowej Organizacji Zdrowia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Akademia Talentów JW wygrywa w Pradze Akademia Talentów JW wygrywa w Pradze

Wokalistka z Jastrzębia wyda swoją płytę Wokalistka z Jastrzębia wyda swoją płytę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!