Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -2°-3°
9 listopada 2012

Janecki pisze do śląskiego NFZ. "Uprzejmie proszę"

Janecki pisze do śląskiego NFZ. "Uprzejmie proszę"

Prezydent miasta Marian Janecki wystosował pismo do dyrektora Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak informuje Urząd Miasta chodzi o "utrudniony dostęp do świadczeń zdrowotnych".

Prezydent zdecydował się na napisanie listu w związku z niepokojącymi sygnałami ze strony mieszkańców, dotyczącymi utrudnionego dostępu do świadczeń zdrowotnych w rodzaju ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Zdaniem prezydenta taka sytuacja spowodowana jest niekorzystną wysokością kontraktu na rok 2012, zaproponowaną przez Śląski Oddział NFZ na rzecz placówek leczniczych z terenu naszego miasta, jak też brakiem zapłaty za zrealizowane ponad przyznany limit świadczenia.

- Uprzejmie proszę o ogłoszenie dodatkowego konkursu na świadczenia zdrowotne w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna - pisze w liście prezydent. - Jako podmiot odpowiedzialny za zapewnienie nieograniczonego dostępu do świadczeń medycznych, nie mogę przejść obojętnie wobec opisanych niedogodności dla mieszkańców naszego miasta - czytamy w liście.

Trudno powiedzieć, czy list prezydenta przyniesie jakiekolwiek skutki. Wielokrotnie władze miasta, w tym również Rada Miasta, próbowały nakłaniać NFZ do zwiększenia ilości kontraktów na różne świadczenia medyczne dla naszego miasta. NFZ w swoich decyzjach pozostawła nieugięty.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego Urząd Miasta: Powstał Wydział Dialogu Społecznego

Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok" Anna Hetman: "To nie jest łatwy rok"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (2)
Gość09.11.2012 12:32

...i naciski typu :dobrze by było gdyby ten pan czy pani...rozumiemy o co chodzi.Naprawdę ogromna troska o mieszkańców nawet tych z ościennych gmin.

Gość09.11.2012 11:21

Janecki robi wszystko pod publikę. Przecież zawsze tak było, jest i będzie, że to są decyzje z innej beczki. Myśli, że pokaże mieszkańcom jak to o nich dba? Chore.Wszyscy już wiedzą co się w mieście dziej, brak decyzyjności, kolesiostwo, szeptane układy. Zmienić prezydenta, to najlepsze rozwiązanie. Panie Janecki, jak panu nie wstyd? Zmienił się pan zmienił i to na duuużo gorzej.